Barometr Cen Nieruchomości. Mieszkania z ogródkami

Mieszkania z ogródkami w czasie pandemii, gdy konieczne okazało się zachowanie dystansu społecznego, stały się obiektem zazdrości wielu osób, które do dyspozycji mają tylko balkon.
Mieszkania z ogródkami w czasie pandemii, gdy konieczne okazało się zachowanie dystansu społecznego, stały się obiektem zazdrości wielu osób, które do dyspozycji mają tylko balkon. fot. Serwis Ogłoszeniowy Trojmiasto.pl

Pandemia zmieniła preferencje mieszkaniowe Polaków. Chętniej kupujemy domy oraz działki pod ich budowę. Agenci nieruchomości wyraźnie zauważają także większy popyt na mieszkania parterowe z ogródkami. Sprawdzamy zatem, jak kształtują się ceny tego rodzaju nieruchomości w naszym Serwisie Ogłoszeniowym.Co sądzisz o mieszkaniach z ogródkami?

świetna opcja, mam taki 27%
to dobre rozwiązanie, chciał(a)bym takie mieć 12%
to zależy od budynku i położenia ogródka, niektóre są ciekawe, a inne nie 35%
wolę mieszkania na wyższych piętrach lub ogródki przy domach 24%
nie mam zdania 2%
zakończona Łącznie głosów: 947
W trakcie pandemii mieszkania z ogródkami, podobnie jak domy i działki, znacznie zyskały na popularności. Wszystko przez potrzebę wypoczynku na świeżym powietrzu.

- Własny ogródek, stał się synonimem wolności i obiektem zazdrosnych spojrzeń zamkniętych w czterech ścianach ludzi. Niepewność co do dalszego kierunku pandemii i ewentualnych obostrzeń skierowała znaczną część klientów na ten segment rynku. Deweloperzy widząc ten trend coraz częściej organizują budowy w ten sposób, aby każde parterowe mieszkanie miało swój ogródek. W ten sposób zwiększają atrakcyjność mieszkań na najniższych kondygnacjach, które bez ogródków cieszą się mniejszą popularnością - mówi Sylwia Wróblewska z Dom Hunter.

Agencje nieruchomości w TrójmieścieCeny mieszkań z ogródkami w zależności od roku budowyZróżnicowanie cen mieszkań z ogródkami względem nieruchomości mieszkaniowych bez ogródków różni się w zależności od typu budownictwa i roku budowy.

Mieszkania z ogródkami w starszym budownictwie można kupić taniej niż te bez ogródka na wyższych kondygnacjach. Na taką sytuację wpływ mają m.in. obawy przed włamaniem, odgłosy dobiegające z ulicy, większy hałas przy drzwiach wejściowych czy większe wychłodzenie mieszkań na parterze.

- Przez lata mieszkania parterowe położone w starych kamienicach i budynkach wielorodzinnych, wybudowanych głównie w latach 70. i 80., były i są rzadziej poszukiwane przez kupujących, przez co charakteryzują się dłuższym czasem sprzedaży i niższą ceną, często nawet w granicach 10 proc. Nowsze budownictwo realizowane po 1995 roku, głównie przez firmy deweloperskie to budynki, których projekty przewidywały lepszą izolację ścian zewnętrznych i stropów pod parterem oraz nowsze technologicznie materiały budowlane. Dzięki temu wady mieszkań na parterach nie są już tak uciążliwe, a przyległy ogródek stanowi ważną wartość dodaną - mówi Krystian Pankiewicz, właściciel, specjalista ds. nieruchomości z Income House & Apartment.

Barometr Cen Nieruchomości. Ile w Trójmieście i okolicach kosztują działki RODAktualnie budowane mieszkania z ogródkami są sprzedawane w podobnych cenach do mieszkań na pierwszym piętrze. W zależności od indywidualnych cech inwestycji czy samego ogródka, ceny mogą być niższe lub wyższe. Przykładowo, mieszkanie z dużym ogródkiem, które nie sąsiaduje z ciągiem pieszym, położone w pobliżu terenów zielonych z pewnością będzie mieć cenę wyższą niż mieszkanie na wyższych piętrach.

- Mieszkania z ogródkiem w zależności od rodzaju budownictwa są lepiej lub słabiej sprzedawane. Jeśli chodzi o nowe budownictwo ogródek ma często mniej zwolenników niż wyżej położone mieszkanie z balkonem. Obecnie deweloperzy w prawie każdym bloku na parterze robią małe ogródki, które często wychodzą na ulicę lub chodnik. Ponadto budynki są tak usytuowane na osiedlu, że duża część mieszkańców z pobliskich bloków ma widok właśnie na nasz ogródek. W takiej sytuacji ta część zewnętrzna naszego lokum traci atuty ogrodu, jakim miała być według pierwotnego zamysłu - wyjaśnia Dominika Wasilewska z Dom Hunter.
Warto więc pamiętać, że decydując się na zakup mieszkania z ogródkiem, trzeba zwrócić uwagę na jego usytuowanie, które będzie miało znaczenie w trakcie jego użytkowania. Południowo-zachodnia ekspozycja gwarantuje dobre nasłonecznienie po powrocie z pracy. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na bliskość ciągu pieszego, parkingów czy wyjazdu z hali garażowej, co może przekładać się na późniejszy komfort użytkowania.

- Lepiej nie decydować się na ogródki przy klatkach schodowych, bo poczucie prywatności w takiej sytuacji będzie poważnie zagrożone. Niezbyt dobrym wyborem wydaje się być również mieszkanie usytuowane przy parkingu czy ulicy. Kolejną istotną sprawą jest to, czy mieszkanie, które nas interesuje, znajduje się w inwestycji, która ma dziesięć pięter, czy jest to kameralna zabudowa oraz czy mieszkanie będzie w inwestycji, która jest popularna wśród osób wynajmujących sąsiadujące lokale - mówi Maciej Niewiadomski, doradca ds. nieruchomości z Obrotni Nieruchomości.

Rynek wtórny GdańskNa rynku wtórnym w Gdańsku wybór mieszkań z ogrodami jest dość spory. W naszym Serwisie Ogłoszeniowym znajduje się blisko 200 takich ofert.

Ceny takich lokali zaczynają się od 4868 zł za m kw. i sięgają ponad 23 tys. złotych. Najtańsze oferty znajdziemy na Oruni. Najdroższe mieszkania z ogrodami znajdują się w inwestycji Nadmorski Dwór w Gdańsku Brzeźnie. Nieznacznie mniej kosztują też mieszkania tego typu w Śródmieściu Gdańska i we Wrzeszczu.

Używane mieszkania z ogródkiem w Gdańsku


Rynek pierwotny GdańskPodobnie przedstawia się sytuacja mieszkań z ogródkiem na rynku pierwotnym. W naszym Serwisie Ogłoszeniowym znajduje się ponad 150 ofert takich nieruchomości.

Ceny zaczynają się w tym przypadku od 6057 zł za m kw. na Łostowicach. Najwięcej, bo ponad 20 tys. zł za m kw., zapłacimy w Brzeźnie.

Nowe mieszkania z ogródkiem w Gdańsku

Nowoczesny dom w zabudowie szeregowej
709 000 zł
Gdańsk
mieszkanie tanie i wygodne
296 958 zł
Gdańsk Kowale
Mieszkanie tanie i wygodne
mieszkanie tanie i wygodne
290 532 zł
Gdańsk Kowale
Mieszkanie tanie i wygodne

Rynek wtórny GdyniaNajtańsze mieszkanie z ogródkiem z rynku wtórnego w Gdyni znajduje się na Działkach Leśnych i kosztuje 3333 zł za m kw. Warto jednak podkreślić, że to jedyna tak atrakcyjna cenowo oferta.

Za pozostałe mieszkania z ogródkami musimy zapłacić od 5363 zł za m kw. do niemal 50 tys. za m kw. w Orłowie! Najdroższe mieszkanie znajduje się tuż przy plaży, ma dwa poziomy, ogród zimowy, saunę, przestronny taras i ogródek. Druga z najdroższych ofert znajduje się natomiast w Śródmieściu Gdyni i kosztuje 29 488 zł za m kw.

Używane mieszkania z ogródkiem w Gdyni

Sprzedam
380 000 zł
Gdynia Obłuże
Sprzedam
Dom wolnostojący
650 000 zł
Gdynia Obłuże
Dom wolnostojący
Tanie mieszkanie z kawałkiem ogródka
225 000 zł
Gdynia Grabówek

Rynek pierwotny GdyniaOfert mieszkań z ogródkami wprost od dewelopera jest w Gdyni obecnie niewiele. W naszym Serwisie Ogłoszeniowym są dostępne 32 takie oferty.

Rozpiętość cenowa, podobnie jak w Gdańsku, jest duża. Ceny wahają się od około 7 tys. za m kw. na Pogórzu do ponad 22 tys. zł za m kw. w Orłowie i Kamiennej Górze. Tak samo jak w przypadku najdroższych mieszkań z ogrodami w Gdańsku, także w Gdyni najwięcej kosztuje lokalizacja.

Nowe mieszkania z ogródkiem w Gdyni

Mieszkanie gotowe do odbioru, Gdynia Pogórze C6.1
466 276 zł
Gdynia Pogórze
5 pok.Dom z Garażem/Ogrodem/ stan deweloperski
1 375 000 zł
Gdynia Karwiny
Mieszkanie na nowoczesnym osiedlu!
444 291 zł
Gdynia Pogórze

Opinie wybrane


wszystkie opinie (231)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Dzień otwarty na Osiedlu Lazurowym
Dzień otwarty na Osiedlu Lazurowym
dni otwarte
cze 19
sobota, g. 9:00 - 15:00
Moderna Life
Dzień Otwarty w Miloo Home - Klif Gdynia
Dzień Otwarty w Miloo Home - Klif Gdynia
dni otwarte
cze 22
wtorek, g. 11:00 - 16:00
Gdynia, Miloo Home

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
18950 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
13800 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
13750 zł/m2
Sopot Górny Sopot
13700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
12350 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl