• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Apartamenty Wyspa Sobieszewska

Gdańsk Sobieszewo, ul. Turystyczna

Apartamenty Słoneczne Tarasy
wróć do listy

Apartamenty Wyspa Sobieszewska

typ zabudowy
wielorodzinna
realizacja
do I kw. 2019 r. zakończona
metraż
48.7 do 53.3 m2
sprzedaż
zakończona 
deweloper
Apartamenty Słoneczne Tarasy

Opis inwestycji

Wyspa Sobieszewska jest atrakcyjnym miejscem do życia dla osób, które chcą odpocząć w ciszy i spokoju. Status wyspy ekologicznej, a także uznanie Wyspy Sobieszewskiej Obszarem Chronionego Krajobrazu, gwarantują tutaj kontakt z naturą.

Do centrum Gdańska dotrzeć można szybko własnym autem, autobusami (również nocnym). Blisko wyspy jest także Obwodnica Południowa, którą szybko dojechać można do Autostrady A1.

Na samej wyspie znajdują się sklepy i punkty gastronomiczne, po drodze do centrum miasta znajduje się także centrum handlowe.

W pierwszym, zakończonym w 2015 roku, etapie powstał jeden budynek. Położony jest on 800 metrów od morza. Jest to zabudowa dwukondygnacyjna, w której powstało łącznie 16 apartamentów. Osiem o powierzchni 55 m. na parterze oraz osiem na piętrze - o powierzchni 58 m. kw. każdy. Wejście do apartamentów zaprojektowano od strony północnej.

Każdy apartament na piętrze ma balkon o pow. 9 m. kw. oraz swój własny, wydzielony taras dachowy o pow. około 50 m. kw. Apartamenty na parterze mają ogródki o powierzchni około 45 m. kw.

Teren inwestycji jest ogrodzony oraz monitorowany. W części północnej posesji znajdują się wydzielone miejsca postojowe. Na terenie inwestycji powstał plac zabaw dla dzieci oraz zadaszony plac na rowery.

W drugim, zakończonym w 2019 roku, etapie inwestycji na działce oddalonej o kilkaset metrów od etapu pierwszego powstały trzy budynki, a w nich 24 bezczynszowe apartamenty o metrażu od 48,71 do 53,28 m kw. Wszystkie lokale są tu trzypokojowe, z aneksem kuchennym. Wejścia zaprojektowano od strony wschodniej, a balkony i ogródki od zachodniej.

Każdy apartament na parterze posiada ogródek. Lokale na wyższych kondygnacjach posiadają balkony. Teren inwestycji jest ogrodzony i monitorwany. Przed budynkami znajdują się wydzielone miejsca postojowe. Część południowa została pokryta pasem zieleni z pomostem nad malowniczym kanałem sąsiadującym z inwestycją. Na terenie posesji powstał także plac zabaw dla dzieci.
Jeśli znalazłeś błąd w prezentacji lub chcesz zgłosić nową inwestycję, napisz: inwestycje@trojmiasto.pl

W pobliżu

Opinie (4) 1 zablokowana

 • wyspa sobieszewska

  pod względem przyrodniczym to piękne miejsce. niestety to biedna i zapuszczona dzielnica Gdańska. kilkoro z moich znajomych zrezygnowało z kupna domu na wyspie i wolą jednak pojawiac sie tam tylko "turystycznie". hałda odpadów fosforowych w Wiślince, bliska odległość od rafinerii gdańskiej.
  z miejsca, które mogłoby być ekologicznym rajem, bajkową sielską dzielnicą Gdańska, zrobiono syf i skażone śmietnisko.
  szkoda

  • 20 19

 • Nie znam standardu wykończenia wnętrza ale miejscówka na pewno nie zasługuje na miano apartamentu. Przy samej drodze. W szarym polu. Daleko do jakiegokolwiek sklepu. Jest las ale nie ma porządnej drogi do plaży. Cena bardzo wygórowana jak na tą lokalizację.

  • 18 2

 • jestem gdańszczaninem

  i kocham wyspę sobieszewską. bywam tam często, ale tak jak tu ktoś wspomniał, zamieszkanie na niej pozostawię w sferze marzeń. obawiam się, że to skażony przez rafinerię i hałdę fosforytów teren.

  krew mnie zalewa jak sobie pomyślę co władze (decyzje o hałdzie) zrobiły z wyspą. zawsze o tym myślę kiedy jadę do sobieszewa.

  • 14 8

 • miejscowości leżące w pobliżu hałdy charakteryzuje najwyższy w Polsce wskaźnik zachorowań na nowotwory; w gminie Pruszcz Gdański, na terenie której leży hałda, wskaźnik umieralności na nowotwory trzykrotnie przekracza średnią krajową (badania Akademii Medycznej; 1991, podobną analizę wykonał Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w 2005)
  wśród mieszkańców Wiślinki i okolic bardzo częste są też przypadki alergii, astmy, infekcji skóry, nieżytu dróg oddechowych, fluoroza zębów, choroby układu kostnego (wykazały to już cząstkowe badania przeprowadzone w 1995 przez Wojewódzką Poradnię Ekologiczną, które jednak zostały przerwane)
  z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń woda deszczowa przesiąkając przez hałdę wypłukuje z niej szkodliwy dla zdrowia fluor, który następnie dostaje się do wód gruntowych, powierzchniowych i koryta Martwej Wisły (badania WIOŚ, 2005)
  zawartość fluoru w starych pokładach fosfogipsu jest znacznie mniejsza niż w partiach świeżo dowiezionych na hałdę, co świadczy o tym, że jest on wypłukiwany przez wodę (analiza wykonana przez Państwowy Instytut Geologiczny dla Greenpeace, 2007)
  zanieczyszczona woda z hałdy dostaje się wprost do koryta rzeki, co widać gołym okiem
  rekultywacja hałdy osadami ściekowymi przyczynia się do skażenia okolicznych gleb i wód metalami ciężkimi (badania PIG wykazały, że stężenie metali ciężkich w okolicznej glebie jest znacznie wyższe niż w fosfogipsie, 2007)
  zawartość substancji toksycznych w rowie opaskowym wielokrotnie przekracza normy zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie wprowadzania ścieków do wód lub ziemi; dotyczy to fosforu, azotanów, fosforanów i metali ciężkich - arsenu, kadmu, niklu i cynku (analiza PIG dla Greenpeace, 2007)
  Instytut Medycyny Pracy w Sosnowcu potwierdza, że hałda zagraża zdrowiu okolicznych mieszkańców i apeluje o ich kompleksowe przebadanie przez lekarzy (2006 rok); jak dotąd jednak badań nie wykonano
  apel o niezależne badania oddziaływania hałdy podpisało 19 parlamentarzystów Województwa Pomorskiego

  • 6 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Deweloper

Apartamenty Słoneczne Tarasy

Prywatny inwestor, który realizuje drugi etap inwestycji Słoneczne Tarasy w Gdańsku Sobieszewie. Pierwszy etap został oddany w 2015 roku. Przewidywana data oddania drugiego etapu - czerwiec 2017.
rozwiń

Wydarzenia

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe (5 opinii)

targi