• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aranżacje wnętrz. Mieszkanie bez barier

ip-design
8 lipca 2024, godz. 07:00 
Opinie (24)
Propozycja pierwsza skupia się na stworzeniu przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni, która emanuje ciepłem i harmonią. Propozycja pierwsza skupia się na stworzeniu przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni, która emanuje ciepłem i harmonią.

Osoby niepełnosprawne oraz seniorzy borykają się z ograniczoną mobilnością i problemami z wykonywaniem podstawowych czynności. By zapewnić im bezproblemowe korzystanie z wyposażenia mieszkania, należy dopasować rozwiązania do ich potrzeb.Rzut i wymiary pomieszczenia. Rzut i wymiary pomieszczenia.
Urządzenie łazienki i kuchni dla osób z niepełnosprawnościami lub starszych zawsze powinno uwzględniać rozwiązania, które okażą się pomocne w codziennym funkcjonowaniu.

W podobnej sytuacji znalazł się nasz czytelnik Piotr, który stoi przed problemem urządzenia łazienki i części kuchennej dla niepełnosprawnych rodziców.

- Mieszkanie, w którym aktualnie mieszkają, nie pozwala mamie na poruszanie się na wózku ze względu na bariery architektoniczne. Chciałbym im stworzyć przestrzeń pozbawioną jakichkolwiek barier. Zależy mi, aby kolorystyka pomieszczenia była jasna ze względu na niewielki metraż. Kuchnia powinna być w pełni funkcjonalna ze względu na zamiłowanie taty do gotowania - napisał w wiadomości do redakcji Piotr.
Naszemu czytelnikowi zależy na wyburzeniu ściany pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią. Istniejąca ściana sprawia, że kuchnia jest ciasna i wręcz klaustrofobiczna.

W odpowiedzi na potrzeby naszego czytelnika i jego rodziców zespół projektowy z pracowni ip-design przygotował dwie propozycje aranżacji wnętrza bazujące na nowoczesnym stylu.

W obu koncepcjach dominują jasne odcienie beżu, szarości i bieli, dzięki którym wnętrze jest przestronne i nabiera lekkości. Delikatne akcenty czerni dodają charakteru i kontrastu. Podkreślają nowoczesność i elegancję aranżacji. Te kolorystyczne wybory nie tylko optycznie powiększają pomieszczenia, ale również nadają im spójny wygląd, zgodny z preferencjami Piotra.

Aranżacje wnętrz. Łazienka dla osoby z ograniczeniami ruchowymi Aranżacje wnętrz. Łazienka dla osoby z ograniczeniami ruchowymi

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą form, minimalizmem oraz funkcjonalnością. Meble i dodatki zostały starannie dobrane, aby zapewnić maksymalną wygodę i ułatwić codzienne użytkowanie przestrzeni. Oba warianty są nie tylko praktyczne, ale także przyjemne dla oka, co jest istotne dla stworzenia przyjaznego i komfortowego wnętrza.

W obu wersjach w łazience znalazła się składana kabina prysznicowa z odpływem liniowym i siedziskiem prysznicowym, podwieszana toaleta z uchwytami, uchylne lustro oraz szafki wiszące.

Koncepcja pierwsza • W kuchni zdecydowano się na proste, ale eleganckie meble w jasnych odcieniach beżu i bieli.
 • Drewniane elementy dodają wnętrzu przytulności i naturalnego uroku, a także ocieplają estetykę wnętrza.
 • Meble i dodatki zostały tak dobrane, aby zapewnić maksymalną wygodę i ułatwić codzienne użytkowanie przestrzeni.
 • W łazience wykorzystano płytki w kolorze beżu oraz imitacji drewna w charakterystycznym wzorze jodełki.
 • Zastosowane relingi i umywalka dla osób niepełnosprawnych ułatwiają codzienne funkcjonowanie w łazience.
 • Beżowe i drewnopodobne płytki tworzą wnętrze przyjazne w odbiorze i sprzyjające relaksowi.
 • W pierwszym wariancie strefa prysznicowa w łazience znalazła się po prawej stronie od wejścia, a zlew i zmywarka w kuchni zostały umieszczone na krótszej ścianie.
Propozycja pierwsza skupia się na stworzeniu przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni, która emanuje ciepłem i harmonią.

W kuchni znalazły się na proste, eleganckie meble w jasnych odcieniach beżu i bieli, które doskonale komponują się z elementami imitującymi drewno. Dodaje to wnętrzu przytulności i ociepla wnętrze. Zlew i zmywarka w kuchni zostały umieszczone na krótszej ścianie.

Łazienka jest kontynuacją tego pomysłu. Znalazły się w niej płytki w beżowym kolorze oraz imitujące drewno w charakterystycznym wzorze jodełki. W pierwszym wariancie strefa prysznicowa znalazła się po prawej stronie od wejścia.

Koncepcja druga • Druga propozycja to połączenie elegancji i minimalizmu.
 • Meble zostały utrzymane w jasnych kolorach. Świetnie współgrają z elementami drewna oraz tworzą spójną i estetyczną całość.
 • W drugiej wersji pojawią się także nowoczesne akcenty, w tym blat imitujący marmur, który dodaje wnętrzu elegancji.
 • Dzięki wyburzeniu ściany pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią nie ma problemu z dostępnością miejsca przy blacie.
 • Siedzisko i relingi na ścianach pod prysznicem zdecydowanie ułatwią korzystanie z łazienki na co dzień.
 • W obu wariantach w łazience znalazła się kabina prysznicowa z odpływem liniowym i siedziskiem prysznicowym, podwieszana toaleta z uchwytami, uchylne lustro oraz szafki wiszące.
 • Płytki imitujące marmur dobrze komponują się z płytkami drewnopodobnymi.
 • Łazienka w drugiej koncepcji jest lustrzanym odbiciem poprzedniej wersji. Strefa prysznicowa znajduje się po lewej stronie od wejścia. W kuchni przy krótszej ścianie stoi lodówka.
Druga propozycja ma na celu stworzenie eleganckiego i minimalistycznego wnętrza. Meble zostały utrzymane w jasnych kolorach i współgrają z elementami drewna. Pojawiają się nowoczesne akcenty: płytki i blat imitujące marmur.

Łazienka w drugiej koncepcji jest lustrzanym odbiciem poprzedniej wersji. Strefa prysznicowa znajduje się po lewej stronie od wejścia.

W kuchni przy krótszej ścianie stoi lodówka, a na dłuższej ścianie zaproponowano mniejszą niż w poprzednim wariancie zmywarkę oraz zlew.

Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

IP Designip-design

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane