• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

ALLCON ponownie zwycięzcą European Property Awards

22 września 2022 
Inwestycja Atrium Oliva ALLCON-u otrzymała nagrodę European Property Awards 2022-2023.

Inwestycja Atrium Oliva ALLCON-u otrzymała nagrodę European Property Awards 2022-2023.

Atrium Oliva, inwestycja premium w Gdańsku OliwieMapka, inspirowana klasycznymi domami atrialnymi, otrzymała nagrodę European Property Awards 2022-2023 w kategorii Residential Development 20+ Units. Laur został przyznany przez grono 80 niezależnych ekspertów, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów. To kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla tej inwestycji. Wcześniej Atrium Oliva zdobyło certyfikat BREEAM, który świadczy o najwyższym standardzie realizacji projektu, a także wyjątkowej trosce o dobrostan mieszkańców i ekologię.ALLCON z Oscarem branży nieruchomościPrestiżowy konkurs European Property Awards jest częścią International Property Awards - wydarzenia nazywanego Oscarami w branży nieruchomości. Wybór zwycięskich projektów jest dokonywany w oparciu o szczegółową ocenę szeregu czynników takich jak: estetyka i projekt architektoniczny, lokalizacja inwestycji, jej oryginalność oraz jakość wykonania budynków i wnętrz.

Warto dodać, że to nie pierwsza nagroda European Property Awards na koncie ALLCON-u. W 2019 roku w konkursie triumfował inny projekt premium tego dewelopera - Tarasy Bałtyku. Gdański apartamentowiec został uznany również przez czytelników Trojmiasto.pl Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2021 roku.

W tym roku międzynarodowe jury postanowiło uhonorować inwestycję Atrium Oliva, realizowaną przez trójmiejskiego dewelopera ALLCON.

Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada sopocka pracownia Roark Studio.

 • Inwestycja powstaje w Oliwie, jednej z najstarszych, najbardziej zielonych i najpiękniejszych dzielnic Gdańska.
 • Do budowy i wykończenia budynków w Atrium Oliva wykorzystano najwyższej jakości, certyfikowane materiały oraz technologie przyjazne środowisku naturalnemu.
 • Sercem osiedla będzie zaciszne patio, w którym można odpocząć.

Apartamenty w pięciu eleganckich budynkachInwestycja powstaje w Oliwie, jednej z najstarszych, najbardziej zielonych i najpiękniejszych dzielnic Gdańska. To okolica, która słynie z kameralnej, historycznej zabudowy, bliskości rozległych lasów oraz jednego z najważniejszych punktów na mapie miasta: zabytkowego Parku Oliwskiego.

Równocześnie pozostaje w doskonałym połączeniu z całą aglomeracją trójmiejską. W sąsiedztwie znajduje się kampus Uniwersytetu Gdańskiego oraz największe w północnej Polsce centrum biznesowe - Olivia Centre.

 • Tężnia solankowa - jedna z wielu atrakcji strefy relaksu w Atrium Oliva.
 • Sala bilardowa w Atrium Oliva.
 • Strefa fitness na terenie osiedla Atrium Oliva.
Dla projektantów kluczową rolę w projekcie odgrywał człowiek, jego potrzeby i więzi, które nawiązuje z otoczeniem. Przestronne i słoneczne apartamenty powstają w pięciu eleganckich budynkach. Do ich budowy oraz wykończenia wykorzystano najwyższej jakości, certyfikowane materiały oraz technologie przyjazne środowisku naturalnemu. Sercem osiedla pozostaje jednak zaciszne, wolne od ruchu kołowego patio, w którym można odpocząć pośród zieleni i szumu wody.

- Atrium Oliva wyróżnia się na rynku niestandardowym i nowatorskim podejściem do projektowania i realizacji inwestycji - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu ALLCON. - Zastosowaliśmy szereg nietypowych rozwiązań, jak tężnia solankowa w strefie relaksu, do tej pory stosowana jedynie w uzdrowiskach i hotelach SPA. Bardzo duży nacisk położyliśmy na ekologię, dlatego w projekcie pojawiły się m.in. windy z odzyskiem energii, panele fotowoltaiczne, prywatne ładowarki do aut elektrycznych oraz system umożliwiający optymalne nawadnianie roślin, wykorzystujący wodę deszczową.

Jedna z trzech takich inwestycji mieszkaniowych w Polsce • Atrium Oliva, jako jedna z niewielu inwestycji mieszkaniowych w Polsce otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM Interim na poziomie Very Good.
 • Apartamenty Atrium Oliva powstają w pięciu eleganckich budynkach.
Właśnie ze względu na przyjazność środowisku inwestycja otrzymała międzynarodowy certyfikat BREEAM Interim na poziomie VERY GOOD, stanowiący dowód najwyższej jakości wykonania z zachowaniem energooszczędnych i ekologicznych standardów. To jedna z trzech inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce mogących poszczycić się tym prestiżowym certyfikatem z wynikiem powyżej 60 proc.

- Cieszymy się, że jakość ALLCON-u jest doceniana nie tylko przez klientów, ale też przez międzynarodowych, niezależnych ekspertów - podsumowuje Piotr Tarkowski. - To wyjątkowa sytuacja, gdy polski projekt w tym samym roku zdobywa ekologiczny certyfikat BREEAM, a następnie European Property Awards. Dla naszego zespołu to też dowód na to, że poszerzenie horyzontów, wyjście poza schemat i zastosowanie nowych, odważnych rozwiązań było dobrą decyzją.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Atrium Oliva

Atrium Oliva

ALLCON Osiedla

Gdańsk Oliwa, ul. Bażyńskiego Mapa

36 do 128 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja

Miejsca

 
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31400 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19800 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
19750 zł/m2
Gdynia Orłowo
19100 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
18000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
18800 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17800 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16600 zł/m2
Gdynia Orłowo
14000 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane