Apartamenty Wyspa Sobieszewska

Apartamenty Wyspa Sobieszewska
Opis inwestycji
Do centrum Gdańska dotrzeć można szybko własnym autem, autobusami (również nocnym). Blisko wyspy jest także Obwodnica Południowa, którą szybko dojechać można do Autostrady A1.
Na samej wyspie znajdują się sklepy i punkty gastronomiczne, po drodze do centrum miasta znajduje się także centrum handlowe.
W pierwszym, zakończonym w 2015 roku, etapie powstał jeden budynek. Położony jest on 800 metrów od morza. Jest to zabudowa dwukondygnacyjna, w której powstało łącznie 16 apartamentów. Osiem o powierzchni 55 m. na parterze oraz osiem na piętrze - o powierzchni 58 m. kw. każdy. Wejście do apartamentów zaprojektowano od strony północnej.
Każdy apartament na piętrze ma balkon o pow. 9 m. kw. oraz swój własny, wydzielony taras dachowy o pow. około 50 m. kw. Apartamenty na parterze mają ogródki o powierzchni około 45 m. kw.
Teren inwestycji jest ogrodzony oraz monitorowany. W części północnej posesji znajdują się wydzielone miejsca postojowe. Na terenie inwestycji powstał plac zabaw dla dzieci oraz zadaszony plac na rowery.
W drugim, zakończonym w 2019 roku, etapie inwestycji na działce oddalonej o kilkaset metrów od etapu pierwszego powstały trzy budynki, a w nich 24 bezczynszowe apartamenty o metrażu od 48,71 do 53,28 m kw. Wszystkie lokale są tu trzypokojowe, z aneksem kuchennym. Wejścia zaprojektowano od strony wschodniej, a balkony i ogródki od zachodniej.
Każdy apartament na parterze posiada ogródek. Lokale na wyższych kondygnacjach posiadają balkony. Teren inwestycji jest ogrodzony i monitorwany. Przed budynkami znajdują się wydzielone miejsca postojowe. Część południowa została pokryta pasem zieleni z pomostem nad malowniczym kanałem sąsiadującym z inwestycją. Na terenie posesji powstał także plac zabaw dla dzieci.
W pobliżu











Opinie (4) 1 zablokowana
-
2015-10-06 22:46
wyspa sobieszewska
pod względem przyrodniczym to piękne miejsce. niestety to biedna i zapuszczona dzielnica Gdańska. kilkoro z moich znajomych zrezygnowało z kupna domu na wyspie i wolą jednak pojawiac sie tam tylko "turystycznie". hałda odpadów fosforowych w Wiślince, bliska odległość od rafinerii gdańskiej.
z miejsca, które mogłoby być ekologicznym rajem, bajkową sielską dzielnicą Gdańska, zrobiono syf i skażone śmietnisko.
szkoda- 20 19
-
2016-02-13 15:50
Nie znam standardu wykończenia wnętrza ale miejscówka na pewno nie zasługuje na miano apartamentu. Przy samej drodze. W szarym polu. Daleko do jakiegokolwiek sklepu. Jest las ale nie ma porządnej drogi do plaży. Cena bardzo wygórowana jak na tą lokalizację.
- 18 2
-
2016-03-05 22:15
jestem gdańszczaninem
i kocham wyspę sobieszewską. bywam tam często, ale tak jak tu ktoś wspomniał, zamieszkanie na niej pozostawię w sferze marzeń. obawiam się, że to skażony przez rafinerię i hałdę fosforytów teren.
krew mnie zalewa jak sobie pomyślę co władze (decyzje o hałdzie) zrobiły z wyspą. zawsze o tym myślę kiedy jadę do sobieszewa.- 14 8
-
2018-07-11 09:43
miejscowości leżące w pobliżu hałdy charakteryzuje najwyższy w Polsce wskaźnik zachorowań na nowotwory; w gminie Pruszcz Gdański, na terenie której leży hałda, wskaźnik umieralności na nowotwory trzykrotnie przekracza średnią krajową (badania Akademii Medycznej; 1991, podobną analizę wykonał Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w 2005)
wśród mieszkańców Wiślinki i okolic bardzo częste są też przypadki alergii, astmy, infekcji skóry, nieżytu dróg oddechowych, fluoroza zębów, choroby układu kostnego (wykazały to już cząstkowe badania przeprowadzone w 1995 przez Wojewódzką Poradnię Ekologiczną, które jednak zostały przerwane)
z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń woda deszczowa przesiąkając przez hałdę wypłukuje z niej szkodliwy dla zdrowia fluor, który następnie dostaje się do wód gruntowych, powierzchniowych i koryta Martwej Wisły (badania WIOŚ, 2005)
zawartość fluoru w starych pokładach fosfogipsu jest znacznie mniejsza niż w partiach świeżo dowiezionych na hałdę, co świadczy o tym, że jest on wypłukiwany przez wodę (analiza wykonana przez Państwowy Instytut Geologiczny dla Greenpeace, 2007)
zanieczyszczona woda z hałdy dostaje się wprost do koryta rzeki, co widać gołym okiem
rekultywacja hałdy osadami ściekowymi przyczynia się do skażenia okolicznych gleb i wód metalami ciężkimi (badania PIG wykazały, że stężenie metali ciężkich w okolicznej glebie jest znacznie wyższe niż w fosfogipsie, 2007)
zawartość substancji toksycznych w rowie opaskowym wielokrotnie przekracza normy zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie wprowadzania ścieków do wód lub ziemi; dotyczy to fosforu, azotanów, fosforanów i metali ciężkich - arsenu, kadmu, niklu i cynku (analiza PIG dla Greenpeace, 2007)
Instytut Medycyny Pracy w Sosnowcu potwierdza, że hałda zagraża zdrowiu okolicznych mieszkańców i apeluje o ich kompleksowe przebadanie przez lekarzy (2006 rok); jak dotąd jednak badań nie wykonano
apel o niezależne badania oddziaływania hałdy podpisało 19 parlamentarzystów Województwa Pomorskiego- 6 2
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.