Wiadomości

stat

Bardziej komfortowo - tak. Zmiana miejsca zamieszkania - nie

artykuł sponsorowany
W budynku Lipowa 50 przy Fikakowie powstanie 26 mieszkań.
W budynku Lipowa 50 przy Fikakowie powstanie 26 mieszkań. materiały inwestora

Rozwój i wzrost zamożności widoczny jest bardzo na rynku nieruchomości. Od oferty deweloperskiej oczekujemy więcej niż "czterech ścian". Chcemy mieszkać ładnie i komfortowo, ale niechętnie zmieniamy miejsce zamieszkania.Z analiz sprzedażowych branży deweloperskiej wynika, że spośród kupujących nowe mieszkania najwięcej osób wywodzi się z najbliższej okolicy budowanej inwestycji. Decyduje o tym głównie sentyment do miejsca i ludzi oraz przyzwyczajenia. Sąsiedztwo babci czy cioci, która w razie potrzeby odbierze dziecko z przedszkola czy najlepszego przyjaciela, który spontanicznie wyciągnie nas na wspólny rower albo bieganie.

- Minęły dwa tygodnie od kiedy mówimy na rynku o naszej nowej inwestycji Lipowa 50 przy gdyńskim Fikakowie. Ponad setka zainteresowanych pochodzi właśnie z sąsiednich dzielnic: Wielkiego Kacka i Karwin - mówi Robert Szubert, członek zarządu spółki MRProjekt.
Karwiny powstały na przełomie lat 80. i 90., Wielki Kack nieco później. Prawie żaden z istniejących tam 4-piętrowych budynków nie ma windy, a tylko część podziemne parkingi. W tym czasie liczba samochodów w Polsce (jeden z ważniejszych współczynników pokazujących stan zamożności) wzrosła pięciokrotnie.

- W budynku Lipowa 50 będzie 31 miejsc na parkingu podziemnym i jedno na zewnątrz. To oznacza, że niektórzy właściciele mogą mieć nawet dwa miejsca - wylicza Robert Szubert.
Budynek będzie wyposażony w windy łączące najwyższe piętro z podziemnym garażem.
Budynek będzie wyposażony w windy łączące najwyższe piętro z podziemnym garażem. materiały inwestora
Wraz z bogaceniem się społeczeństwa oferta mieszkaniowa musiała zacząć uwzględnić nowe oczekiwania klientów. Dzisiaj wiele osób poszukuje większej przestrzeni do życia. Z danych firmy Home Broker wynika, ze 51 proc. osób w wieku 30-39 lat kupiło mieszkanie o powierzchni ponad 70 m kw. Często są to mieszkania z ogródkiem, dużym balkonem lub tarasem, który w okresie wiosenno-letnim pełnił będzie funkcję "dodatkowego pokoju".

- W budynku Lipowa 50 każde mieszkanie ma balkon, ogródek lub taras. Dla rodzin z dziećmi czy osób nieco starszych ważna jest przestronna winda dostępna już z poziomu garażu. Jak powiedziała jedna z kupujących, chodzenie po schodach to podobno samo zdrowie, ale jako mama dwójki małych dzieci wybieram windę - mówi członek zarządu MRProjekt.
W pięciokondygnacyjnym budynku przy ul. Lipowej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni znajdzie się 26 mieszkań o powierzchni od 47 do 128 m kw. Budowa zakończy się w 2018 roku.
artykuł sponsorowany
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.