• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
wróć do listy

Airport City

typ zabudowy
powierzchnia biurowa, handel i usługi
realizacja
od IV kw. 2019 r. do III kw. 2021 r. zakończona
sprzedaż
w trakcie 
deweloper

Opis inwestycji

Airport City to nazwa biznesowo-usługowego kompleksu jaki powstaje w otoczeniu gdańskiego terminala lotniczego. W ramach planów powstać mają tu biurowce, hotele, przestrzenie usługowe i handlowe. Razem ma to być nowoczesna i atrakcyjna dla biznesu część miasta, która dzięki sąsiedztwu gdańskiego lotniska przyciągać ma najemców z całego świata. Sąsiedztwo terminala dla pracowników tych budynków ma być oknem zapewniającym szybkie połączenie z największymi stolicami biznesowymi Europy i świata.

W ramach projektu, którego inwestorem będzie Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, w sąsiedztwie terminala pasażerskiego w Gdańsku, docelowo powstać ma siedem budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni 120 tys. m kw. (Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf, Hotel).

Jako pierwszy od IV kwartału 2019 roku realizowany jest sześciokondygnacyjny budynek Alpha. Jego powierzchnia najmu to 8,5 tys. m kw. (1490 m kw. netto na jednej kondygnacji), a na jego parterze zaprojektowano lokale handlowe i usługowe. Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowy parking dla blisko 200 aut (w tym stacje do ładownia samochodów elektrycznych).

W kolejnym etapie realizowany ma być dwukrotnie większy, choć również sześciokondygnacyjny) budynek Bravo (o powierzchni użytkowej 16,5 tys. m kw. - 2,7 tys. m kw. na jednej kondygnacji; 381 miejsc parkingowych). Wzdłuż całego kompleksu stworzona zostanie aleja rekreacyjna z częścią sportową. Pracownicy oraz lokalne restauracje będą mogli także korzystać z ogródka do uprawy warzyw i ziół.

W centralnym punkcie kompleksu powstać ma wielofunkcyjny plac, gdzie będzie można spędzać czas w różnorodny sposób.

Minimalistyczna architektura budynków nawiązywać ma estetyki związanej z lotnictwem. Na dachach budynków znajdą się zielone trasy dostępne dla pracowników z biurowców - będzie z nich rozpościerał się widok na płytę lotniska. W budynkach powstanie także kompleksowa infrastruktura dla rowerzystów.

Pierwsze budynki kompleksu certyfikowane będą w systemie LEED, na poziomie Gold.

Za koncepcję wraz z dokumentacją projektową odpowiada warszawskie biuro architektoniczne PIG Architekci. Wynajmem powierzchni zajmuje się firma doradcza JLL.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Materiał wideo

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Lotnisko Gdańsk
Port Lotniczy
Polityka prywatności

Artykuły

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Deweloper

Gdańskie lotnisko spełnia wymagania i zalecenia Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego ICAO i jest jednym z trzech głównych polskich portów międzynarodowych.
Dojazd na lotnisko komunikacją miejską:
Gdańsk: 110, 210, N3 Gdynia: 5
rozwiń
58 348-11-63

Wydarzenia

Grand Opening biura Białe Lwy

warsztaty, dni otwarte

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe

targi