• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Aranżacje wnętrz. Pierwsze mieszkanie singla

Dorota Janusiewicz
16 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Koncepcja pierwsza. Prosty, industrialny styl to aranżacja w męskim stylu, która wyczerpuje potrzeby naszego czytelnika, który urządza pierwsze własne mieszkanie. Koncepcja pierwsza. Prosty, industrialny styl to aranżacja w męskim stylu, która wyczerpuje potrzeby naszego czytelnika, który urządza pierwsze własne mieszkanie.

Układ funkcjonalny od dewelopera często okazuje się nieadekwatny do potrzeb przyszłych mieszkańców. Tak też było w przypadku naszego czytelnika Kamila, który po zakupie pierwszego mieszkania szybko zorientował się, że urządzenie go nie będzie tak proste, jak mogłoby się wydawać.Rzut i wymiary projektowanych pomieszczeń. Rzut i wymiary projektowanych pomieszczeń.
Przestronna sypialnia o powierzchni niemal 17 m kw. zajmuje znaczną część wnętrza o powierzchni 50 m kw. Znajdujące się w niej duże okna nie ułatwiły naszemu czytelnikowi decyzji o rozkładzie wyposażenia.

- Mam 26 lat, pracuje w IT. Moją pasją są podróże. Właśnie kupiłem swoje pierwsze mieszkanie. Na początku wydawało mi się proste do urządzenia. Niestety gdy próbowałem wszystko zaplanować, zupełnie się pogubiłem - napisał w liście do redakcji nasz czytelnik Kamil. - W łazience zamiast wanny chciałbym zrobić prysznic typu walk-in, oddzielony szklaną przegrodą od reszty pomieszczenia.
Naszemu czytelnikowi zależy, żeby mieszkanie było funkcjonalne i spójne. Lubi jasne kolory z czarnymi, loftowymi akcentami. Dobrze czuje się w minimalistycznych, nowoczesnych i niezbyt surowych wnętrzach.

Dwie wersje aranżacji wnętrza przygotowała Dorota Janusiewicz z pracowni Alternatywne Studio.

Każdy z przedstawionych wariantów wyróżnia się funkcjonalnością i uwzględnia prośby naszego czytelnika. W pierwotnej wersji sypialnia miała prawie 17 m kw., przy łącznej powierzchni mieszkania 50 m kw. Aby zmienić te proporcje, obie propozycje aranżacji wnętrz bazują na zmianie układu ścian działowych pomiędzy łazienką, sypialnią i korytarzem.

Koncepcja pierwsza • Koncepcja pierwsza. Prosty, industrialny styl to aranżacja w męskim stylu, która wyczerpuje potrzeby naszego czytelnika, który urządza pierwsze własne mieszkanie.
 • Przy przestronnym oknie umieszczone zostało biurko do pracy. Jego lekka konstrukcja nie przesłania światła dziennego i widoków.
 • Lustro w garderobie oprócz swojej podstawowej funkcji, optycznie powiększa wnętrze.
 • Łazienka została urządzona w nowoczesnym tonie, w ciepłych barwach z industrialnymi akcentami, zgodnie z życzeniem czytelnika.
 • Zabudowa meblowa i drewnopodobna okładzina ściany ocieplają wnętrze.
 • Ściana i drzwi w antracytowym kolorze są ciekawą przeciwwagą dla kolorowych akcentów.
 • W pierwszej wersji układ funkcjonalny został całkowicie zmieniony. Z sypialni została wygospodarowana garderoba.
 • W pierwszym wariancie znalazła się wydzielona garderoba.
Aranżacja pierwsza zakłada wydzielenie w istniejącej przestrzeni dodatkowego pomieszczenia - garderoby, kosztem sporej sypialni. Posiadanie garderoby podnosi komfort i pomaga w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Ubrania, buty, akcesoria oraz wszystkie niezbędne rzeczy mają w takim układzie swoje miejsce.

Oddzielna garderoba ułatwia także codzienną poranną rutynę. Otwarte półki i drążki na wieszaki sprawiają, że łatwiej korzysta się z szafy. W tym pomieszczeniu znalazło się także duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń.

Do garderoby wchodzimy przez wysokie, sięgające sufitu drzwi wykonane ze stali oraz kolorowego szkła. Na podłodze w garderobie i korytarzu znalazł się beton architektoniczny, który optycznie odróżnia funkcje tych części mieszkania.

W samej sypialni znalazło się duże łóżko, miejsce do pracy z biurkiem oraz komoda do przechowywania. Układ funkcjonalny został podyktowany przeszkleniami w tym pomieszczeniu.

W łazience w tym wariancie, zgodnie z oczekiwaniami naszego czytelnika, uwzględniono zmianę wanny na prysznic, obok którego znajduje się zabudowa meblowa na pralko-suszarkę. Powyżej znajdują się półki na ręczniki. Naprzeciwko prysznica znajduje się misa WC, a obok niej umywalka na szafce. Ponad nimi, za lustrzanymi frontami, ukryte zostały pojemne szafki z półkami na kosmetyki i chemię domową.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie typowej szafki podumywalkowej blatem wyłożonym mozaiką. W tej łazience jest sporo miejsca do przechowywania, dlatego postanowiliśmy nadać jej lekkości i zrezygnować z szafki podumywalkowej.

Koncepcja druga • W drugim wariancie biurko znalazło się w miejscu komody, a przy oknie znalazł się wygodny fotel z myślą o relaksie i podziwianiu widoków z okna.
 • Industrialny styl z pierwszej koncepcji tym razem przyjął bardziej klasyczną wymowę.
 • W sypialni znalazło się lustro w białej ramie.
 • Łazienka w tej wersji stanowi połączenie drewnopodobnej płyty z marmurem i bielą.
 • Zabudowa WC została obudowana płytą meblową.
 • Obok misy WC został umieszczony prysznic.
 • Zamiast garderoby w sypialni została umieszczona przestronna szafa.
 • Druga wersja zakłada rezygnację z garderoby i przeniesienie pralki i suszarki do zabudowy dostępnej od strony korytarza.
Druga koncepcja jest zbliżona układem funkcjonalnym do propozycji dewelopera.

W tej wersji sypialni znalazła się duża szafa ubraniowa, łóżko, biurko oraz przestrzeń do relaksu w postaci fotela z podnóżkiem, które stanowi ciekawą przestrzeń do czytania lub podziwiania widoków przez duże okno.

W drugiej wersji wanna, zgodnie z propozycją czytelnika, została także zastąpiona prysznicem. W odróżnieniu od pierwszej wersji nie ma w tym pomieszczeniu pralki. W tym przypadku pralka i suszarka są dostępne od strony korytarza. Urządzenia obudowane są zabudową stolarską wykonaną na zamówienie, a nad nimi znajduje się dodatkowe miejsce do przechowywania.

W łazience naprzeciwko wejścia znalazła się misa WC, nad którą znalazły się niezbyt głębokie szafki do przechowywania.

W tej koncepcji standardowe drzwi wewnętrzne zostały zastąpione wysokimi drzwiami z ukrytym frontem.

Po prawej stronie od wejścia umieszczona została umywalka z kamiennym blatem oraz asymetryczna szafka do przechowywania. Całość aranżacji łazienki podkreśla ciekawe oświetlenie i ozdobne lustro nad umywalką.

Porady architekta

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

Alternatywne Studio Dorota Janusiewicz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dni Otwarte Leszczynowy Park

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20700 zł/m2
Gdynia Orłowo
20300 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17650 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18850 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16450 zł/m2
Gdańsk Oliwa
12150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane