• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Barometr Cen Nieruchomości. Mieszkania do 350 tys. zł

Joanna Stolp
14 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Osoby poszukujące mieszkania do 350 tys. zł wybierać mogą tylko wśród małych metraży lub mieszkań do remontu. Osoby poszukujące mieszkania do 350 tys. zł wybierać mogą tylko wśród małych metraży lub mieszkań do remontu.

W cenie do 350 tys. zł kupimy w Trójmieście kawalerkę lub mieszkanie dwupokojowe. Analiza ofert sprzedaży zamieszczonych w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl pokazuje na dodatek, że mieszkań w takiej cenie wcale nie ma tak dużo. Zainteresowani takim zakupem rozglądać się powinni na rynku wtórnym i w dzielnicach, które nie stwarzają okazji do najmu krótkoterminowego.Czy spodziewasz się fali nieruchomości na sprzedaż w związku ze wzrostem rat kredytów?

Kilka lat temu w Gdańsku za 100-130 tys. zł można było kupić kawalerkę w wielkiej płycie. Dzisiaj przeglądamy Serwis Ogłoszeniowy Trojmiasto.pl, aby sprawdzić, gdzie w Trójmieście zamieszkać można "na swoim" w nieruchomości wydając na jej zakup do 350 tys. zł. Okazuje się, że w tej kwocie raczej nie uda nam się kupić mieszkania większego niż jedno- lub dwupokojowe.

Rabaty i promocje u deweloperów. Konkurencja wróciła na rynek nieruchomości Rabaty i promocje u deweloperów. Konkurencja wróciła na rynek nieruchomości

Chęć zakupu lokum do 350 tys. złotych, jeszcze bardziej niż przy standardowym zakupie mieszkania, wiąże się w takim przypadku z koniecznością wyboru pomiędzy dogodną lokalizacją, rynkiem pierwotnym albo wtórnym, standardem czy metrażem.

- Jeśli kluczową kwestią jest dobra lokalizacja, to najczęściej mieszkanie w takiej cenie znajduje się w starszym budynku i będzie przeznaczone do remontu. Konieczność doprowadzenia lokalu do używalności oczywiście wyraźnie podniesie ostateczny koszt zakupu. Gdy jednak godzimy się na pewne uciążliwości w postaci korków, większej odległości od węzłów komunikacyjnych czy punktów usługowych, jest szansa kupić mieszkanie w nowszym budownictwie, w takich dzielnicach jak Łostowice czy Zakoniczyn - ocenia Łukasz Wydrowski z Estatic.
Poszukując takiego mieszkania, nie warto zbyt długo zwlekać z decyzją. Oferty tańszych mieszkań i mniejszych znikają z serwisów ogłoszeniowych bardzo szybko. Mimo dużych zawirowań na rynku nieruchomości, nadal utrzymuje się na nie wysoki popyt.

Barometr Cen Nieruchomości. Zawirowania w cenach najmu- Spadek cen jest widoczny głównie na rynku wtórnym. Osoby prywatne sprzedają swoje mieszkania. Rynek pierwotny, ze względu na wysokie ceny materiałów podyktowane inflacją, nadal jest w trendzie wzrostowym - wyjaśnia Grzegorz Skrzypczak, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości w Partnerzy Nieruchomości.
Pośrednicy nieruchomości zauważają, że ze względu na wysokie raty kredytów hipotecznych coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż wcześniej nabytej nieruchomości i zakup mniejszego, tańszego mieszkania.

Barometr Cen Nieruchomości. Mieszkania z ogródkami bywają droższe Barometr Cen Nieruchomości. Mieszkania z ogródkami bywają droższe

Przelicz czy "taniej" nie wyjdzie jednak "drożej"- Jeżeli pojawia się kawalerka blisko morza to są to z reguły mieszkania w falowcu lub na czwartym piętrze w niskich blokach, przeznaczone do kapitalnego remontu i o bardzo małym metrażu - dodaje Grzegorz Skrzypczak.
Obecnie oferty mieszkań dwupokojowych o powierzchni powyżej 40 m kw. w cenie nieprzekraczającej 350 tys. zł zdarzają się niezwykle rzadko. Jeśli w trakcie poszukiwań natrafimy na bardzo atrakcyjną ofertę, trzeba zachować ostrożność.

- Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: ogrzewanie, stan budynku, stan klatek schodowych, wysokość czynszu i stan prawny nieruchomości. Nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach mogą w użytkowaniu wymagać od nas dużych nakładów finansowych - zwraca uwagę Kamila Bernard, kierownik ds. rekrutacji i zarządzania zespołem, starszy specjalista ds. nieruchomości z Dom&House.
Więcej mieszkań w cenie do 350 tys. zł znajduje się w okolicach Trójmiasta.Dolny taras GdańskaCeny nieruchomości na dolnym tarasie Gdańska zaczynają się od 5,8 tys. zł za m kw. na Rudnikach i 7 tys. zł za m kw. na Oruni. Najwięcej, bo 19,5 tys. zł za m kw. "taniego mieszkania" zapłacimy na Przymorzu. Najtańsze oferty dotyczą dwupokojowych mieszkań, a najdroższe najmniejszych kawalerek.

Dla wielu osób zakup nieruchomości w takiej cenie na Przymorzu, w Brzeźnie, Nowym Porcie czy na Stogach jest sposobem na bezpieczną lokatę kapitału. Ponieważ takie nieruchomości wymagają nakładów finansowych, nadal często są kupowane pod najem.

- Duże zainteresowanie najmem oraz atrakcyjność małych metraży w pasie nadmorskim procentuje dużymi zwrotami inwestycji w skali roku, co w obecnych czasach nadal czyni ten zakup atrakcyjnym. Pas nadmorski kusi również świetnymi perspektywami najmu krótkoterminowego - dodaje Damian Rusnak z Obrotni Nieruchomości.


Górny taras GdańskaNa górnym tarasie Gdańska najtańsze mieszkanie w naszym Serwisie Ogłoszeniowym znajduje się na Kokoszkach. Tam za m kw. trzeba zapłacić 5,8 tys. złotych. Jest to jednak wyjątek. Za inne, atrakcyjne pod względem ceny mieszkania trzeba zapłacić od 9 tys. złotych na Jasieniu (w stanie deweloperskim).

Najdrożej jest również na Jasieniu. W tej lokalizacji ceny sięgają nawet 14,2 tys. zł za m kw. z rynku wtórnego.SopotCo ciekawe, mieszkanie w cenie do 350 tys. zł znaleźć można także w Sopocie. W ogłoszeniach znajduje się zaledwie kilka takich ofert i dotyczą one wyłącznie kawalerek w starszym budownictwie. W przeliczeniu na m kw. trzeba zapłacić za nie od 9,5 tys. zł do 18,2 tys. zł.GdyniaZnacznie więcej ofert jest w Gdyni. Najtaniej, bo za około 7 tys. zł za m kw. kupimy mieszkanie na Obłużu, w Cisowej i na Witominie.

Najdroższa, w przeliczeniu na cenę metra kw., oferta mieszkania do 350 tys. zł w naszym Serwisie Ogłoszeniowym sięga 21,6 tys. zł za m kw. i jest położona w Śródmieściu. Nieco tańsze, ale relatywnie nadal drogie oferty znajdują się w Chyloni, gdzie za mieszkanie po remoncie trzeba zapłacić nawet 17,6 tys. zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (216)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane