Wiadomości

Aranżacje wnętrz. Dziadkowie urządzają pokój nastoletniej wnuczki

Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Urządzamy pokój pięciolatka

Koncepcja pierwsza. Elementy stylu boho dobrze odnajdą się w pokoju nastolatki.
Koncepcja pierwsza. Elementy stylu boho dobrze odnajdą się w pokoju nastolatki.

Urządzenie pokoju nastolatki lub nastolatka to trudne zadanie - wymaga pogodzenia potrzeb młodego człowieka, którego głowa kipi od pomysłów i potrzeb z funkcjonalnością i estetyką, którą opiekunom dorastającego dziecka podpowiada życiowe doświadczenie.Rzut i wymiary pomieszczenia.
Rzut i wymiary pomieszczenia.
Na takim etapie są właśnie państwo BarbaraDariusz, którzy postanowili zaangażować się i sfinansować remont pokoju swojej 14-nastoletniej wnuczki.

- Wiele dyskutowaliśmy na temat aranżacji pokoju, ale nie doszliśmy do żadnej konkretnej koncepcji. Problemem dla nas jest układ pokoju, który według nas jest mało ustawny. W pokoju nie ma okna, a zamiast niego są drzwi balkonowe w białym kolorze. Obok, na ścianie, jest zamontowany grzejnik - napisała w liście do redakcji pani Barbara. - Obecnie wnuczka ma w pokoju białe dziecięce meble wkomponowane w delikatny fiolet ścian. Na podłodze jest parkiet z jasnego dębu.
Nastolatka chciałaby mieć w pokoju połączenie szarości z delikatnym pastelowym kolorem. We wnętrzu powinno zostać dotychczasowe białe, wygodne łóżko z dwoma szufladami oraz szafa z przesuwnymi, białymi drzwiami.

- Marzy jej się też, aby mieć w pokoju huśtawkę, tapetę na ścianie, lustro oraz biurko do nauki. Jako ludzie starsi nie jesteśmy w stanie nadążyć za najnowszymi młodzieżowymi trendami, które zadowoliłyby naszą wnuczkę, dlatego prosimy o poradę - dodają nasi czytelnicy.
Dwie propozycje aranżacji wnętrza powstały w pracowni IP-design.

Kształt pokoju bazuje na kwadracie, więc architekci pozytywnie ocenili jego potencjał funkcjonalny. Problematyczne jest natomiast okno balkonowe, które uniemożliwia ustawienie przy nim biurka, a także grzejnik, przy którym nie powinno bezpośrednio znajdować się łóżko. Pierwsza z aranżacji bazuje zatem na istniejącym układzie (z uwzględnieniem wnęki na szafę), a w drugiej pojawia się propozycja zmiany rozmieszczenia niektórych mebli.

Koncepcja pierwsza
Białe łóżko i szafa to elementy wyposażenia, które miały pozostać we wnętrzu. Dopasowane do nich zostało białe biurko z szufladami, nad którym pojawiły się funkcjonalne półki w kolorze dębu, co nawiązuje do podłogi. Dębowe elementy harmonijnie dopełnia kolor jasnej zieleni na ścianie, koresponduje on z kolorem liści na tapecie przy łóżku, czyli na ścianie po przeciwnej stronie pokoju.

W pomieszczeniu znalazł się także rattanowy, wiszący fotel, który był marzeniem mieszkanki pokoju, a także naturalny, pleciony dywan. Połączenie tych dwóch elementów tworzy nastrój w stylu boho. Dodatkowo podkreślony został on dekoracją wiszącą nad łóżkiem.

Dyskretny, kierunkowy kinkiet ścienny i przenośny stolik nocny dają możliwość wieczornej lektury przed snem.

Przy szafie znalazło się lustro wiszące i praktyczne haczyki, które są świetnym miejscem na odwieszenie torebki czy apaszki po wejściu do pokoju.

Koncepcja druga
Druga wersja nie tylko zakłada zmianę rozkładu mebli w pomieszczeniu, ale także kolorystyki, która w tym przypadku nawiązuje do fantazyjnej tapety przy łóżku. Za łóżkiem znalazł się dodatkowy zagłówek, który nie tylko zapewnia wygodne oparcie i tworzy półkę, ale też wizualnie ociepla wnętrze.

W tej koncepcji wiszące siedzisko jest w całości tekstylne, uzupełnione o różową poduszkę.

Dzięki zamianie zasłon na rolety zyskujemy miejsce na wydłużenie półek przy oknie. Nad biurkiem znalazło się z kolei miejsce na modną kratkę do zawieszania notatek.

Ścianka działowa przy szafie daje możliwość zawieszenia lustra naprzeciwko wejścia.

W drugiej wersji projektu, podobnie jak w pierwszej, zgodnie z życzeniem mieszkanki pokoju, bazowa szarość została dopełniona delikatnym pastelowym kolorem, który pasuje do tapety.

Opinie (31) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.