Akademia SZTUKaterii znów daje o sobie znać

mat. prasowe

Czy element tak drobny, jak detal sztukateryjny, może być obiektem zainteresowania do tego stopnia, że organizuje się spotkania poświęcone tylko jemu? Działania Akademii SZTUKaterii pokazują, że tak, i to z niemałym sukcesem.mat. prasowe
Warsztatowe zamieszanie w Sopocie

14-16 kwietnia br. w Sopocie odbyły się Warsztaty Twórcze pt. "MODA i SZTUKAteria", organizowane przez firmę Aniro w ramach prowadzonej przez nią Akademię SZTUKaterii. Po raz kolejny organizator sięgnął po niestandardowe środki i tym razem spotkanie z architektami zorganizował w prywatnym apartamencie inwestora z Sopotu, wykorzystując jego mieszkanie jako plac pracy twórczej gości warsztatów.

- Jestem otwarty na ciekawe, nawet szalone pomysły. To mieszkanie będzie przeznaczone na spotkania z przyjaciółmi, dlatego chciałbym, aby było piękne i inspirujące - deklarował już na początku współpracy inwestor.

Pierwszego dnia architekci i projektanci przygotowywali szkic koncepcyjny jednego pokoju, który miał uwzględniać trzy elementy wystroju wnętrza: sztukaterię z oferty Aniro-nmc, oświetlenie z oferty DDmax i kolor. Dla autora najciekawszego projektu przygotowana została nagroda. Zwyciężyła praca Natalii Bury.

- Przygotowując warsztaty, najbardziej zależało nam na realizacji pomysłu "projektowania na żywo", który miał na celu zebrać w jednym miejscu najciekawsze pomysły na wykorzystanie potencjału twórczego sztukaterii. Chcieliśmy zaproponować naszym gościom ciekawy program, interesujących gości i maksymalną swobodę tworzenia - tak o zamyśle warsztatów opowiadali organizatorzy.

MODA i SZTUKAteria

Gościem specjalnym warsztatów był projektant mody i wnętrz - Piotr Gajda, który opowiadał m.in. o tym, czy modne musi oznaczać niepraktyczne? Jego barwna postać i zaskakujące spostrzeżenia były jednym z ciekawszych punktów imprezy.

- Tego typu imprezy to świetna alternatywa dla oficjalnych konferencji. Luźna forma warsztatowa bardzo do mnie przemawia. Nie wiedziałam np., że sztukateria ma tak szerokie zastosowanie. Po tych warsztatach mam też wiedzę praktyczną, co znacznie ułatwi mi pracę w przyszłości - zdradził jeden z uczestników warsztatów.

Plan warsztatów obejmował także montażowy dzień otwarty oraz finał warsztatów, na który przygotowano niespodziankę: kurs fotografowania wnętrz dla architektów, prowadzony przez Michała Mazurkiewicza.

Warsztaty Twórcze to trzecia po Warsztatach Inspiracji w Stoczni Gdańskiej i Gali na barce w Krakowie impreza, zorganizowana przez Aniro i Akademię SZTUKaterii. Obecnie w przygotowaniu jest kolejny projekt - specjalna edycja konkursu FotoSZTUKaterii, dla
architektów i projektantów, która ruszy zaraz po wakacjach.

Zapraszamy do kontaktu z Akademią SZTUKaterii, która pomysłami na imprezy związane z projektowaniem wnętrz z pewnością zaskoczy jeszcze nie jeden raz.

www.akademiasztukaterii.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1)

  • zaj..isty artykuł

    wysztukarszcykam sobie cały dom

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Mieszkaniowe targi Gdynia Arena
Mieszkaniowe targi Gdynia Arena
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena
Open House Gdynia 2021
Open House Gdynia 2021
spotkanie, wystawa, muzyka na żywo
maj 29-30
sobota - niedziela
Gdynia

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
22850 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
17000 zł/m2
Gdynia Orłowo
15400 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14500 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14450 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
13150 zł/m2
Sopot Górny Sopot
12900 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
12300 zł/m2
Gdańsk Zaspa
10950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane