• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Barometr Cen Nieruchomości. Mieszkania trzypokojowe od deweloperów

Trzypokojowe mieszkanie to dobry wybór dla osób, które chcą mieć dodatkowy pokój do pracy, planują w przyszłości mieć dziecko lub zaopiekować się starszym rodzicem albo bardzo często miewają gości.
Trzypokojowe mieszkanie to dobry wybór dla osób, które chcą mieć dodatkowy pokój do pracy, planują w przyszłości mieć dziecko lub zaopiekować się starszym rodzicem albo bardzo często miewają gości. wiz. Serwis Ogłoszeniowy Trojmiasto.pl

Deweloperzy przyznają jednogłośnie: w trakcie pandemii zainteresowanie mieszkaniami trzypokojowymi wzrosło, bo potrzebujemy więcej przestrzeni w miejscu zamieszkania. Ale w tym samym czasie znacząco wzrosły także ceny nieruchomości, dlatego na podstawie ofert zamieszczonych w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl sprawdzamy, jak aktualnie kształtują się ceny mieszkań trzypokojowych z rynku pierwotnego.Aktualnie mieszkam:

Zobacz wyniki (1530)
Na wzrost popularności mieszkań trzypokojowych wskazują analitycy rynkowi, potwierdzają go także lokalni deweloperzy, którzy zauważają tendencję do wybierania mieszkań większych o jeden pokój niż wskazują aktualne potrzeby nabywców lub takich, których rozkład pozwala na wydzielenie dodatkowego pokoju.

- Tendencja jest taka, że kiedy do sprzedaży wprowadzany jest nowy budynek, to sprzedają się najpierw mieszkania większe, czyli trzy- i czteropokojowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się także małe mieszkania trzypokojowe oraz większe dwupokojowe, w których można wydzielić dodatkowy pokój. Ze względu na oczekiwania klientów coraz częściej zamiast dwupokojowych mieszkań z oddzielną kuchnią, projektujemy niewielkie trzypokojowe mieszkania z częścią kuchenną - wyjaśnia Katarzyna Sasiak, dyrektor ds. inwestycji z PB Górski.
Czytaj także: z czego wynika popularność mieszkań kompaktowych

Chociaż kawalerki i mieszkania dwupokojowe nadal sprzedawane są dość szybko, to pary i rodziny z dzieckiem chętniej wybierają większe metraże.

- Mieszkania trzypokojowe, w aktualnie realizowanych inwestycjach, stanowią od 30 do 35 proc. wszystkich lokali w każdym projekcie - mówi Łukasz Borkowski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i relacji inwestorskich w spółce Atal.
Mieszkania trzypokojowe cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno przy wprowadzeniu nowej oferty, jak i w ciągłej sprzedaży. Ponieważ klienci poszukujący takich nieruchomości częściej interesują się połączeniem trzech pokoi z niezbyt dużym metrażem, deweloperzy proponują także mieszkania trzypokojowe o mniejszej powierzchni.

- Powierzchnia proponowanych przez nas trzypokojowych mieszkań w funkcjonalnym rozkładzie rozpoczyna się już od 55,45 m kw. na Osiedlu Leszczynowy Park, a w najnowszej inwestycji #NaSwoim - od 59,78 m kw. - mówi Marta Apanowicz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu gdańskiego dewelopera Domesta.
Podobne metraże oferuje w swoich inwestycjach deweloper PB Górski. W przypadku Apartamentów Św. Piotra w Gdyni powierzchnie mieszkań trzypokojowych zaczynają się od 50 m kw., na osiedlu Wieżycka Folwark od 57 m kw., a na osiedlu Srebrniki - od 60 m kw.

Deweloperzy w TrójmieścieOprócz metrażu, nabywcy mieszkań trzypokojowych zwracają uwagę na rozkład lokalu, powierzchnię balkonu, strony świata, dodatkową toaletę, którą wiele osób przekształca na dodatkowe miejsce do przechowywania, a także na możliwość zakupu dwóch miejsc postojowych.

Gdańsk Południe: Chełm, Jasień, Orunia Górna, Ujeścisko, ŁostowiceCeny mieszkań trzypokojowych w południowych dzielnicach Gdańska charakteryzują się dużą rozpiętością. Zaczynają się one już od 6 tys. zł za m kw. na Łostowicach i sięgają nawet 11,5 tys. zł za m kw. na Jasieniu.

Warto jednak przy tym zauważyć, że spośród wszystkich badanych przez nas części Trójmiasta to właśnie w Południowym Gdańsku znajduje się najwięcej ofert mieszkań trzypokojowych z rynku pierwotnego. W naszym Serwisie Ogłoszeniowym znajduje się blisko 300 ofert nowych mieszkań trzypokojowych na sprzedaż w tej części miasta.


Gdańsk Śródmieście, Wrzeszcz, OliwaOliwa, Wrzeszcz i Śródmieście to najbardziej pożądane dzielnice w Gdańsku. Nic dziwnego, że w świetnie skomunikowanej lokalizacji ceny są wyższe.

Decydując się na mieszkanie trzypokojowe w tej lokalizacji musimy się liczyć z wydatkiem od 11 276 zł za m kw. do 20 555 zł za m kw. Największa rozpiętość cenowa dotyczy Śródmieścia.


Gdańsk Zaspa, Przymorze, ŻabiankaPodobny zakres cen mieszkań trzypokojowych jest także na Przymorzu. Tam trzeba zapłacić od 12 400 zł za m kw. do 24 181 zł za m kw.

W Oliwie i na Zaspie jest zaledwie kilka ofert mieszkań trzypokojowych w nowych inwestycjach.Czytaj także: Barometr Cen Nieruchomości. Mieszkania gotowe do odbioru

SopotCo ciekawe, także w Sopocie w ostatnich miesiącach pojawiło się więcej niż zwykle nowych inwestycji deweloperskich.

Aktualnie w naszym Serwisie Ogłoszeniowym znajduje się kilkanaście ofert mieszkań trzypokojowych w Sopocie, a ich ceny wahają się od 18 700 do 39 800 zł za m kw. Na wysokie ceny wpływa lokalizacja w kurorcie, bliskość atrakcji turystycznych i gęstość zabudowy, co przekłada się na niezbyt duże możliwości realizacji nowych inwestycji deweloperskich.


Gdynia Redłowo, Orłowo, Śródmieście, Działki LeśneW Gdyni największym zainteresowaniem kupujących cieszy się Orłowo, Śródmieście, Redłowo i Działki Leśne.

Przy zakupie zupełnie nowego trzypokojowego mieszkania w tych lokalizacjach trzeba się liczyć z kosztem od 10 422 zł za m kw. w Redłowie do 17 590 zł za m kw. w Śródmieściu Gdyni. Pomiędzy tym zakresem plasują się także ceny mieszkań na Działkach Leśnych. W Orłowie aktualnie nie ma ofert sprzedaży mieszkań trzypokojowych od dewelopera.


Gdynia Zachód: Chwarzno, Wiczlino, DąbrowaMimo położenia na uboczu, Chwarzno, Wiczlino i Dąbrowa cieszą się dużym zainteresowaniem osób poszukujących mieszkań.

Ceny w tych lokalizacjach zaczynają się od 8 055 zł za m kw. i sięgają 11 tys. złotych na Dąbrowie.Gdynia Północ: Pogórze, Obłuże, ChyloniaNa północy Gdyni nie ma zbyt wielu ofert mieszkań trzypokojowych od dewelopera, zatem także rozpiętość cenowa nie jest zbyt duża.

Za mieszkanie tego rodzaju w tych okolicach trzeba zapłacić od 7900 do 8700 zł za m kw.


Opinie wybrane


wszystkie opinie (247)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Open house Gdynia 2022
muzyka na żywo, wystawa, spacer
maj 20-22
piątek - niedziela, g. 17:30
Gdynia
Wstęp wolny
Dni Otwarte marki Herman Miller
spotkanie, pokaz, dni otwarte
maj 20-21
piątek - sobota
Gdańsk, Krusel Home/Office
Wstęp wolny

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
27650 zł/m2
Gdynia Orłowo
20750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18850 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25250 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17400 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
15550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
13400 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane