Wiadomości

podziel się na Facebooku dodaj kanał RSS prześlij artykuł drukuj artykuł
Wybrana mała czcionka

Salon z aneksem dla Kasi i Michała

przed aranżacją

przed aranżacją

Pani Kasia i pan Michał wraz z córeczką Julką zamieszkują trzypokojowe mieszkanie w Gdyni. Zwrócili się do nas o pomoc w aranżacji niewielkiego salonu z aneksem kuchennym (19,9m2).

Właściciele zdają sobie sprawę, że łatwo zagracić tak małe wnętrze, dlatego nie chcieliby umieszczać w nim zbyt wielu mebli.

Marzeniem jest, aby kuchnia była praktyczna i w nowoczesnym stylu, a salon przytulny o ścianach w kolorze czekolady. Dobrze byłoby, gdyby znalazło się miejsce na duży stół z uwagi na mającą się wkrótce powiększyć rodzinę.

Pani Kasia i pan Michał są miłośnikami dobrego kina, także wygospodarowanie wygodnego kącika telewizyjnego jest dla nich bardzo ważne.

po aranżacji - propozycja 1

po aranżacji - propozycja 1

Aby niewielkie wnętrze sprawiło wrażenie znacznie bardziej przestronnego niż wynikałoby to z metrażu proponujemy zastosowanie tylko niezbędnych mebli i sprzętów.

Aneks kuchenny w kształcie litery U urządzony jest ascetycznie, bez dekoracyjnych drobiazgów. Artykuły spożywcze i naczynia ukryte zostały w licznych szafkach podblatowych, wysokim cargo i lodówce oraz szerokiej szafce wiszącej.

Fronty zabudowy kuchennej pozbawione są tradycyjnych uchwytów. Nad płytą grzejną zawiesiliśmy aluminiowy okap z elementami szkła.

Aneks od salonu oddzieliliśmy murkiem. Dzięki temu zabiegowi wyodrębniliśmy strefę kuchenną i wypoczynkowo-jadalną, nie ograniczając przy tym przestrzeni i nie pozbawiając aneksu światła dziennego.

po aranżacji - propozycja 2

po aranżacji - propozycja 2

Usunęliśmy drzwi prowadzące do pomieszczenia. W ten sposób uzyskaliśmy szersze połączenie z korytarzem, co sprawia wrażenie większej przestrzeni.

W pierwszej propozycji salon posiada wyłącznie funkcję wypoczynkową. Wyposażony jest w sofę, stolik, fotel i niską szafkę nad którą umieściliśmy telewizor plazmowy.

Ściany pomalowane zostały jasną farbą. Tylko jedna z nich jest w kolorze gorzkiej czekolady.

W drugiej propozycji postawiliśmy tuż przy oknie stół dla czterech osób. Jego szklany blat idealnie sprawdzi się w małym pomieszczeniu, bo wygląda lekko i optycznie powiększy wnętrze. Sofa ustawiona przy niskiej ściance wymusiła dodatkowe oddzielenie aneksu szklaną taflą.
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor:
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 41)

Dodaj opinię

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

zobacz wszystkie »

Porady

Barometr cen

Mieszkania

Sopot Świemirowo
9444.00 zł
Sopot Przylesie
7692.00 zł
Sopot Brodwino
6422.00 zł
Gdańsk Przymorze
6262.00 zł
Gdańsk Wrzeszcz Górny
5677.00 zł
Gdynia Witomino
5382.00 zł
Gdynia Babie Doły
5090.00 zł
Gdańsk Przeróbka
4496.00 zł

Domy

Gdańsk Przymorze
6841.00 zł
Gdańsk Przeróbka
5532.00 zł
Gdynia Witomino
5211.00 zł
Gdańsk Wrzeszcz Górny
4981.00 zł
Gdańsk Zabornia
4436.00 zł
Gdańsk Kowale
4313.00 zł
Gdańsk Świbno
3969.00 zł
Gdańsk Zakoniczyn
3267.00 zł
więcej dzielnic » * na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane