Wiadomości

stat

Aranżacje wnętrz. Kawalerka dla niewymagającego kawalera

Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Małe mieszkanie singielki

W koncepcji drugiej zamiast narożnika znalazła się rozkładana kanapa.
W koncepcji drugiej zamiast narożnika znalazła się rozkładana kanapa.

Zdarza się, że deweloperzy na rysunkach prezentujących możliwe wyposażenie przyszłego mieszkania zmniejszają wymiary potencjalnego wyposażenia, by udowodnić, że wszystko się zmieści. Efekt jest taki, że właściciele mieszkania mają trudność w zaaranżowaniu przestrzeni zgodnie ze wskazanymi na układach funkcjonalnych propozycjami.Rzut i wymiary pomieszczenia.
Rzut i wymiary pomieszczenia.
Na podstawie rzutu przesłanego do redakcji wnioskować można, że właśnie w takiej sytuacji znalazł się nasz czytelnik, pan Rafał, który kupił mieszkanie o powierzchni 33 m kw. Sugestie dewelopera częściowo będą niewykonalne ze względu na zastosowanie triku sprzedażowego, który polega na zmniejszeniu niektórych mebli oraz wyposażenia.

Tymczasem pan Rafał nie ma wielkich wymagań co do wyposażenia lokum na odbiór, którego oczekuje.

- Mieszkanie ma być urządzone dla jednej osoby. Lubię jasną kolorystykę, głównie biel z odrobiną szarości - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik.

Kupujemy mieszkanie od dewelopera. Jak czytać rzut?Dwie propozycje aranżacji wnętrza przygotowała Marta Meresińska ze Studio Niebyle.

Koncepcja pierwsza
W pierwszej wersji pozostawiony został układ ścian zaproponowany przez dewelopera, jedynym bardziej inwazyjnym zabiegiem jest zmniejszenie grubości ściany przy drzwiach wejściowych. Dzięki temu możliwe stało się umieszczenie dwóch słupków meblowych z lodówką i piekarnikiem.

W części kuchennej udało się zaplanować blat, który posłuży jednocześnie jako przestrzeń robocza oraz miejsce do spożywania posiłków. Fronty szafek zostały wykonane z płyty MDF lakierowanej na biało w macie. Zamiast uchwytów zostały zaplanowane frezy. Fronty szafek wiszących są pokryte fornirem naklejonym w nietypowy sposób - pod kątem 45 stopni. Tak samo został przyklejony fornir pomiędzy szafkami. Blat roboczy jest wykonany z identycznego wybarwienia drewna jak fornir i podświetlony taśmą LED wpuszczoną w dno szafek wiszących.

Aby możliwe było otwieranie drzwi balkonowych, kanapa została odsunięta od ściany z oknami. Na przeciwległej ścianie z telewizorem został użyty tynk dekoracyjny przypominający bardzo jasny beton. Na podłodze zostały położone płyty winylowe ułożone w jodełkę. Taka podłoga umożliwia zastosowanie jednolitej powierzchni w całej części dziennej, a nawet w całym mieszkaniu - bez listew dylatacyjnych.

W łazience zamiast wanny znalazła się kabina prysznicowa, a pralka została umieszczona w zabudowie pod blatem, tuż obok umywalki.

W sypialni łóżko zostało ustawione bokiem do ściany, dzięki czemu można podejść bezpośrednio do okna. W tym pomieszczeniu zostało wygospodarowane również miejsce na pojemną szafę oraz regał na książki.

W przedpokoju deweloper zaproponował wnękę na wąską szafę. Zastosowanie w niej tradycyjnie otwieranych drzwi sprawi, że szafa niejako wtopi się w ścianę. Przy samym wejściu, na ściance odgradzającej część kuchenną, można zawiesić lustro, a naprzeciwko niego umieścić wieszaki w kształcie kółek, tzw. dots.

Całość mieszkania została zaprojektowana w bardzo jasnych kolorach. We wnętrzu przeważa biel i szarości, które przełamuje jasne drewno i energetyczne zielone dodatki w postaci poduszek i półek nad telewizorem.

Koncepcja druga
W drugiej wersji nastąpiły większe zmiany w układzie funkcjonalnym. Łazienka została powiększona tak, żeby zmieścił się w niej słupek z pralką i suszarką.

Szafa w sypialni znalazła się na przeciwko drzwi wejściowych, a łóżko zostało ustawione w poprzek. Takie rozmieszczenie mebli sprawia, że łóżko blokuje przejście do okna, ale nie jest to zbyt dużym problemem, jeżeli wykona się je na wymiar z umożliwieniem jego ewentualnego demontażu.

W korytarzu wygospodarowano miejsce na szafę i siedzisko przy wejściu, a po przeciwnej stronie znalazło się lustro.

Część kuchenna w tej wersji jest mniejsza, ale dzięki zastosowaniu stopniowanej głębokości szafek wiszących jest bardzo pojemna. W tym przypadku również został zastosowany matowy biały lakier na frontach, ale zamiast forniru pojawił się pastelowy jasnozielony akcent na szafkach wiszących. Blat roboczy został wykonany z cienkiego konglomeratu kwarcowego z wpuszczonym zlewozmywakiem. Podobnie jak w poprzedniej wersji, także w tej blat pełni funkcję stołu. Dodatkową atrakcją jest winiarka wkomponowana w meble kuchenne oraz niewielka lodówka na alkohole umieszczona pod piekarnikiem.

W części dziennej pojawił się beton za telewizorem, szafka na RTV jest w kolorze tej samej pastelowej zieleni co w strefie kuchennej. Zamiast narożnika znalazła się tradycyjna rozkładana sofa.

Ta koncepcja zakłada zastosowanie ulubionej przez gospodarza bieli, jednak mniej jest w niej akcentów drewnianych lub drewnopodobnych. Kolor drewna na podłodze i w części szafek kuchennych jest poszarzały. W całość świetnie wkomponowuje się beżowa tapicerka na kanapie, współgra ona z pastelowymi akcentami, lekko urozmaicając wnętrze.

Opinie (107) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.