Wiadomości

Aranżacje wnętrz. Parter domu w nowym wydaniu

Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Dodatkowy pokój w miejscu kuchni

Koncepcja druga. Białe lampy są subtelne. Sprawiają, że wnętrze jest przytulne i nieprzeładowane.
Koncepcja druga. Białe lampy są subtelne. Sprawiają, że wnętrze jest przytulne i nieprzeładowane.

Zdarza się, że po wprowadzeniu się do nowego mieszkania czy domu, finalne urządzenie części pomieszczeń odkłada się na później. Ponowne i docelowe zaaranżowanie takiego wnętrza wymaga nie tylko uwzględnienia zmieniających się potrzeb mieszkańców, ale i dopasowania do aranżacji innych części domu.Rzut i wymiary pomieszczenia
Rzut i wymiary pomieszczenia
W podobnej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka Agnieszka, która z mężem i synem mieszka w domu w pobliżu Gdańska.

- Od dwóch lat mieszkamy we własnym domu. Kiedy się wprowadziliśmy, postanowiliśmy nie inwestować zbyt wiele w aranżację głównej części domu - strefy dziennej, jadalni i kuchni. Lada moment miało urodzić się dziecko, więc przewidywaliśmy drobne zniszczenia - zalania soczkiem czy rysowanie. Teraz, gdy nasza latorośl jest już trochę odchowana, chcielibyśmy dać nowe, lepsze życie naszej przestrzeni dziennej - pisze w liście do redakcji czytelniczka Agnieszka.
Właściciele domu lubią pastelowe barwy, ale też kolory ziemi i beże. Lubią skandynawską i klasyczną stylistykę oraz nowoczesne wnętrza.

- Preferujemy jasne pomieszczenia z ciemnymi i wyrazistymi dodatkami czy meblami. Pomieszczenia powinny być przytulne, ale z designerskimi akcentami. Lubię gadżety, dlatego zawsze zwracam uwagę na rzeczy nietypowe, ale niekonieczne bardzo drogie - dodaje nasza czytelniczka. - Na ten moment z własnego wyboru, nie mamy w domu telewizora, ale dopuszczamy możliwość założenia ekranu, aby móc oglądać filmy na dużym ekranie. W strefie dziennej powinno znaleźć się miejsce na książki, drobne pamiątki czy bibeloty. Kolejną strefą jest jadalnia, gdzie powinien znaleźć się stół i krzesła. Kształt dowolny. W kuchni mamy meble w kształcie litery U z ciemnoszarym blatem imitującym ciemny beton. Chcielibyśmy, aby one pozostały w naszym domu - wyjaśnia czytelniczka.

Agnieszka i jej mąż prowadzą aktywny tryb życia. Lubią spotkania z ludźmi i chcieliby, żeby pokój dzienny stał się miejscem przytulnym również dla dalszej rodziny czy znajomych.

Dwie wersje aranżacji wnętrza powstały w Pracowni Kreatywnej Zaprojektowani. Największą uwagę poświęcono zagospodarowaniu pokoju dziennego. Z racji niedostatecznych informacji co do wielkości kuchni, w przestrzeni przeznaczonej na jadalnię przedstawione zostały dwie wersje stołów. Różnią się one nie tylko stylistyką i formą stołu, ale też wielkością.

Koncepcja pierwsza
Koncepcja pierwsza uwzględnia aranżację nowoczesnej strefy dziennej, która jest zachowana w stylu klasycznym. Zgodnie z życzeniem czytelniczki, stonowane wnętrze uzupełniają wyraziste czarne dodatki.

Strefa dzienna została podzielona na dwie części - telewizyjną i czytelniczą. W części obok telewizora znalazła się przestronna, rozkładana kanapa w beżowej tkaninie obiciowej, która pomieści nie tylko domowników, ale i odwiedzających ich gości. W strefie bibliotecznej znalazły się dwa fotele, przestronny regał oraz witryna meblowa, która była marzeniem właścicielki mieszkania.

W jadalni znalazło się miejsce na okrągły, rozkładany stół. Jego kolorystyka jest spójna zarówno z meblami w pokoju dziennym, jak i kuchni.

W klasycznej wersji na podłodze zostały ułożone deski w jodełkę. Ważnym elementem są industrialne lampy, które świetnie współgrają z czarnymi fotelami oraz czarnym wykończeniem mebli. Na ścianie w części telewizyjnej znalazła się tapeta, która podobnie jak czarne akcenty, sprawia że wnętrze nabiera wyrazistości.

Koncepcja druga
Koncepcja druga zakłada aranżację wnętrza w skandynawskiej stylistyce. We wnętrzu przeważa biel i błękit w pastelowym wydaniu. Podobnie, jak w poprzedniej wersji, w strefie dziennej znalazło się miejsce do oglądania telewizji, jak i czytania książek. W tej wersji duża, wygodna kanapa wykończona szarą tkaniną obiciową znalazła się obok jadalni. W dalszej części pomieszczenia znalazły się dwa fotele, telewizor i komody, na której można ustawić książki, rośliny czy bibeloty. Dodatkowym miejscem do przechowywania książek jest regał o nietypowej formie drabiny oraz skandynawska witryna meblowa, które zostały umieszczone pomiędzy jadalnią, a narożną sofą.

W jadalni okrągły stół został zastąpiony większym, który również w razie potrzeby można rozłożyć.

Meble w skandynawskiej stylistyce nadają wnętrzu lekkości. Czarne industrialne lampy zostały zastąpione białymi, co sprawia, że wnętrze jest subtelne i przytulne.

Opinie (43) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.