• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Aranżacje wnętrz. Sypialnia pod skosami

Magdalena Żochowska-Dajuk
2 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Aranżacje wnętrz. Pierwsze mieszkanie singla
Zgodnie z życzeniem właścicieli, w obu koncepcjach, łóżko znalazło się pod oknami dachowymi tak, by umożliwić oglądanie gwiazd nocą. Zgodnie z życzeniem właścicieli, w obu koncepcjach, łóżko znalazło się pod oknami dachowymi tak, by umożliwić oglądanie gwiazd nocą.

Urządzenie przytulnej sypialni wymaga przeanalizowania różnych rozwiązań funkcjonalnych. Osoby, które pod uwagę biorą głównie kryteria estetyczne, mogą mieć trudności ze stworzeniem naprawdę komfortowego wnętrza.



Rzut i wymiary pomieszczenia Rzut i wymiary pomieszczenia
W podobnej sytuacji znalazła się nasza czytelniczka Anna, która wraz z partnerem będzie urządzać wkrótce swój wymarzony dom. Najbardziej problematycznym pomieszczeniem dla naszych czytelników jest niewielka sypialnia, która nie tylko musi pomieścić niezbędne funkcje, ale i odzwierciedlać wyobrażenia właścicieli o tym miejscu.

- Początkowo chcieliśmy samodzielnie urządzić naszą sypialnię, ale nie wiemy jak podstawowe pomysły wdrożyć w życie. Wyobrażamy sobie, że będzie można tam od razu odczuć przytulny, sielski i intymny klimat. Ma to być miejsce idealne do wypoczynku i relaksu po ciężkim dniu pracy, ale chcielibyśmy, aby w pomieszczeniu znalazł się kącik z biurkiem przy którym można przejrzeć pocztę, napisać list albo namalować piękny obraz. Zastanawiamy się także nad umieszczeniem telewizora na jednej ze ścian - pisze w liście do redakcji nasza czytelniczka Anna.
Właściciele lubią ciepłe barwy, w tym jasny odcień zieleni. Z sypialni będzie korzystać para, która lubi ciszę i harmonię.

- Lubimy rośliny, ale nie w dużych ilościach. Lubimy ciszę i harmonię, a późnym wieczorem oglądanie gwiazd, dlatego chcemy umieścić duże, podwójne łóżko pod dwoma oknami dachowymi - dodaje nasza czytelniczka.
Dwie wersje aranżacji wnętrza przygotowała Magdalena Żochowska-Dajuk ze Studia Projektowego Dizain Rum. W obu wersjach łóżko na życzenie czytelników znalazło się pod oknami dachowymi, by możliwe było oglądanie nocą gwiazd.

Koncepcja pierwsza



  • Ta koncepcja została zachowana w stonowanych kolorach. Jedna ze ścian została pokryta jasnozieloną farbą.
  • Relaksacyjny, bliski naturze, charakter wnętrza budują stonowana kolorystyka, rośliny, rattanowe meble i makrama.
  • W garderobie znalazły się szafy z rattanowymi frontami, które stylistycznie nawiązują do wyposażenia sypialni.
  • W pierwszej koncepcji miejsce do pracy przy komputerze znalazło się po lewej stronie od wejścia.

Pierwsza wersja aranżacji wnętrza opiera się na zastosowaniu drewnianej podłogi i naturalnych materiałów. Zgodnie z preferencjami właścicieli, we wnętrzu znalazły się również rośliny i plecione rattanowe wstawki we frontach szaf w garderobie.

Przytulnego wyrazu wnętrzu dodaje zielony dywan w liście. Za tapicerowanym wezgłowiem znalazła się płyta z kamiennym wzorem. Wzdłuż łóżka znalazła się szafka z szufladami, która pełni funkcję stolika nocnego.

Na ścianie pomiędzy sypialnią a garderobą znalazły się drewniane panele i dekoracyjne obrazki. Po przeciwnej stronie wisi makrama. Efekt dopełniają plecione krzesła, miejsce na książki i zielona pufa w garderobie.

W tej koncepcji wygospodarowane zostało także miejsce na biurko. Strefa "komputerowa" została umieszczona we wnęce pod telewizorem.

Koncepcja druga



  • Druga koncepcja została zaaranżowana w oparciu o inspiracje wodą i rozgwieżdżonym niebem.
  • Łóżko sypialniane, na prośbę właścicieli, pozostało w tym samym miejscu - pod oknami dachowymi.
  • Miejsce do pracy zostało wydzielone kosztem garderoby.
  • Krzesła biurowe w zielonym odcieniu ożywiają stonowane wnętrze.
  • Druga koncepcja zakłada urządzenie miejsca do pracy w pomieszczeniu garderoby, kosztem miejsca do przechowywania.

Druga koncepcja opiera się na chłodniejszej kolorystyce. Chociaż również znajdziemy tu nawiązania do natury, to zamiast zieleni, główną rolę odgrywają tu inspiracje wodą, planetami i rozgwieżdżonym niebem, które przez okna dachowe tak bardzo podziwiać chcą inwestorzy. We wnętrzu znalazły się wykładzina i pościel inspirowane wyglądem powierzchni planet.

Charakteru wnętrzu dodaje jutowa pufa i surowy pieniek. Na suficie znalazły się lampy z chromowanymi kloszami nawiązujące do statków kosmicznych.

Akcentem ożywiającym pomieszczenie jest zieleń w odcieniu szałwii.

W tej wersji miejsce do pracy przy komputerze znalazło się w miejscu garderoby, ale żeby nie powstało wrażenie "siedzenia w szafie" całość od sypialni oddzielona została zasłoną, a nie trwałą ścianką.

Porady architekta Masz problem z aranżacją wnętrza?

Masz problem z aranżacją wnętrza?

Wyślij do nas zwymiarowany szkic pomieszczenia wraz z zaznaczoną wentylacją oraz doprowadzeniami instalacji. Napisz jakie kolory lubisz, jaki preferujesz styl, jakie elementy mają koniecznie znaleźć się w twoim otoczeniu. Opisz kto będzie korzystał z projektowanych pomieszczeń i jaki tryb życia prowadzą użytkownicy. Czy mają jakieś pasje?

Rozwiązania przedstawimy w serwisie Dom i Nieruchomości w dziale Projekty i wnętrza.
Uprzedzamy, że przedstawione zostaną wybrane problemy.
List i szkic prześlij pod adres: aranzacje@trojmiasto.pl

dizain rum - Studio ProjektoweMagdalena Żochowska-Dajuk

Miejsca

Opinie (47) 2 zablokowane

  • Nie róbcie tego (1)

    Nie stawiajcie sobie łóżka pod oknami połaciowymi bezpośrednio - na dodatek tuż nad głową.
    Naprawdę można się wściec... Chcesz spać, a tu słońce wali po oczach... Taka jasność nad głową jest nie do zniesienia. A gwiazd wcale nie widać, bo to jest za mały wycinek, na dodatek jeśli wewnątrz świeci się światło, to się odbija od szyb.
    Ja też się nabrałam na tą romantyczną wizję.... - kompletnie pomylony pomysł.... I niesety nie łatwy do zmiany.

    • 20 0

    • Ja jestem zadowolona

      Mam okna dachowe w sypialni i mam pod nimi łóżko i jestem zadowolona. Mam okna na zachód więc mnie słońce rano nie budzi, Okna są duże i podwójne, z oglądaniem gwiazd wieczorami nie ma problemu (to chyba logiczne, że trzeba zgasić światło w pokoju, żeby było coś widać).

      • 0 0

  • Zapewne (1)

    to wyimagowana Ania i równie mało realna dezygnerka wnętrz. Skończy się pewnie i tak na meblach z Matarni lub innego Bodziosława :)

    Lepiej postawcie biurko pod tymi oknami to bedziecie mieć jasno. Jasno i dla praworęcznego i leworęcznego. Łóżko z dala od okien (zboki są wszędzie), do tego potrzebne są szafki nocne i oświetlenie. To łóżko z uszami to zły pomysł, fajnie wygląda ale mało praktyczne, ciągle będziecie zahaczyć o te uszy. Można wnioskować że macie małą przestrzeń to kupcie łóżko z pojemnikiem na pościel. Pozdro.

    • 9 0

    • Pojemnik pod łóżkiem odradzam, gdy ogrzewanie jest podłogowe.

      Reszta ok. Pod oknami sprawdza się biurko lub kanapa ewentualnie. Okno połaciowe lepiej mieć przed sobą , niż nad sobą lub gdzieś z boku teź jest spoko.

      • 2 0

  • Niestety słabe rozwiązanie .

    Sama posiadam sypialnie pod skosami
    ,w ktorych są okna i niestety jak pada deszcz nie da się spać.Chyba ze ktos ma mocny sen i takie pdglosy mu nie przeszladzają.

    • 13 0

  • okna dachowe to porażka!

    -nocą księżyc świeci w oczy
    -przy roztopach/ulewie/niedomknięciu leje się po ścianie
    -zimą skropliny na dachowych jako jedynych oknach w całym domu
    -latem najbardziej nagrzane pomieszczenie z oknami dachowymi, zimą najzimniejsze
    -słońce wypala odbarwione ślady w podłodze/dywanie/meblach
    -hałas podczas ulewy o gradzie nie wspomnę-nie da się spać
    -niewygodne mycie-wszystko kapie do środka
    też kiedyś chciałam, a w praktyce okazały się porażką

    • 14 1

  • Jak w hotelu

    Wygląda jak pokój hotelowy : biurko,telewizor,łóżko ,poza tym w takiej sypialni latem nie da się spać no chyba,że z klimatyzacją .

    • 3 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Targi mieszkań i domów

wykład, targi, konsultacje
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane