- 1 Nowy budynek atrakcją leśnego ogrodu (68 opinii)
- 2 Tak będzie wyglądał 99-metrowy Big Boy (558 opinii)
- 3 Polanka Redłowska: mieszkańcy zdecydują (156 opinii)
- 4 Domowy sejf. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? (50 opinii)
- 5 Wiecha na budynku Centrum Ekoinnowacji PG (45 opinii)
- 6 Urzędnicy w nowym biurowcu i zabytku (115 opinii)
Arche. Inwestor, który zmienił ul. Kieturakisa na Dolnym Mieście
Zakup nieruchomości to popularny sposób inwestowania posiadanych środków. Dla wielu nabywców oprócz lokalizacji, ceny i standardu samej nieruchomości liczy się także podejście do biznesu, etyka, misja i wrażliwość społeczna dewelopera. Właśnie te wartości leżą u podstaw sukcesu Grupy Arche S.A., która przy ulicy Kieturakisa 1 w Gdańsku z ogromnym zaangażowaniem zmienia dawny szpital w hotel Dwór Uphagena. Już widać, że będzie to miejsce "z duszą".
Grupa Arche to słynąca z przywracania świetności obiektom zabytkowym firma znana koneserom designu i architektury z takich adresów jak Zamek Janów Podlaski, Pałac w Łochowie, Hotel Tobaco w Łodzi czy Koszary w Górze Kalwarii. Obiekty odrestaurowane, przebudowane, a w części także zbudowane od nowa, tworzą Kolekcję Arche. Znajduje się w niej w tej chwili 15 hoteli w niezwykłych lokalizacjach w całej Polsce. Kolejnych 10 jest w przygotowaniu. Oprócz dawania nowego życia zabytkom, Arche inwestuje także systematycznie w sieć hoteli miejskich.
Firma z roku na rok powiększa swoje zyski. W 2019 wypracowała około pół miliarda przychodu i ponad 100 mln zysku operacyjnego, a dzięki strategii nieustającego rozwoju stała się jedną z czterech największych sieci hotelarskich w Polsce, a na pewno największą polską siecią hoteli w systemie condo.
Dziś segment hotelowy Arche S.A. oferuje łącznie ponad 3150 pokoi i około 5000 miejsc noclegowych.
Dwór Uphagena. Jedna z pereł w Kolekcji Arche
Jeszcze latem tego roku do Kolekcji Arche dołączy kolejna inwestycja - Dwór Uphagena w Gdańsku. Restauracja zabytku oraz rewitalizacja jego otoczenia właśnie kończą się na Dolnym Mieście.
Zabytkowy, dwukondygnacyjny dwór wybudowany około roku 1800 w stylu klasycystycznym wraz z kompleksem dawnego Szpitala Najświętszej Marii Panny będzie najpiękniejszą częścią hotelu, w którym w sumie powstaje około 232 pokoi i 20 apartamentów mieszkaniowych.
Otwarcie obiektu planowane jest latem 2021 roku, a już 12 czerwca w czasie Drzwi Otwartych goście będą mieli okazję zobaczyć zaawansowany etap wykończenia kompleksu.
W dawnym dworze, poza apartamentami w najwyższej klasie, powstanie restauracja z ogrodem letnim w zacisznym patio. W holu, gdzie udało się odnowić i wyeksponować niezwykle unikatowe polichromie, planowane jest urządzenie izby pamięci poświęconej historii obiektu i dzielnicy.
W głównym budynku, w miejscu dawnej szpitalnej kuchni, której okna wychodzą na zielony dziedziniec, powstanie restauracja z wyeksponowanymi ceglanymi sklepieniami oraz strefa fitness/spa. Do tego lobby-bar w strefie wejściowej. Funkcją towarzyszącą dla pokoi hotelowych będą sale konferencyjne o łącznej powierzchni blisko 520 m kw. Jeden z budynków Arche przeznaczyło na działalność organizacji społecznych; tych lokalnych oraz własnej Fundacji Leny Grochowskiej, która wspiera osoby niepełnosprawne intelektualnie.
Na tym lokalnym przykładzie mieszkańcy Trójmiasta zobaczyć mogą na czym polega mądra rewitalizacja obiektów zabytkowych i zmiana ich funkcji. Nie chodzi o to, by po prostu remontować budynki, lecz by dawać im drugie życie. To właśnie misja grupy Arche S.A., wyjątkowego dewelopera, który słynie z innowacyjnego podejścia do biznesu.
- Naszym celem jest łączenie ludzi. To nie tylko nasze motto, ale także sens działania - wyjaśnia Władysław Grochowski, prezes Arche S.A. - Dziś funkcje hoteli bardzo się zmieniły, nie są one już tylko miejscami do spania, ale działają na rzecz integracji społeczności, sprawiają, że ludzie chcą ze sobą spędzać czas, a przez to stają się szczęśliwsi.
Arche obecne w całej Polsce
Dwór Uphagena w Gdańsku to tylko jedna z wielu inwestycji "z duszą", które do życia przywróciło Arche. Firma wciąż wynajduje w Polsce prawdziwe perełki i oferuje inwestorom kolejne unikatowe adresy. Zamek Janów Podlaski, Pałac w Łochowie czy Hotel Tobaco w Łodzi to znane klasyki spod ręki Arche. W przygotowaniu jest kolejnych 10 niezwykłych projektów. Są to między innymi:
- Była baza lotnictwa wodnego w Mielnie usytuowana między jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim, gdzie zabytkowy hangar o powierzchni około 3,5 tys. m kw. zmienia się właśnie w luksusowy hotel z basenem, medical spa, a przede wszystkim w jedyną w takim formacie halę widowiskowo-koncertową z licznymi przestrzeniami sportowymi.
- Zabytkowy neogotycki klasztor i liceum sióstr urszulanek we Wrocławiu z 4,5 ha parkiem Arche zmienia właśnie w wyjątkowe miejsce na dłuższe pobyty i zamieszkanie. Poza pokojami będzie tu kawiarnia z wyjściem na taras i widokiem na zabytkowy park, ogólnodostępna restauracja, SPA i sale klubowe z przyległym patio. W głębi parku, w miejscu wcześniejszych budynków gospodarczych, przewidziano kameralne budynki mieszkalne.
- Arche Hotel Garnizon w Białymstoku powstaje w obszarze historycznych koszar z XIX wieku. Planowana jest rewitalizacja czterech budynków koszarowych na funkcje gastronomiczno-konferencyjne, dodatkowo w budynku dawnego aresztu zlokalizowane będzie 6 pokoi hotelowych. W ramach inwestycji zrealizowany zostanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt hotelowy z 211 pokojami i salą konferencyjną o pow. 570 m kw.
- Nowy obiekt w Drohiczynie tworzyć będą trzy pawilony wkomponowane w skarpę schodzącą do rzeki Bug. Celem jest tu jak najmniejsza ingerencja w krajobraz naturalny oraz obszar Natura 2000 i stworzenie miejsca do wypoczynku w nurcie hoteli klasztornych, kontemplacyjnych. Estetycznie i ideowo będzie nawiązywał do klasztornego kontekstu okolicy. W hotelu poza 130 pokojami znajdować się będzie także SPA z gabinetami, tężnią, basenem pływackim o długości 25 m, basenem rekreacyjnym, saunami, łaźnią. Powstanie tu również restauracja z panoramicznym otwarciem widokowym na dolinę, a także sala konferencyjna 330 m kw. z podziemnym ogrodem i kaplicą medytacyjną.
Model condo w Arche
Grupa Arche S.A. to także najbardziej doświadczony polski deweloper i zarządca oferujący zakup pokoi hotelowych w systemie condo.
- Pierwszy obiekt typu condo uruchomiliśmy już prawie 20 lat temu w Konstancinie-Jeziornie - mówi Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży w Arche S.A. - Przez te lata doskonaliliśmy nasz model sprzedaży i zarządzania systemem condo. Arche dzieli się z inwestorami zyskiem z najmu nie tylko pokoi, ale także powierzchni pracującej, jak restauracje, sale konferencyjne czy spa.
Obiekty wyróżnia niezwykła lokalizacja. Każdy z hoteli historycznych to przykład umiejętnego łączenia starej tkanki historycznej z nową, synergii nowoczesnych rozwiązań architektonicznych z przedwojenną architekturą. Dla inwestorów, którzy poszukują takich perełek liczą się także bezpieczeństwo transakcji, know-how inwestora, jego doświadczenie, ale także etyka i uczciwość.
Kupując pokój hotelowy inwestor dostaje wyodrębnioną własność potwierdzoną wpisem do księgi wieczystej. Podpisywana jest umowa najmu na 10 lat, która później przechodzi na czas nieokreślony. W ciągu tych 10 lat Arche S.A. gwarantuje zysk na poziomie minimum 5 proc. w skali roku.
- To minimum, górna granica zysku nie jest określona. Z naszych doświadczeń wynika, że zyski nigdy nie były niższe niż 6,5 procent - mówi Magdalena Sidorowicz. - W 2020 roku, kiedy hotele były zamknięte i nie zarabiały, wywiązaliśmy się z naszych zobowiązań i dopłaciliśmy naszym inwestorom do gwarantowanego poziomu zysku.
Arche zajmuje się całym procesem pozyskiwania gości hotelowych, organizacją wydarzeń odbywających się w hotelach, utrzymaniem obiektu w idealnym stanie technicznym, jak również rozliczaniem wygenerowanych zysków i wystawianiem faktur w imieniu klienta. Każdy inwestor co miesiąc otrzymuje dokładne rozliczenie przychodów i kosztów co gwarantuje pełną transparentność przepływu środków. W tym czasie za pobyt "w swoim" hotelu płaci 50 proc. ceny, z innych hoteli na preferencyjnych warunkach może korzystać jako członek Klubu Inwestora.
Inwestorzy, którzy stają się częścią rodziny Arche, nie tylko stają się współtwórcami regionalnie ważnych działań mających na celu ratowanie zabytków i wprowadzanie w nie nowego życia. Czują się też bezpiecznie - Arche realizując swoje projekty nie zakłada za każdym razem innej spółki celowej, tak jak robią to inni deweloperzy.
- Dla przyszłych inwestorów organizujemy cykl spotkań online, na których poruszamy temat inwestowania w nieruchomości zabytkowe. To dobra okazja, by nie tylko poznać bliżej naszą ofertę, ale też dowiedzieć się o tajnikach rewitalizacji i modernizacji wiekowej architektury. Każdego 22. dnia miesiąca zapraszamy do spędzenia wspólnie z nami godziny w Arche Studio 22 - zaprasza Magdalena Sidorowicz.
* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł
Miejsca
Opinie wybrane
-
2021-05-05 09:50
Tanio Arche kupił ten hotel (2)
4,5 miliona złotych netto, toż to praktycznie darmoszka.
Obstawiam, że pozostałe nieruchomości od de facto skarbu państwa też kupuje po taniości. Taki śmieszny kraj, szkoda tylko że nie dla mieszkańców.- 6 25
-
2021-05-05 19:34
Kupili praktycznie ruinę do kapitalnego remontu.
- 10 1
-
2021-06-04 10:08
Tanio Arche kupił ten hote
Po pierwsze Arche nie kupiło hotelu tylko ruinę szpitala gdzie szabrownicy ogołocili to co zostało .Dołożyło 100 mln żeby to zrobić .
Jak tani chyba drogo .
Mogłeś to kupić za większe pieniądze. wolny rynek.- 1 0
-
2021-05-05 10:26
Wygląda bardzo Ok! Warto sprawdzić jak (1)
faktycznie są zadowoleni ich klienci, ale nie można od razu ich skreślać bo na rynku jest sporo uczciwych przedsiębiorców. Moze to jeden z nich?
Moze zarobi swoje i da zarobić małym inwestorom?- 9 0
-
2021-05-05 17:18
Opinie naszych inwestorów
Mamy bardzo duża bazę stałych klientów którzy z każda nowa inwestycja wracają po kolejny pokój - to chyba o czymś świadczy. System działa bardzo dobrze i nasi inwestorzy zarabiają na bieżących zyskach Hotelu jak i na przyszłym wzroście wartości nieruchomości.
W naszych inwestycjach wszyscy graja do jednej bramki dlatego system się sprawdza.
Jeżeli chcieliby Państwo posłuchać o systemie to zapraszam do kontaktu - 570-850-219- 1 0
-
2021-05-05 09:33
Jedna perełka tego miejsca nie zmieni (2)
Może za 100 lat jak na razie jest to ponura brudna dzielnica!
- 10 47
-
2021-05-05 10:47
umyj sie i usmiechnij bedzie lepiej :)
- 12 1
-
2021-05-07 22:06
nie zgadzam się
ta dzielnica ma klimacik
- 1 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.