wróć do listy

Alfa Park

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
od II kw. 2011 r. do IV kw. 2022 r. w budowie
metraż
38.2 do 101 m2
sprzedaż
w trakcie 
lokalizacja

Opis inwestycji

Kolejne etapy inwestycji Alfa Park powstają w malowniczej, zielonej i spokojnej okolicy, a jednocześnie w niewielkim oddaleniu od Śródmieścia i centrum Wrzeszcza. Obok osiedla znajdują się przystanki autobusowe, a w odległości kilku minut spacerem przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Najbliżej do niego będą mieli mieszkańcy czwartego, obecnie realizowanego, etapu osiedla.

Umiejscowienie osiedla przy istniejącej, rozbudowanej dzielnicy zapewnia mieszkańcom dostęp do niezbędnych usług (również oświatowych) oraz handlu. Dodatkowo, aby wzbogacić dostępność usług i handlu deweloper w 2012 roku zakończył budowę na terenie osiedla (tuż obok Wróbla Stawu) obiektu handlowo-usługowego.

Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest sąsiedztwo naturalnych terenów zielonych oraz zagospodarowanego Wróbla Stawu - w kilka minut można przenieść się na łono natury bez korzystania z samochodu. Piesze wędrówki, rodzinne pikniki czy rowerowe wyprawy to tylko kilka z propozycji aktywności dostępnych nieopodal własnego domu.

Osiedla są połączone liniami transportu miejskiego z centrum Gdańska oraz strategicznymi punktami komunikacyjnymi jak lotnisko czy Obwodnica Trójmiasta. Obok osiedli znajdują się przystanki autobusowe, a w odległości kilku minut spacerem przystanek PKM Jasień. Najbliżej do niego będą mieli mieszkańcy czwartego, obecnie realizowanego, etapu osiedla.

Od marca 2019 roku w realizacji jest IV etap inwestycji. Tym razem jedenaście budynków powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Wróbla Stawu, na granicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zobacz na mapie Gdańska. Pięć z nich oddane zostanie w I kw. 2021 roku, pozostałe w 2022 roku.

W ramach inwestycji, dzięki współpracy z władzami Gdańska, na zachodnim brzegu akwenu powstaną bogato wyposażone przestrzenie rekreacyjne - w tym szeroki, drewniany pomost i plaże.

Od zbiornika wodnego w kierunku ronda prowadzić będzie szeroki deptak z zagospodarowaną przestrzenią, która zachęcać będzie do spędzania czasu na powietrzu, a także sąsiedzkiej integracji. Deptak otoczony będzie lokalami usługowymi, handlowymi i gastronomicznymi i łączył się będzie z terenami rekreacyjnymi nad wodą. Zamierzeniem dewelopera jest wykreowanie nowego centrum dzielnicy.

***


Kolejne etapy inwestycji Alfa Park realizowane są od 2011 roku. W pierwszym etapie powstało tu siedem budynków skupionych wokół jednego dziedzińca zobacz na mapie Gdańska. Budynki uzyskały odbiór w pierwszym kwartale 2013 r. Mają one różną wysokość – od czterech do siedmiu kondygnacji.

W 2014 roku zostały oddane do użytku dwa budynki osiedla sąsiadujące z inwestycją Wróbla Staw innego dewelopera zobacz na mapie Gdańska, budowa trzech kolejnych zakończyła się "za" etapem pierwszym. zobacz na mapie Gdańska

Deweloper zakończył także realizację etapu o nazwie Alfa Park III zobacz na mapie Gdańska, w ramach którego powstało siedem sześciokondygnacyjnych budynków. Cztery zostały oddane w III kwartale 2017, trzy pozostałe do końca 2018 roku. Ciekawostką w tym etapie jest mały zbiornik wodny, który zaprojektowany został pomiędzy budynkami. Domy mają nieco inną architekturę niż budynki powstałe we wcześniejszych etapach.

Budynki we wszystkich etapach objęte są systemem monitoringu. W zabudowę wkomponowywane są nowoczesne place zabaw dla dzieci.

Mieszkańcy swoje auta parkować mogą w podziemnych halach garażowych. Tam również znajdzie się miejsce na indywidualne komórki lokatorskie.

Projekt inwestycji powstał w biurze Abacus.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

Ogłoszenia

Aktualnie brak ogłoszeń w tej inwestycji

W pobliżu

Wyślij pytanie
do dewelopera

Zapytaj dewelopera o ofertę

Deweloper: Alfa Park
Biuro Sprzedaży Alfa Park
Polityka prywatności

Artykuły

Opinie (85) 4 zablokowane

 • Odradzam (1)

  Osiedle może ładnie wyglądające, ale każdy kto zakupił mieszkanie w inwestycjach tej firmy szybko żałował. Ewelacja odpadła po niecałym roku, w mieszkaniach grzyb, spod okien wieje, zalane hale garażowe. Oczywiście za nic nie biorą odpowiedzialności. Nie polecam

  • 0 6

  • O ciekawe, który budynek?

   • 3 0

 • (1)

  Alfa Park V już w przygotowaniu. Również przy stawie, naprzeciw PKM

  • 0 1

  • Coś więcej wiadomo o etapie V?

   • 1 3

 • Nie polecam zdecydowanie. Mieszkanka alfą park (1)

  Wszystko pieknie wyglada na macie u developera. Park, którym się tak szczycą jest wycinany etapami, łąki zlikwidowane, samo betonowo. Niekończące się bloki. Ponieważ ma być stawianych jeszcze kilka etapie ośmiooki lat codziennie rano jest tylko łomot, stukot i w nocy lanie betonu( praktykowane mimo otrzymywania mandatów). Alfą przedstawia się jako firma kochaja zieleń i eko a najwiecej trawników jest na dachach bloków. Bloki wykonane wyjątkowo niedbale. Ściany pokryte grzybem, zła wentylacja( stwierdzona przez kominiarzu), w domu wszystko pleśnieje, warzywa po 3 dniach są do wyrzucenia- wszystko musi leżeć w lodowce. Przeciekający sufit, hala garażowa zalana dwa razy w bloku obok,a koleżance awaria windy mało co nie zmiażdżyła dziecka. Zdecydowanie nie polecam. Blokowisko, betonowo, niszczenie natury i przyrody. Większość osób, która kupiła mieszkania od developera już się wyprowadziła. Cena nie warta jakosci

  • 3 2

  • Serio takie tragiczne doswiadczenia mialas ? Musisz byc wyjtkowym pechowcem . Pierwsze mieszkanie zakupilem na Alfa Park II 6 lat temu i drugie 3 lata temu na Alfa Park III i powiem szczerze ze od poczatku do chwili obecnej nie odrejestrowalem wyzej wspomnianych dramatycznych momentow, a wrecz przeciwnie mieszka mi sie tu calkiem fajnie :)

   • 0 1

 • Kiedy V etap?

  Czy ktoś ma informacje nt. tego kiedy V etap inwestycji?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty na Osiedlu Lazurowym
Dzień otwarty na Osiedlu Lazurowym
dni otwarte
cze 19
sobota, g. 9:00 - 15:00
Moderna Life
Dzień Otwarty w Miloo Home - Klif Gdynia
Dzień Otwarty w Miloo Home - Klif Gdynia
dni otwarte
cze 22
wtorek, g. 11:00 - 16:00
Gdynia, Miloo Home