• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aranżacje wnętrz. Mieszkanie z miejscem do pracy

Marta Meresińska
17 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (35)
Kolorystyka pierwszej koncepcji opiera się na stonowanych odcieniach. Mocniejsze, żółte akcenty na kanapie, tapecie i plakatach na ścianie ożywiają wnętrze. Kolorystyka pierwszej koncepcji opiera się na stonowanych odcieniach. Mocniejsze, żółte akcenty na kanapie, tapecie i plakatach na ścianie ożywiają wnętrze.

Rosnąca popularność pracy zdalnej sprawiła, że zmieniły się potrzeby mieszkaniowe rodzin. Wygospodarowanie miejsca, gdzie można w skupieniu pracować lub odbyć spotkanie online stało się koniecznością. Nie zawsze jest to jednak łatwe, zwłaszcza gdy dwie osoby wykonują swoje obowiązki służbowe w domu.Rzut i wymiary pomieszczenia Rzut i wymiary pomieszczenia
W takiej sytuacji znalazła się pani Anna, nasza czytelniczka, która przejęła mieszkanie po ojcu. Zarówno ona, jak i jej mąż pracują zdalnie i potrzebują osobnych stanowisk.

- Obecna wersja strefy dziennej jest niezbyt ustawna, dlatego podjęliśmy decyzję o jej przebudowie. Nie wiemy, jak dobrze wykorzystać przestrzeń w przedpokoju, obecna wersja z przejściem przez kuchnię do pokoju jest dla nas nie do przyjęcia. Jednocześnie zapewnia nam to miejsce na spiżarnię, którą można przerobić na miejsce do pracy - napisała w wiadomości do redakcji pani Anna. - Zastanawiamy się, jak ustawić meble, by w pokoju znalazł się stół, ale nie zagracił przestrzeni.
Nasi czytelnicy lubią jasne wnętrza, przestrzeń, prostotę i brzozowe meble.

- Jesteśmy domatorami, lubimy dobrą lekturę, kochamy zieleń i zwierzęta - dodaje pani Anna.
Dwie propozycje aranżacji wnętrza przygotowała Marta Meresińska ze Studio Niebyle.

Oba warianty zakładają konieczność wykonania projektu konstrukcyjnego u uprawnionej osoby, ponieważ projektantka zaproponowała zmianę wejścia do strefy dziennej poprzez wykonanie otworu w nośnej ścianie. W niektórych przypadkach może się także okazać, że potrzebna będzie zgoda nie tylko całej wspólnoty, ale także wszystkich mieszkańców danej klatki.

Takie rozwiązanie zmienia komunikację w mieszkaniu, ponieważ do części dziennej wchodzi się przez pokój, a nie przez kuchnię. Wdrożenie tej propozycji wiąże się także z dodatkowymi udogodnieniami.

Koncepcja pierwsza • Jasne kolory ścian i podłóg potęgują wrażenie przestrzeni we wnętrzu.
 • Lamele oddzielają kuchnię od szafki RTV w strefie wypoczynkowej.
 • W tym wariancie kącik do pracy znalazł się za konstrukcją szklaną.
 • W kuchni przeważa biel i drewno, a marmurowy blat i przestrzeń pomiędzy szafkami uzupełniają aranżację.
 • Dzięki podziałowi szafek wiszących na dwie głębokości udało się uzyskać więcej przestrzeni do przechowywania.
 • Pierwsza wersja zakłada utworzenie garderoby od strony holu we wnęce, która powstała przy strefie kuchennej.
Pierwsza wersja zakłada utworzenie garderoby od strony holu we wnęce, która powstała przy strefie kuchennej. Od strony strefy dziennej powstał natomiast wygodny kącik do pracy częściowo zasłonięty przeszkleniem, co zapewnia prywatność i umożliwia odgrodzenie tej strefy na co dzień.

Część kuchenna została oddzielona za pomocą lameli, które znalazły się pomiędzy blatem roboczym a szafką RTV. W tym wariancie rozkładany stół został dostawiony do ściany, ale przy okazji wizyty gości może być odstawiony i wykorzystywany do usadzenia większej liczby osób.

Kolorystyka pierwszej koncepcji opiera się na stonowanych odcieniach. Króluje tu biel, szarość i drewno. Mocniejsze, żółte akcenty na kanapie, tapecie, krzesłach biurowych i plakatach na ścianie urozmaicają aranżację i ożywiają wnętrze. Takie zabiegi są tu wskazane, ponieważ wnętrze według dawnych standardów jest dość niskie i ma tylko jedno duże okno.

W tej wersji zostały zastosowane dwa rodzaje podłóg, drewniana jodełka francuska oraz wielkoformatowe płytki terrazzo.

Koncepcja druga • W drugiej koncepcji króluje zieleń, którą uzupełniają szare i drewniane akcenty.
 • Jednolita podłoga winylowa optycznie powiększa przestrzeń.
 • Geometryczne stoliki i dywan urozmaicają aranżację.
 • Strefa do pracy została ukryta w szafie za lustrzanymi drzwiami.
 • Zaoblona zabudowa meblowa jest przedłużeniem kuchni, która zwiększa przestrzeń do przechowywania.
 • Szafa z frontami lustrzanymi, w której wydzielone zostały stanowiska pracy, oddziela kuchnię od strefy dziennej.
 • W drugiej koncepcji wnęka powstała przez zmiany konstrukcyjne została wykorzystana jako spiżarnia z przejściem ukrytym w szafkach kuchennych.
W drugiej wersji powstała dzięki zmianom konstrukcyjnym wnęka została wykorzystana jako spiżarnia z przejściem ukrytym w szafkach kuchennych. Ta koncepcja zakłada stworzenie nieco bardziej pojemnej kuchni z piekarnikiem umieszczonym powyżej wysokości blatu.

Strefa do pracy została ukryta w szafie za lustrzanymi drzwiami uchylno-chowanymi. Powstały w ten sposób stanowiska do pracy dla dwóch osób, które można szybko zamknąć. W zamkniętej wersji lustrzane fronty optycznie powiększają przestrzeń i odwracają uwagę od zabudowy meblowej.

W tej wersji telewizor został wpuszczony w zaobloną zabudowę meblową, która jest przedłużeniem kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, udało się ukryć dodatkowe miejsce do przechowywania.

Druga koncepcja opiera się na kolorze zielonym, który został wzbogacony o biel, szarości i drewno. Czarne i pomarańczowe akcenty ożywiają wnętrze. Ta propozycja aranżacji jest bardziej przestronna, a zastosowanie jednorodnej podłogi w formie winylowych paneli potęguje efekt.

Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Studio NiebyleMarta Meresińska

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (35)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane