Wiadomości

podziel się na Facebooku dodaj kanał RSS prześlij artykuł drukuj artykuł
Wybrana mała czcionka

Salon z aneksem dla Kasi i Michała

przed aranżacją

przed aranżacją

Pani Kasia i pan Michał wraz z córeczką Julką zamieszkują trzypokojowe mieszkanie w Gdyni. Zwrócili się do nas o pomoc w aranżacji niewielkiego salonu z aneksem kuchennym (19,9m2).

Właściciele zdają sobie sprawę, że łatwo zagracić tak małe wnętrze, dlatego nie chcieliby umieszczać w nim zbyt wielu mebli.

Marzeniem jest, aby kuchnia była praktyczna i w nowoczesnym stylu, a salon przytulny o ścianach w kolorze czekolady. Dobrze byłoby, gdyby znalazło się miejsce na duży stół z uwagi na mającą się wkrótce powiększyć rodzinę.

Pani Kasia i pan Michał są miłośnikami dobrego kina, także wygospodarowanie wygodnego kącika telewizyjnego jest dla nich bardzo ważne.

po aranżacji - propozycja 1

po aranżacji - propozycja 1

Aby niewielkie wnętrze sprawiło wrażenie znacznie bardziej przestronnego niż wynikałoby to z metrażu proponujemy zastosowanie tylko niezbędnych mebli i sprzętów.

Aneks kuchenny w kształcie litery U urządzony jest ascetycznie, bez dekoracyjnych drobiazgów. Artykuły spożywcze i naczynia ukryte zostały w licznych szafkach podblatowych, wysokim cargo i lodówce oraz szerokiej szafce wiszącej.

Fronty zabudowy kuchennej pozbawione są tradycyjnych uchwytów. Nad płytą grzejną zawiesiliśmy aluminiowy okap z elementami szkła.

Aneks od salonu oddzieliliśmy murkiem. Dzięki temu zabiegowi wyodrębniliśmy strefę kuchenną i wypoczynkowo-jadalną, nie ograniczając przy tym przestrzeni i nie pozbawiając aneksu światła dziennego.

po aranżacji - propozycja 2

po aranżacji - propozycja 2

Usunęliśmy drzwi prowadzące do pomieszczenia. W ten sposób uzyskaliśmy szersze połączenie z korytarzem, co sprawia wrażenie większej przestrzeni.

W pierwszej propozycji salon posiada wyłącznie funkcję wypoczynkową. Wyposażony jest w sofę, stolik, fotel i niską szafkę nad którą umieściliśmy telewizor plazmowy.

Ściany pomalowane zostały jasną farbą. Tylko jedna z nich jest w kolorze gorzkiej czekolady.

W drugiej propozycji postawiliśmy tuż przy oknie stół dla czterech osób. Jego szklany blat idealnie sprawdzi się w małym pomieszczeniu, bo wygląda lekko i optycznie powiększy wnętrze. Sofa ustawiona przy niskiej ściance wymusiła dodatkowe oddzielenie aneksu szklaną taflą.
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor:
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 41)

Dodaj opinię

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Informacje

Informacje

REKLAMA

Wydarzenia

zobacz wszystkie »

Porady

Barometr cen

Mieszkania

Sopot Wyścigi / Karlikowo
9389.00 zł
Gdynia Fikakowo
6297.00 zł
Gdańsk Rębowo
5588.00 zł
Gdynia Witomino
5382.00 zł
Gdańsk Kowale
4316.00 zł
Gdańsk Rudniki
4258.00 zł
Gdańsk Biskupia Górka
4190.00 zł
Gdańsk Szadółki
3900.00 zł

Domy

Sopot Wyścigi / Karlikowo
10083.00 zł
Gdańsk Zaspa
6114.00 zł
Gdynia Witomino
5211.00 zł
Gdańsk Szadółki
4872.00 zł
Gdańsk Kowale
4313.00 zł
Gdańsk Osowa
3950.00 zł
Gdańsk Morena
3812.00 zł
Gdańsk Nowy Port
3233.00 zł
więcej dzielnic » * na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane

Najczęściej czytane