Wiadomości

stat

Aparthotel nad brzegiem Martwej Wisły

Teren, na którym planowana jest budowa Aparthotelu.
Teren, na którym planowana jest budowa Aparthotelu. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Przy moście Siennickim, nad brzegiem Martwej Wisły i Opływu Motławy, powstanie budynek z apartamentami na wynajem. Pięciokondygnacyjny obiekt osiągnie wysokość ok. 15 metrów i będzie miał powierzchnię 6,7 tys. m kw.Czy to jest dobre miejsce na inwestycję mieszkaniową?

tak, jak większość miejsc nad wodą 45%
trudno powiedzieć, to pierwsza taka inwestycja w tym rejonie 18%
nie, okolica ma charakter przemysłowy 37%
zakończona Łącznie głosów: 698
Trzeba przyznać, że okolica, w której planowany jest nowy budynek usługowy, nie należy do typowych miejsc inwestycyjnych w Gdańsku. Nie oznacza jednak, że nie jest atrakcyjna. Teren jest bowiem położony nad wodą, a w sąsiedztwie znajduje się niewielka marina. Blisko jest również do centrum miasta.

Te atuty postanowił wykorzystać ogólnopolski deweloper Atal, który złożył 19 listopada wniosek na budowę budynku usługowego pod adresem Siennicka 5.

Zapytaliśmy inwestora o szczegóły tego przedsięwzięcia.

- Planujemy pięciokondygnacyjny budynek usługowy z infrastrukturą. Przewidywana powierzchnia budynku to ok. 6,7 tys. m kw. - mówi Agnieszka Fabich-Laszkowska, specjalista ds. PR w firmie Atal. - Na ten moment nie udzielamy szerszych informacji.
Nam udało się ustalić, że ma to być obiekt z apartamentami na wynajem o wysokości do 15 metrów. Taka jest maksymalna wysokość wynikająca z zapisów miejscowego planu z 2005 roku.

Poza lokalami na wynajem ma się tam jeszcze znaleźć mała gastronomia, sale konferencyjne oraz sala fitness.

Autorem projektu budynku jest Marcin Kozikowski.

Na koniec warto wspomnieć, że Atal jest już od kilku lat obecny ze swoimi inwestycjami w Trójmieście. Deweloper wybudował w Gdańsku osiedle Nowa Grobla Apartamenty, które znajduje się niedaleko zapowiadanej właśnie inwestycji.

W portfolio ma także dwie kolejne inwestycje w Gdańsku: Przystań Letnica oraz Baltica Towers w Brzeźnie oraz jeden projekt w Gdyni - Modern Tower na Wzgórzu św. Maksymiliana.

Opinie (60) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.