Inwestycje w Trójmieście

Portal Sp. z o.o.

Apartamenty na Starówce

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk Śródmieście
dzielnica:
Śródmieście
miejsce:
ul. Tartaczna i Panieńska
deweloper:
Portal Sp. z o.o.
typ zabudowy:
wielorodzinna
metraż:
34.3 do 131.6 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
do II kw. 2017 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Apartamenty przy Panieńskiej i Tartacznej powstały w ścisłym centrum Gdańska, z części z nich rozciąga się widok na pomnik Obrońców Poczty Polskiej. Sąsiedztwo Motławy, Głównego Miasta z jego atrakcjami jest tu oczywiste.

Inwestycja powstała w dwóch etapach.

W ramach pierwszego, zakończonego na początku 2013 roku, oddane do użytkowania zostały dwa budynki. Obiekt przy Panieńskiej to czterokondygnacyjna kamienica wpisująca się swoim wyglądem w otoczenie. Jest to częściowa rewitalizacja istniejącego wcześniej w tym miejscu budynku mieszkalnego.

Przy ul. Tartacznej 2 powstał apartamentowiec. Inwestycja powstała jako połączenie starego z nowym. Elewacja frontowa (wschodnia) budynku od strony ulicy Tartacznej jest wykonana z cegły i została zachowana, jako historyczna linia zabudowy ul. Tartacznej (ściana murowana została poddana zabiegom konserwatorskim).
Do niej dobudowany został nowy budynek. Oba stanowią integralną, sześciokondygnacyjną, całość. Z tarasów na najwyższych piętrach rozciągają się widoki na Główne i Stare Miasto.

Pomiędzy dwoma budynkami oddanymi do użytkowania w ramach pierwszego etapu powstał etap drugi: nowa zabudowa. Są to 54 mieszkania o metrażach od 27 do 76 m kw., ale możliwe jest ich łączenie. Na parterze powstały trzy małe lokale usługowe z wejściem bezpośrednio od ulicy.

Pod nowym budynkiem powstała jednopoziomowa hala garażowa.

Projekt zabudowy powstał w pracowni architektonicznej Doroty Sachajko. Podziały na elewacji mają przywodzić na myśl ciąg kamienic. Do części lokali przylegają balkony, ale wszystkie apartamenty mają portfenetry (okna od podłogi do sufitu).
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5
STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.