• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bąkowo. Wielkoobszarowe przedsięwzięcie dewelopera AM Projekt

24 listopada 2023 
Kwitnące Ogrody. Tereny zielone pomiędzy budynkami będą służyć wszystkim mieszkańcom i sprzyjać budowaniu sąsiedzkiej atmosfery. Kwitnące Ogrody. Tereny zielone pomiędzy budynkami będą służyć wszystkim mieszkańcom i sprzyjać budowaniu sąsiedzkiej atmosfery.

W Bąkowie, zaledwie 4 km od granicy z Gdańskiem i 3 km od zjazdu na trójmiejską obwodnicę, powstaje właśnie jedno z największych przedmiejskich osiedli z zabudową jednorodzinną. Realizowane przez AMprojekt osiedla Kwitnące Ogrody i Symetria Park wraz z będącą w budowie Arkadią oraz oddanymi do użytkowania inwestycjami Harmonia Park i 36 dzielnica stworzą w pełni zagospodarowaną podmiejską dzielnicę. Pierwsze budynki nowych w ofercie osiedli już są w budowie.Bąkowo jest jedną z najlepiej zlokalizowanych podgdańskich miejscowości. Jest stąd niezwykle blisko do granicy miasta, niedaleko do wjazdu na przebiegającą wzdłuż całego Trójmiasta obwodnicę, a jednocześnie znajdujemy się tu już na Kaszubach. To oznacza ciszę, otoczenie naturą, bliskość lasów, zupełnie inny rytm życia. W takim miejscu łączenie pracy w mieście z życiem w zielonej strefie podmiejskiej staje się łatwym do spełniania marzeniem wielu osób.

- Stworzenie intymnego, sprzyjającego spokojowi życia rodzinnego w trybie "slow life" było dla nas nadrzędnym celem w czasie projektowania osiedla. Tutaj każdy z mieszkańców będzie mógł czuć się swobodnie, ponieważ priorytetem było zachowanie znaczących odległości pomiędzy budynkami, tak by nie było mowy o zaglądaniu sobie w okna. Tego już nie spotyka się w nowych inwestycjach deweloperskich. Dodatkowo tereny zabudowane zrównoważone zostaną terenami zielonymi - opowiada Iwona Jabłonka z firmy AMprojekt.

Sielska, podmiejska atmosferaInwestycje planowane w Bąkowie przez AMprojekt to przemyślany projekt stworzenia tu podmiejskiej, spójnej architektonicznie enklawy.

Kwitnące Ogrody będą się składać z zabudowy wielorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej obliczonej w sumie na 281 lokali.

Sąsiednia Symetria Park to z kolei większe domy w zabudowie szeregowej, które stworzą kompleks 53 wygodnych lokali skupionych wokół rozległego terenu zielonego.

Osiedla Kwitnące Ogrody i Symetria Park będą ze sobą sąsiadowały, tworząc spójne, podmiejskie miejsce do wygodnego życia dla rodzin, par, singli. Osiedla Kwitnące Ogrody i Symetria Park będą ze sobą sąsiadowały, tworząc spójne, podmiejskie miejsce do wygodnego życia dla rodzin, par, singli.
- Łącznie w ramach obu inwestycji zrealizujemy ponad 330 lokali o zróżnicowanych powierzchniach, rozkładach i z wieloma udogodnieniami dla mieszkańców. Docelowo w obrębie ulicy Wiśniowy Sad powstanie wielohektarowe, podmiejskie założenie, gdzie każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie i swojej rodziny, gdzie będzie mógł odpoczywać i realizować swoje pasje w uporządkowanej przestrzeni oraz z dala od miejskiego zgiełku - opowiada o projekcie Ewa Kwapis z AMprojekt.
Projekt będzie realizowany przez kilka lat. Wraz z zabudową mieszkaniową będą powstawać kolejne tereny zielone, place zabaw, osiedlowe ulice. Otoczenie nigdy jednak nie nabierze śródmiejskiego charakteru - za oknem nie powstaną szklane biurowce, wielkoskalowa zabudowa mieszkaniowa, nowe zbiorcze drogi, zakłady przemysłowe. Zamiast tego cieszyć się tu można bezpośrednim sąsiedztwem lasu, znajduje się on dosłownie po drugiej stronie ulicy.

Wygodne mieszkanie albo dom z ogrodem- W naszych inwestycjach każdy znajdzie dla siebie odpowiednią nieruchomość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, nie tylko budujemy wygodne i ekonomiczne domy, które od lat są naszym flagowym produktem, ale też wprowadziliśmy do oferty mieszkania w kameralnej zabudowie - podkreśla Iwona Jabłonka.

Obecnie na osiedlach AMprojekt w Bąkowie wybierać można domy i mieszkania:

  • domy o powierzchni 101-104 m kw. w szeregach trzy- lub czterolokalowych z własnym ogrodem, dwoma sypialniami na piętrze i dodatkową powierzchnią na poddaszu;
  • domy o powierzchni 138-144 m kw. w szeregach trzy- lub czterolokalowych z własnym ogrodem, trzema sypialniami na piętrze i obszernymi poddaszami;
  • domy o powierzchni około 150 m kw. w szeregach trzy- lub czterolokalowych z własnym ogrodem, garażem, trzema sypialniami na piętrze i poddaszami do dowolnego zagospodarowania [ta oferta zostanie wprowadzona niebawem];
  • domy o powierzchni około 160 m kw. w szeregach trzy- lub czterolokalowych z własnym ogrodem, garażem, trzema sypialniami na piętrze i poddaszami;
  • mieszkania o powierzchni 53, 63, 68, 74 lub 121 m kw. w budynkach wielorodzinnych trzy- lub czterolokalowych; są wśród nich lokale z dostępem do własnego ogródka oraz mieszkania dwupoziomowe.
Przedmieścia Gdańska z dobrym dojazdemOsiedla AMprojekt realizowane są z pełną infrastrukturą wewnątrzosiedlową. Osiedla AMprojekt realizowane są z pełną infrastrukturą wewnątrzosiedlową.
Częstym problemem w przypadku podmiejskich osiedli domów jednorodzinnych jest dojazd. Pomijając odległość od miasta, zwykle droga prowadząca bezpośrednio pod dom nie ma nawierzchni asfaltowej i nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa poruszania się pieszych i rowerzystów.

W przypadku osiedli powstających przy ul. Wiśniowy Sad w Bąkowie nic takiego nie będzie miało miejsca - gmina przy znacznej partycypacji AMprojekt obecnie całkowicie zmienia jakość tej oraz sąsiednich dróg.

- Przyszli mieszkańcy od drogi wojewódzkiej do wjazdu na osiedle będą dojeżdżać nowo powstałą jezdnią z nawierzchnią asfaltową, a piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się wybudowanym wzdłuż wspomnianej drogi chodnikiem. Ciąg pieszo-jezdny będzie uzbrojony w latarnie, co znacząco wpłynie na jakość funkcjonowania mieszkańców. W ramach inwestycji drogowej powstanie również nowa zatoka autobusowa - podkreśla Ewa Kwapis z AMprojekt.
Wszystkie ulice wewnątrzosiedlowe zostaną z kolei wykończone przez dewelopera, wraz z chodnikami i oświetleniem.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Premiera inwestycji - Jasieny

dni otwarte

Dzień otwarty inwestycji Doki

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
24200 zł/m2
Gdynia Orłowo
23900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23800 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31200 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21450 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16100 zł/m2
Gdynia Orłowo
15450 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane