Wiadomości

Aranżacje wnętrz. Pokój, kuchnia i jadalnia w jednym pomieszczeniu

Najnowszy artukuł na ten temat

Aranżacje wnętrz. Dodatkowy pokój w miejscu kuchni

Koncepcja pierwsza. Po obu stronach dużego okna w pokoju dziennym znalazły się dekoracyjne grzejniki.
Koncepcja pierwsza. Po obu stronach dużego okna w pokoju dziennym znalazły się dekoracyjne grzejniki.

Przy wykańczaniu i urządzaniu mieszkania znaczenie ma nie tylko wybór materiałów wykończeniowych, ale także analiza różnych wariantów rozmieszczenia ścianek działowych, mebli oraz elementów wyposażenia. Dociekliwe poszukiwanie najlepszego rozwiązania pozwoli stworzyć wnętrze nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim komfortowe w użytkowaniu.Rzut i wymiary pomieszczenia.
Rzut i wymiary pomieszczenia.
Nad możliwie najrozsądniejszą aranżacją strefy dziennej zastanawia się również nasz czytelnik Paweł, który wkrótce odbiera mieszkanie w stanie deweloperskim.

- Wkrótce odbieram mieszkanie i nie wiem, w jaki sposób urządzić strefę dzienną. Zależy mi na tym, żeby zaprojektowana przestrzeń była funkcjonalna, a na niewielkiej powierzchni znalazło się miejsce na kuchnię i pokój dzienny, jak i przestrzeń jadalniana - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik Paweł.
Dwie propozycje aranżacji wnętrza przygotowała Magdalena Żochowska-Dajuk z pracowni dizain rum.

Koncepcja pierwsza
W koncepcji pierwszej, w części kuchennej wykorzystano połączenie frontów kuchennych w ceglanym odcieniu z marmurowym panelem nad blatem. Strefę kuchenną oddziela wyspa, która jest jednocześnie dodatkowym blatem roboczym. Nad nią znajduje się wisząca szafka z marmurowym wykończeniem. To drobiazg, dzięki któremu cała aranżacja odbierana jest jako przemyślana i spójna.

Strefa wejściowa została wydzielona częściowo otwartą zabudową meblową. Dzięki temu, że zabudowa nie ma pełnych frontów, ta część mieszkania robi wrażenie nieco większej i bardzie przestrzennej niż w rzeczywistości.

W części dziennej znalazła się rozkładana sofa oraz szklany stolik, który ze względu na materiał wykończeniowy optycznie "nie pochłania" przestrzeni. Naprzeciwko sofy znalazł się stół z marmurowym blatem oraz wygodne krzesła ze skórzaną tapicerką w kolorze zielonym. Ściana za stołem została pokryta drewnianymi panelami, które ocieplają przestrzeń i równoważą minimalistyczny wystrój kuchni. Na tej ścianie znajduje się również telewizor.

Charakterystycznym elementem wnętrza są dekoracyjne grzejniki, które znalazły się po obu stronach wyjścia na balkon. Taka symetria porządkuje przestrzeń.

Koncepcja druga
W drugiej koncepcji ceglane fronty kuchni zostały zastąpione granatowymi, a pokryta kamieniem wyspa od strony pokoju dziennego uwzględnia miejsce na telewizor. W tej wersji kanapa została obrócona w stronę kuchni.

Przy wejściu do mieszkania znalazła się szafa o lekkiej konstrukcji, która jest nie tylko miejscem do przechowywania, ale też sposobem na oddzielenie kuchni od korytarza czy strefy dziennej.

Stół jadalniany został umieszczony tak samo jak w poprzedniej wersji, jednak na blacie znalazła się drewniana jodełka, która nawiązuje do wzoru na podłodze. Nad nim znalazła się dekoracyjna lampa. Odpowiednio dobrany detal tego rodzaju może stać się wyrazistą dekoracją całego wnętrza.

Ściana obok stołu jest pokryta grafitową farbą, a zamiast telewizora w tej wersji znalazło się miejsce na grafikę lub zdjęcia. Dywan w abstrakcyjny wzór dodaje wnętrzu wyrazistości, a miękkie zasłony ocieplają charakter przestrzeni.

Opinie (71) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.