Inwestycje w Trójmieście

Alfa Park

Alfa Park

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Morena
miejsce:
ul. Myśliwska Mapka
deweloper:
Alfa Park
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
38.2 do 101 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od II kw. 2011 r. do I kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Kolejne etapy inwestycji Alfa Park powstają w malowniczej, zielonej i spokojnej okolicy, a jednocześnie w niewielkim oddaleniu od Śródmieścia i centrum Wrzeszcza. Obok osiedla znajdują się przystanki autobusowe, a w odległości kilku minut spacerem przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Najbliżej do niego będą mieli mieszkańcy czwartego, obecnie realizowanego, etapu osiedla.

Umiejscowienie osiedla przy istniejącej, rozbudowanej dzielnicy zapewnia mieszkańcom dostęp do niezbędnych usług (również oświatowych) oraz handlu. Dodatkowo, aby wzbogacić dostępność usług i handlu deweloper w 2012 roku zakończył budowę na terenie osiedla (tuż obok Wróbla Stawu) obiektu handlowo-usługowego.

Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest sąsiedztwo naturalnych terenów zielonych oraz zagospodarowanego Wróbla Stawu - w kilka minut można przenieść się na łono natury bez korzystania z samochodu. Piesze wędrówki, rodzinne pikniki czy rowerowe wyprawy to tylko kilka z propozycji aktywności dostępnych nieopodal własnego domu.

Osiedla są połączone liniami transportu miejskiego z centrum Gdańska oraz strategicznymi punktami komunikacyjnymi jak lotnisko czy Obwodnica Trójmiasta. Obok osiedli znajdują się przystanki autobusowe, a w odległości kilku minut spacerem przystanek PKM Jasień. Najbliżej do niego będą mieli mieszkańcy czwartego, obecnie realizowanego, etapu osiedla.

Od marca 2019 roku w realizacji jest IV etap inwestycji. Tym razem pięć budynków powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Wróbla Stawu, na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zobacz na mapie Gdańska. W ramach inwestycji, dzięki współpracy z władzami Gdańska, na zachodnim brzegu akwenu powstaną bogato wyposażone przestrzenie rekreacyjne - w tym szeroki, drewniany pomost i plaże.

Od zbiornika wodnego w kierunku ronda prowadzić będzie szeroki deptak z zagospodarowaną przestrzenią, która zachęcać będzie do spędzania czasu na powietrzu, a także sąsiedzkiej integracji. Deptak otoczony będzie lokalami usługowymi, handlowymi i gastronomicznymi i łączył się będzie z terenami rekreacyjnymi nad wodą. Zamierzeniem dewelopera jest wykreowanie nowego centrum dzielnicy. Mieszkania z tego etapu będą oddawane nowym właścicielom na przełomie 2020 i 2021 roku.

***


Kolejne etapy inwestycji Alfa Park realizowane są od 2011 roku. W pierwszym etapie powstało tu siedem budynków skupionych wokół jednego dziedzińca zobacz na mapie Gdańska. Budynki uzyskały odbiór w pierwszym kwartale 2013 r. Mają one różną wysokość – od czterech do siedmiu kondygnacji.

W 2014 roku zostały oddane do użytku dwa budynki osiedla sąsiadujące z inwestycją Wróbla Staw innego dewelopera zobacz na mapie Gdańska, budowa trzech kolejnych zakończyła się "za" etapem pierwszym. zobacz na mapie Gdańska

Deweloper zakończył także realizację etapu o nazwie Alfa Park III zobacz na mapie Gdańska, w ramach którego powstało siedem sześciokondygnacyjnych budynków. Cztery zostały oddane w III kwartale 2017, trzy pozostałe do końca 2018 roku. Ciekawostką w tym etapie jest mały zbiornik wodny, który zaprojektowany został pomiędzy budynkami. Domy mają nieco inną architekturę niż budynki powstałe we wcześniejszych etapach.

Budynki we wszystkich etapach objęte są systemem monitoringu. W zabudowę wkomponowywane są nowoczesne place zabaw dla dzieci.

Mieszkańcy swoje auta parkować mogą w podziemnych halach garażowych. Tam również znajdzie się miejsce na indywidualne komórki lokatorskie.

Projekt inwestycji powstał w biurze Abacus.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (71) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.