Aranżacje wnętrz. Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

W pierwszej wersji przestrzeń sypialniana została wydzielona przy pomocy szafy i regału, które pełnią funkcje przechowywania.
W pierwszej wersji przestrzeń sypialniana została wydzielona przy pomocy szafy i regału, które pełnią funkcje przechowywania.

Aranżacja mieszkania na wynajem powinna być możliwie uniwersalna i wykonana z trwałych materiałów. Jednak ostatecznie przy planowaniu rozkładu i wyposażenia mieszkania trzeba wziąć pod uwagę, czy będzie ono wynajmowane krótko- czy długoterminowo.Rzut i wymiary mieszkania.
Rzut i wymiary mieszkania.
Nasi czytelnicy przesłali do redakcji rzut jednopokojowego mieszkania, które właśnie urządzają z zamiarem wynajęcia.

- Zakładamy, że najemcą będzie singiel albo bezdzietna para, bo mieszkanie jest małe. Zależy nam na wydzieleniu sypialni lub po prostu drugiego pokoju - piszą w liście do redakcji Małgosia i Adam.
Dwie propozycje aranżacji wnętrza przygotowała Magdalena Żochowska-Dajuk z pracowni Dizain Rum. Architektka wzięła pod uwagę, że przy urządzaniu tej przestrzeni znaczenie ma nie tylko potencjalny profil najemcy, lokalizacja i czynsz, jaki planują pobierać właściciele, ale i typ najmu (krótko- lub długoterminowy).

Koncepcja pierwszaW koncepcji pierwszej zostało zaprojektowane mieszkanie na wynajem długoterminowy. Przyjęto, że zlokalizowane jest ono w pobliżu uczelni, a potencjalnym najemcą jest student.

Wystrój wnętrza w tej wersji zakłada lekkie meble oraz kolorowe dodatki w świeżych i odważnych kolorach, które przyciągną uwagę osoby przeglądającej ogłoszenia o wynajmie mieszkania.

Łóżko do spania znalazło się w wydzielonej części kawalerki, która została zróżnicowana poziomami posadzki. Przepierzenie w postaci regału oddziela delikatnie część dzienną od tej przeznaczonej do spania.

Z drugiej strony pojemna zabudowa meblowa rozdziela część kuchenną od sypialnianej. Jest to także miejsce na przechowywanie większej ilości osobistych rzeczy. Ostatnia część zabudowy jest podzielona względem głębokości, dzięki czemu dostęp do szafy jest możliwy z dwóch stron - od części sypialnianej i od pokoju.

Aranżacja przestrzeni uwzględnia dużą liczbę dodatków kolorystycznych: fronty meblowe, tkaniny oraz schowki do przechowywania. Taka forma wnętrza pozostawia jednocześnie możliwości personalizacji przestrzeni przez użytkownika, który potencjalnie spędzi tam co najmniej 10 miesięcy w roku i zechce przechowywać tam swoje osobiste rzeczy.

Osoba wynajmująca mieszkanie długoterminowo będzie potrzebowała pełnowymiarowego wyposażenia kuchni w postaci przestronnej lodówki, płyty, na której przygotuje obiad każdego dnia, a niezbędne naczynia i akcesoria kuchenne pomieści obszerna zabudowa.

Ponadto potencjalny najemca będzie potrzebował stołu do nauki, jedzenia i spędzania czasu z odwiedzającymi go gośćmi.


Koncepcja drugaTa propozycja zakłada projekt wnętrza na wynajem krótkoterminowy. W założeniu projektowym mieszkanie zlokalizowane jest w centrum miasta, a potencjalnymi najemcami będą biznesmeni i przedstawiciele handlowi.

Wystrój wnętrza został zachowany w klimacie bliższym przestrzeniom hotelowym niż atmosferze domowego ogniska. W takiej sytuacji aranżacja powinna być bardziej uniwersalna i pozbawiona personalizacji.

Główną rolę odgrywają bazowe kolory, które zostały uzupełnione niewielką ilością funkcjonalnych gadżetów, takich jak ekspres do kawy czy barek na chłodne napoje.

Niezbyt obszerna, dwudrzwiowa szafa okaże się w takim przypadku wystarczająca do przechowania niezbędnych rzeczy czy ubrań.

Część kuchenna uwzględnia niewielką lodówkę pod blatem i dwupalnikową płytę, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w kawalerce i okażą się w zupełności wystarczające dla odwiedzających mieszkanie na krótki czas.

Zaoszczędzona przestrzeń została wykorzystana na obszerną rozkładaną kanapę z szezlongiem, na której najemca wypocznie i zyska siły na kolejny dzień w podróży.

Na ścianie za kanapą pojawiła się optycznie powiększająca przestrzeń tapeta z relaksującym widokiem wzgórz. Oświetlenie jest raczej klimatyczne i dekoracyjne niż funkcjonalne. Grzejniki zostały wymienione na dekoracyjne, co podnosi wartość estetyczną mieszkania.


Opinie (121) 2 zablokowane

 • Nie mam uwag ale huśtawkę bym przeniosł do bawialni albo do pokoju wypoczynkowego. W kuchni mimo wszystko przeszkadza.

  • 48 2

 • Architektka?

  Co to znaczy? Ja rozumiem równouprawnienie itp, ale nazwy niektórych zawodów w wersji "kobiecej" brzmią zwyczajnie głupio. Kierownica? Prokuratorka? Ludzie, ogarnijcie się!

  • 79 26

 • 31 m 2

  szkoda, że brak propozycji dla klasycznej kawalerki 31 m 2 w typowych blokach dla Brodwina, Żabianki i innych znanych w Trójmieście osiedli

  • 34 1

 • Mieszkanie na wynajem urządza się jak najtaniej.

  • 71 12

 • Jak?

  Jak najtaniej - IKEA

  • 48 5

 • Jak taniej i

  możliwie pancernie. Wysoce wskazane meble rodem z koszar(metalowe łózka, szafy i taborety z siedziskiem z dykty). Najemcy to w głównej mierze nie cywilizowane indywidua bez żadnego szacunku dla czyjejś własności.

  • 64 11

 • Dlatego ja zawsze "oglądam" sobie przyszłych najemców. Mówię, że "jeszcze jedna para była dzisiaj zarezerwować, ale da znać". Nie działa w stu procentach, ale zawsze to jakiś przesiew lumpów.

  • 13 5

 • Język, który się nie rozwija umiera.

  • 8 19

 • przecież to jest jednopokojowe mieszkanie..

  • 1 11

 • Ja robię 3 dniowy casting. Umawiam max 10 chętnych. W pierwszej turze odpadają mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Potem rodziny z dziećmi, zwierzęta, 500+'y, Ukraińcy, studenci. Zapewniam, że jeszcze nie miałem problemów z lokatorami.

  • 23 17

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
Salon Mieszkaniowy - Nowy Termin
targi
maj 15-16
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
21700 zł/m2
Gdynia Orłowo
15900 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14600 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14250 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14250 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11650 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
10200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
9650 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane