Wiadomości

Baltiq Plaza oficjalnie otwarta. Niebawem pierwsi najemcy

Za kilkanaście dni Baltiq Plaza powinna zacząć tętnić życiem.
Za kilkanaście dni Baltiq Plaza powinna zacząć tętnić życiem. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Po dwóch latach od wbicia pierwszej łopaty kompleks Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej 43-45 zobacz na mapie Gdyni w Gdyni został otwarty. W ciągu kilku tygodni obiekt ma się zapełnić najemcami i mieszkańcami apartamentów oraz mieszkań, których koszt wahał się od 12,5 do 16,5 tys zł za m kw.Czy Baltiq Plaza ożywi ul. Świętojańską?

tak, cieszę się, że powstała, budynek i otoczenie podoba mi się 49%
raczej tak, ale nie na tyle, żeby mówić o sukcesie 15%
raczej nie, jesli już, to zostanie wywołany chwilowy efekt nowości 21%
nie, ulica potrzebuje dalszych zmian 15%
zakończona Łącznie głosów: 367
Prace przy budowie obiektu zaprojektowanego w biurze Wolski Architekci rozpoczęły się wiosną 2014 roku. Inwestycja prowadzona i finansowana przez firmę Moderna Investment zajęła miejsce zaniedbanego skweru, przy którym znajdował się m.in. pomnik upamiętniający gdyńskich harcerzy.

Rok temu zawieszono tradycyjną wiechę. Od tego momentu rozpoczęły się zakończone w marcu prace wykończeniowe. Później przyszedł czas na odbiory. Tuż po ich rozpoczęciu udało się nam zwiedzić z kamerą cały kompleks.

Przypomnijmy, że całość składa się z dwubryłowego budynku o wysokości 21 metrów każdy, połączonego dwiema podziemnymi kondygnacjami. Elewację wykonano z płyt kompozytowych, pokrytych powłokami malarskimi, w których zamontowano lampy ledowe. Na poziomie -2 znajduje się wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 miejsca postojowe oraz lokale usługowe.

Na miejsce wrócił pomnik upamiętniający gdyńskich harcerzy.
Na miejsce wrócił pomnik upamiętniający gdyńskich harcerzy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Dla kierowców przygotowano 141 miejsc, część będzie dostępna dla klientów. Na parterze za kilkanaście dni znajdą się sklepy i lokale gastronomiczne. Wyżej za moment rozpocznie się adaptacja mieszkań, apartamentów o powierzchni od 45 do 260 m kw., które praktycznie w całości zostały sprzedane, a także lokali biurowych.

Uroczyste otwarcie, kończące oficjalnie inwestycję, przy udziale władz Gdyni, urzędników i zaproszonych gości odbyło się w czwartek. Pierwsi najemcy już się wprowadzają, ale na zapełnienie wszystkich lokali handlowo-usługowych trzeba będzie poczekać. Jak anonsuje deweloper, wśród nich będzie m.in. pierwszy w kraju Lidl o podwyższonym standardzie wyposażenia, który zajmie około 900 m kw., Rossmann, duński sklep designerski Tiger i salon z zegarkami Timeless.

- Cieszymy się, że już niedługo Baltiq Plaza, a zwłaszcza patio łączące budynki "ożyje" za sprawą mieszkańców i zlokalizowanych tu biur, sklepów i lokali. Jestem przekonany, że przestrzeń, którą tu wykreowaliśmy, będzie dobrze służyła gdynianom i ich gościom - mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Investment.
Niebawem wprowadzą się pierwsi najemcy, w tym Lidl, który ma być jedynym sklepem sieci o takim standardzie wyposażenia w Polsce.
Niebawem wprowadzą się pierwsi najemcy, w tym Lidl, który ma być jedynym sklepem sieci o takim standardzie wyposażenia w Polsce. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Najważniejszą informacją dla mieszkańców jest fakt, że patio będzie ogólnodostępne. Pojawiły się już na nim ławki i klomby. Schody zostały przykryte częściowo kaskadą zieleni. Część placu wypełnią letnie ogródki lokali gastronomicznych.

Co istotne, będzie można tędy przejść w kierunku Placu Grunwaldzkiego i Centrum Filmowego. Na miejsce wrócił też odnowiony i oczyszczony ważący 55 ton pomnik poświęcony harcerzom, bez którego większość mieszkańców nie wyobraża sobie skweru.

Historia budowy Baltiq Plazy w trzyminutowym skrócie


Baltiq Plaza z lotu ptaka


Baltiq Plaza podczas odbiorów rozpoczętych na początku marca

Opinie (100)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.