Aranżacje wnętrz. Pierwsze mieszkanie singla

Koncepcja pierwsza. Prosty, industrialny styl to aranżacja w męskim stylu, która wyczerpuje potrzeby naszego czytelnika, który urządza pierwsze własne mieszkanie.
Koncepcja pierwsza. Prosty, industrialny styl to aranżacja w męskim stylu, która wyczerpuje potrzeby naszego czytelnika, który urządza pierwsze własne mieszkanie.

Układ funkcjonalny od dewelopera często okazuje się nieadekwatny do potrzeb przyszłych mieszkańców. Tak też było w przypadku naszego czytelnika Kamila, który po zakupie pierwszego mieszkania szybko zorientował się, że urządzenie go nie będzie tak proste, jak mogłoby się wydawać.Rzut i wymiary projektowanych pomieszczeń.
Rzut i wymiary projektowanych pomieszczeń.
Przestronna sypialnia o powierzchni niemal 17 m kw. zajmuje znaczną część wnętrza o powierzchni 50 m kw. Znajdujące się w niej duże okna nie ułatwiły naszemu czytelnikowi decyzji o rozkładzie wyposażenia.

- Mam 26 lat, pracuje w IT. Moją pasją są podróże. Właśnie kupiłem swoje pierwsze mieszkanie. Na początku wydawało mi się proste do urządzenia. Niestety gdy próbowałem wszystko zaplanować, zupełnie się pogubiłem - napisał w liście do redakcji nasz czytelnik Kamil. - W łazience zamiast wanny chciałbym zrobić prysznic typu walk-in, oddzielony szklaną przegrodą od reszty pomieszczenia.
Naszemu czytelnikowi zależy, żeby mieszkanie było funkcjonalne i spójne. Lubi jasne kolory z czarnymi, loftowymi akcentami. Dobrze czuje się w minimalistycznych, nowoczesnych i niezbyt surowych wnętrzach.

Dwie wersje aranżacji wnętrza przygotowała Dorota Janusiewicz z pracowni Alternatywne Studio.

Każdy z przedstawionych wariantów wyróżnia się funkcjonalnością i uwzględnia prośby naszego czytelnika. W pierwotnej wersji sypialnia miała prawie 17 m kw., przy łącznej powierzchni mieszkania 50 m kw. Aby zmienić te proporcje, obie propozycje aranżacji wnętrz bazują na zmianie układu ścian działowych pomiędzy łazienką, sypialnią i korytarzem.

Koncepcja pierwszaAranżacja pierwsza zakłada wydzielenie w istniejącej przestrzeni dodatkowego pomieszczenia - garderoby, kosztem sporej sypialni. Posiadanie garderoby podnosi komfort i pomaga w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Ubrania, buty, akcesoria oraz wszystkie niezbędne rzeczy mają w takim układzie swoje miejsce.

Oddzielna garderoba ułatwia także codzienną poranną rutynę. Otwarte półki i drążki na wieszaki sprawiają, że łatwiej korzysta się z szafy. W tym pomieszczeniu znalazło się także duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń.

Do garderoby wchodzimy przez wysokie, sięgające sufitu drzwi wykonane ze stali oraz kolorowego szkła. Na podłodze w garderobie i korytarzu znalazł się beton architektoniczny, który optycznie odróżnia funkcje tych części mieszkania.

W samej sypialni znalazło się duże łóżko, miejsce do pracy z biurkiem oraz komoda do przechowywania. Układ funkcjonalny został podyktowany przeszkleniami w tym pomieszczeniu.

W łazience w tym wariancie, zgodnie z oczekiwaniami naszego czytelnika, uwzględniono zmianę wanny na prysznic, obok którego znajduje się zabudowa meblowa na pralko-suszarkę. Powyżej znajdują się półki na ręczniki. Naprzeciwko prysznica znajduje się misa WC, a obok niej umywalka na szafce. Ponad nimi, za lustrzanymi frontami, ukryte zostały pojemne szafki z półkami na kosmetyki i chemię domową.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie typowej szafki podumywalkowej blatem wyłożonym mozaiką. W tej łazience jest sporo miejsca do przechowywania, dlatego postanowiliśmy nadać jej lekkości i zrezygnować z szafki podumywalkowej.

Koncepcja drugaDruga koncepcja jest zbliżona układem funkcjonalnym do propozycji dewelopera.

W tej wersji sypialni znalazła się duża szafa ubraniowa, łóżko, biurko oraz przestrzeń do relaksu w postaci fotela z podnóżkiem, które stanowi ciekawą przestrzeń do czytania lub podziwiania widoków przez duże okno.

W drugiej wersji wanna, zgodnie z propozycją czytelnika, została także zastąpiona prysznicem. W odróżnieniu od pierwszej wersji nie ma w tym pomieszczeniu pralki. W tym przypadku pralka i suszarka są dostępne od strony korytarza. Urządzenia obudowane są zabudową stolarską wykonaną na zamówienie, a nad nimi znajduje się dodatkowe miejsce do przechowywania.

W łazience naprzeciwko wejścia znalazła się misa WC, nad którą znalazły się niezbyt głębokie szafki do przechowywania.

W tej koncepcji standardowe drzwi wewnętrzne zostały zastąpione wysokimi drzwiami z ukrytym frontem.

Po prawej stronie od wejścia umieszczona została umywalka z kamiennym blatem oraz asymetryczna szafka do przechowywania. Całość aranżacji łazienki podkreśla ciekawe oświetlenie i ozdobne lustro nad umywalką.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (76)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Jungle bazaar
Jungle bazaar
targi
lut 12-13
sobota - niedziela, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Sopot, Ergo Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
Mieszkaniowe Targi Gdynia Arena
targi
mar 26-27
sobota - niedziela
Gdynia, Gdynia Arena

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18350 zł/m2
Gdynia Orłowo
17050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16650 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16500 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15800 zł/m2
Gdynia Orłowo
11100 zł/m2
Gdynia Działki Leśne
10150 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl