Wiadomości

stat

Atal zwiąże się z Trójmiastem na długo

Firma Atal pojawiła się w Gdańsku w połowie 2016 roku. Teraz prowadzi już dwie inwestycje i myśli o kolejnych.Dlaczego Atal zdecydował się wejść na rynek trójmiejski?

Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal S.A.: - Trójmiejski rynek mieszkaniowy jest bardzo dobrze rozwinięty. To czołówka wśród polskich aglomeracji pod względem perspektyw dla sektora deweloperskiego. W związku z tym rozpoczęliśmy sprzedaż pierwszej inwestycji w Gdańsku - Nowa Grobla Apartamenty. Z kolei w połowie kwietnia uruchomiliśmy kolejny projekt - Atal Baltica Towers, gdzie mamy oddzielną część mieszkalną i aparthoteową. O obecności w Trójmieście myślimy długoterminowo, będziemy tutaj regularnie zwiększać skalę działalności.

Czym wyróżnia się Atal Baltica Towers spośród innych propozycji?

- Przede wszystkim znakomite położenie, lokalizacja osiedla przy al. Hallera oraz nieopodal Drogi Zielonej gwarantuje doskonałe połączenie komunikacyjne z całym Trójmiastem. Budynek aparthotelowy zaprojektowano od strony zachodniej, a oddzielny, mieszkaniowy, od wschodu. Osiedle wyposażone będzie w kort tenisowy, ogólnodostępne tarasy widokowe na ostatnich kondygnacjach, siłownię oraz strefę saun. Będą one dostępne dla mieszkańców oraz gości.

Co składa się na ofertę tego osiedla?

W części mieszkalnej powstanie 113 mieszkań o powierzchniach od 32,38 do 106,45 m kw. Ceny zaczynają się od 7 200 zł brutto za metr. W garażu podziemnym i naziemnym parkingu powstanie łącznie 126 miejsc postojowych, w tym 10 rodzinnych. Mieszkańcy będą mogli również nabyć 34 komórki lokatorskie. W budynku będzie również jeden lokal usługowy. W części aparthotelowej zaplanowano zaś 134 mieszkania o powierzchniach od 32,3 do 95,1 m kw. oraz dwa lokale usługowe. Cena metra zaczyna się od 8 610 złotych brutto, czyli 7 000 złotych netto. W podziemnym garażu powstaną 72 miejsca postojowe dla samochodów. Niezwykle istotne jest, że w budynku aparthotelowym można zakupić nieruchomość na firmę i tym samym odliczyć podatek VAT. Cała inwestycja oddana do użytkowania będzie w IV kwartale 2019 roku.

Jak wygląda sprzedaż na tym osiedlu?

W ciągu miesiąca od wprowadzenia do oferty sprzedanych lub zarezerwowanych zostało ok. 55 z 250 lokali. To bardzo dobry wynik.

Kiedy można spodziewać się kolejnych osiedli Atal w Trójmieście?

Mamy już zakupione grunty i szukamy kolejnych. Naszą ofertę można na bieżąco śledzić na stronie www.atal.pl.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (23)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.