Wiadomości

Barometr Cen Nieruchomości. Najtańsze dzielnice w Trójmieście

Pogórze i Obłuże to w Gdyni dzielnice z najtańszymi mieszkaniami.
Pogórze i Obłuże to w Gdyni dzielnice z najtańszymi mieszkaniami. fot. Wojtek Jakubowski/kfp

Jak wynika z Barometru Cen Nieruchomości i ofert zamieszczonych w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl, najtańsze mieszkania w Trójmieście znajdują się w gdańskich Rudnikach i na gdyńskim Oksywiu. Sprawdziliśmy, ile dokładnie trzeba za nie zapłacić.Wolał(a)bym kupić:

tańsze mieszkanie do remontu 25%
droższe mieszkanie, ale bez potrzeby dużego remontu 27%
zupełnie nowe mieszkanie do wykończenia 48%
zakończona Łącznie głosów: 2539
- Trójmiejski rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany. Z jednej strony mamy najdroższe mieszkania w Polsce, ich ceny sięgają nawet 30 tys. zł za m kw., ale możemy również znaleźć takie poniżej 5 tys. zł za metr. Zasada jest jedna, że im dalej od centrum miast, pasa nadmorskiego i bliżej obwodnicy, tym jest taniej. Wyjątkiem od tej reguły jest tylko Gdynia-Wiczlino, gdzie ceny są wyższe niż w porównywalnych lokalizacjach "za obwodnicą". Specyficzny jest także Sopot, bo tam nawet osiedla oddalone od pasa nadmorskiego i centrum są raczej poza zasięgiem klientów z niedużym portfelem - mówi Anna Zawadzka-Grudzińska z Biura Nieruchomości Zaleski.
Osoby, które decydują się na zakup mieszkania w tańszych dzielnicach Trójmiasta, nie zawsze wybierają je tylko i wyłącznie ze względu na cenę. Poza preferencjami wynikającymi na przykład z przyzwyczajenia do życia w tej czy innej dzielnicy często dostrzegają także inne zalety takich lokalizacji.  

- Kupujący mieszkania w tańszych, bardziej oddalonych od centrum dzielnicach mają różne motywacje. Do najważniejszych możemy zaliczyć: chęć posiadania jak największego metrażu za posiadaną kwotę, bliskość dróg krajowych w przypadku osób, które mają bardziej mobilną pracę, a także większy spokój, jeżeli przyszłymi mieszkańcami mają być osoby starsze - mówi Arkadiusz Kręski, doradca ds. sprzedaży nieruchomości z Obrotni Nieruchomości.
Analiza ofert zamieszczonych w naszym Serwisie Ogłoszeniowym pozwoliła nam ustalić, gdzie można szukać najtańszych mieszkań jedno-, dwu-, i trzypokojowych.

Dzielnice z najtańszymi kawalerkamiGdańsk: Rudniki, Szadółki, Stogi

Najtrudniej jest znaleźć tanią kawalerkę. W Gdańsku najtaniej można je znaleźć na Rudnikach, gdzie 1 m kw. kosztuje 5,5 tys. zł.

Tanie mieszkania jednopokojowe można też znaleźć na Szadółkach i Stogach. Tam jednak za metr trzeba zapłacić co najmniej tysiąc więcej. Ceny najtańszych kawalerek zaczynają się od 6526 zł za 1 m kw. na Szadółkach oraz 6666 zł za 1 m kw. na Stogach.

- Najtańsze dzielnice w Gdańsku, ze starszą zabudową, to Orunia, Nowy Port oraz Stogi. Ceny są tu niższe, ponieważ w obiegowej opinii miejsca te owiane są złą sławą i są negatywnie postrzegane przez klientów. Pogląd ten powoli ulega zmianie, bo w tych dzielnicach dochodzi do wymiany pokoleniowej, a niska cena zachęca zupełnie nowych nabywców do zakupu nieruchomości. W Gdańsku niedrogie mieszkanie można znaleźć także w dzielnicach Rudniki oraz Olszynka, jednak liczba mieszkań na sprzedaż w tych miejscach jest raczej niewielka - wyjaśnia Arkadiusz Kręski.

Gdynia: Oksywie

W Gdyni za najtańszą kawalerkę zapłacimy kilkaset złotych za m kw. więcej niż w Gdańsku. Najbardziej atrakcyjna cenowo oferta znajduje się na Oksywiu i kosztuje 6377 zł za m kw.

- Jednymi z najtańszych dzielnic na rynku wtórnym w Gdyni, nawet pomimo nowych inwestycji, które zwiększają prestiż danego miejsca i średnią cenę mieszkań w okolicy, pozostają Obłuże, Oksywie oraz Pogórze. Często są niedoceniane. Niektórzy kupujący zwracają uwagę na bardzo utrudniony dojazd i olbrzymie korki w godzinach szczytu. Szczególnie Oksywie Dolne nie cieszy się dobrą renomą i ma sławę dość niebezpiecznej dzielnicy. Tymczasem w tych dzielnicach sporo się zmieniło pod kątem zainteresowania kupujących. Ludzie coraz częściej dostrzegają walory tych dzielnic - tereny zielone czy rozwijającą się infrastrukturę Pogórza w stronę Kosakowa - mówi Krystian Driwa z Centrum Pośrednika.

Najtańsze mieszkania dwupokojoweGdańsk: Orunia Dolna i Rudniki

Ogłoszenia

Najtańsze 38 m2 w Gdańsku do wykończenia
185 000 zł
Gdańsk Orunia Dolna
- Jeszcze taniej możemy wyszukać nawet dwupokojowe mieszkanie w dzielnicach, takich jak: Przeróbka, Stogi, Nowy Port czy Orunia. Ceny takich lokali w tych dzielnicach wahają się od 5 do 6 tys. za m kw. Najtańszą kawalerkę można natomiast kupić między innymi na Rudnikach - zauważa Anna Zawadzka-Grudzińska.
Najtańsze dwupokojowe mieszkania w Gdańsku znajdują się na Oruni i w Rudnikach. To na Oruni kosztuje 4868 zł za m kw., ale jest niewykończone. Ze względu na niewielki metraż (38 m kw.) całkowita cena jest atrakcyjna i wynosi 185 tys. zł.

Dwupokojowe mieszkanie na Rudnikach kosztuje natomiast 4925 zł za m kw., ma 46,5 m kw., więc jego finalna cena to 229 tys. zł.

Ogłoszenia

- Okazyjna cena - dwa pokoje -
225 000 zł
Gdańsk Rudniki
Najtańsze 38 m2 w Gdańsku do wykończenia
185 000 zł
Gdańsk Orunia Dolna
2 POKOJE/DŁUGIE OGRODY/OKAZJA
229 000 zł
Gdańsk Rudniki

Gdynia: Obłuże, Oksywie i Dąbrowa

W Gdyni, poszukując najtańszego dwupokojowego mieszkania, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Obłuże. Najtańsza oferta kosztuje tam niecałe 5 tys. za m kw. Finalna cena opiewa na 327 tys. zł.Nieco więcej trzeba zapłacić za dwupokojowe mieszkania w stanie deweloperskim na Dąbrowie. Metr kw. kosztuje tam 5022 zł, ale do ceny trzeba doliczyć jeszcze jego wykończenie. Finalna cena nie jest jednak niska, bo takie mieszkania mają 80 m kw. i dwa pokoje na dwóch poziomach.

Za mieszkanie trzypokojowe na Oksywiu trzeba natomiast zapłacić co najmniej 5693 zł za m kw.Mieszkania trzypokojowe w niskiej cenie- Im większe mieszkanie, tym tańszy pojedynczy m kw. W ten sposób za cenę mieszkania dwupokojowego na Przymorzu można kupić nawet cztery pokoje w południowych dzielnicach Gdańska, takich jak: Zakoniczyn, Łostowice, Szadółki czy Kowale, a także blisko obwodnicy - w  Karczemkach i Kokoszkach - wyjaśnia Anna Zawadzka-Grudzińska.
Gdańsk: Ujeścisko, Osowa, Sobieszewo

Najtańsze mieszkanie trzypokojowe w Gdańsku znajduje się na Ujeścisku i kosztuje 240 tys. zł. Mieszkanie ma 68 m kw., więc cena pojedynczego metra wygląda atrakcyjnie - 3529 zł.

Ogłoszenia

Parter 68 m2 -3 pokoje Ujeścisko!!
230 000 zł
Gdańsk Ujeścisko
Trochę więcej zapłacimy za mieszkania na Osowie i w Sobieszewie. Tam najlepsze oferty zaczynają się od 4225 zł za m kw. w Sobieszewie i 4250 zł za m kw. w Osowie.

- Tanie mieszkania w nowym budownictwie znajdują się na Łostowicach, w Zakoniczynie, na Ujeścisku, Szadółkach, w Kokoszkach, na Jasieniu, Oruni św. Wojciech, Maćkowym czy Osowie. Jest to uzależnione od odległości względem centrum i możliwości komunikacyjnych - wyjaśnia Arkadiusz Kręski.


Gdynia: Oksywie i Leszczynki

Najtańsze mieszkanie trzypokojowe w Gdyni znajduje się na Oksywiu i kosztuje 4825 zł za m kw. Mieszkanie ma 57 m kw., więc jego finalna cena to 275 tys. zł.

Ogłoszenia

Mieszkanie Gdynia Oksywie 57 m2
275 000 zł
Gdynia Oksywie
Kilkaset złotych za m kw. więcej trzeba zapłacić za mieszkanie trzypokojowe na Leszczynkach. Tam ceny zaczynają się od 5500 zł za m kw.

- W Gdyni tańsze dzielnice to: Wielki Kack, Karwiny, Obłuże, Pogórze, Oksywie, Pustki Cisowskie, a także Demptowo, Chylonia, Leszczynki. Możemy się spotkać jednak z sytuacją, że i w tych dzielnicach będą mieszkania droższe, niż się spodziewamy. Dzieje się tak w przypadku nowych inwestycji - wyjaśnia Anna Zawadzka-Grudzińska.

Ogłoszenia

Urokliwy domek przy lesie - Leszczynki
240 000 zł
Gdynia Leszczynki
Mieszkanie Gdynia Oksywie 57 m2
275 000 zł
Gdynia Oksywie
Kameralny domek przy lesie
240 000 zł
Gdynia Leszczynki

Opinie (601) ponad 20 zablokowanych

 • (31)

  Klimatyczne mieszkanie do remontu - to jest to. I przede wszystkim wysokie sufity a nie to co teraz jest oferowane!

  • 102 44

  • Mieszkanie (3)

   To ma być wygodne do życia a nie jak największe i jak najwyższe chyba tylko po to żeby biegać po nim z drabiną

   • 24 16

   • (2)

    Tak tak, najlepiej takie nowe letnievo i inne deweloperskie stłoczone kurniki z klitkami po 35/40 metrów, do tego bez kuchni, gdzie dodatkowo do 400 tysi jeszcze trzeba dopłacić 40 tysi za luksus w postaci miejsca parkingowego xD

    • 41 5

    • Kolega dobrze napisał. Różni są ludzie i mają różne potrzeby, teściów dopada starość to mają przeklęte swoje mieszkanie 90m2 bo używają mniej niż połowy a sprzątać trzeba całe.

     • 13 0

    • I sanatoryjne powietrze gratis

     • 2 0

  • Hmmm klimatyczne , wysokie sufity i do remontu (5)

   No niestety nie przychodzi mi nic innego na myśl jak tylko ścisłe okolice Długiej , Szerokiej itp a tam niestety ceny są zaporowe

   • 19 4

   • (1)

    A ja nie chciałbym tam mieszkać.
    Wolę przestrzeń i spokój

    • 8 0

    • nowe osiedla okno w okno zagęszczone jak to tylko mozliwe oferuja taki komfort ? czy bitwę o miejsce parkingowe i codzienny przegląd "co tam dzis u sąsiadów"

     • 3 1

   • A wrzeszcz? (1)

    • 6 0

    • Wrest

     • 3 1

   • Jest jeszcze Biskupia Górka i Zaroślak

    • 3 0

  • Co Ty gadasz (3)

   Przecież właśnie teraz jest tendencja do budowania mieszkań z sufitem 2,60 m a na ostatnich kondygnacjach jeszcze wyższych. To mało?

   • 14 10

   • (1)

    Stare kamienice mają po 3,4 m wysokości

    • 17 3

    • No tak, mają

     Ale czy to naprawdę jest fajne? Weź to ogrzej zimą, zwłaszcza w starej, często nieocieplonej kamienicy. Ok, co kto lubi ale dla mnie taki hangar jest nieprzytulny.

     • 28 5

   • 2.6 to mało jak się nie jest karłem

    • 1 1

  • 260 cm to mało ? (2)

   A później chcesz ogrzewać taką landarę ? Płacić krocie zimą za puste powietrze pod sufitem

   • 32 11

   • Mało. (1)

    • 9 11

    • mało - jak w sutenerze a nie mieszkaniu - dobra wysokość na garaż

     • 1 0

  • A w pakiecie wilgoć i grzyb w piwnicach, (2)

   bo w kamienicach zwykle tak jest.

   • 27 3

   • W pakiecie " mili sąsiedzi "

    • 3 2

   • wilgoć i grzyb to domena szadółkowej śmierdzącej doliny leżącej w calości na terenach podmokłych i bagiennych - tam były nasze trasy rowerowe i tereny do "zostawiania gumowców" jak nikt nawet o blokach jeszcze nie myslał

    • 1 0

  • (1)

   Co to znaczy klimatyczne?
   Nie masz pojęcia co to znaczy remont w starej kamienicy.

   • 15 2

   • mam

    • 4 9

  • (1)

   Klimatyczne + grzyb idący po ścianach od piwnicy po ostatnie piętro .Juz to przerabiałem ! Nie dziękuję .

   • 9 1

   • nie mam grzyba - budynek ocieplony - nie kamienica ... a do sufitu 3,4 m - mozna podnieść ręce do góry , podskoczyć i nie przywalić w sufit... no i ta przestrzeń , nie jak w piwnicy

    • 1 1

  • ????? (1)

   A czynsz? Jak to ogrzać?

   • 5 0

   • ogrzewanie ryczałtowe i problem z głowy

    • 0 1

  • sporo nowych mieszkań ma 2,75 metra wysokości, nie tak jak w wielkiej płycie 2,50 (3)

   • 3 0

   • tylko te de lux, gdzie są ściany działowe z dziurawki, a nie karton-gipsu (2)

    a do sąsiedniego okna jest 12 metrów a nie 8

    • 2 2

    • (1)

     lane nie dzielone stropy przenoszące stukania i tupania po całym pietrze - drzwi na apke , brama na apke -prądu ni ma i do domu nie wejdziesz , plastikowe rurki , niedosuszone mury bo terminy ... wiesz co , jak to budujesz to tego nie kupujesz , a jak dobry marketing to i szklarnie wcisną jako apartament

     • 2 0

     • stropy tak oszukane i wycienione że nie wstawisz

      odpływu zlicowanego tylko musi być na krawężniku

      • 1 0

  • kosciol

   :)

   • 0 0

 • TBS (8)

  Mieszkanie 3 pokojowe na Ujescisku to TBS. "Zwykle" mieszkania na Ujescisku są o wiele droższe.

  • 179 4

  • Tbs

   No właśnie. Przecież to tylko prawo do TBSu. Myślę, że autor tekstu nawet nie wchodził w te ogłoszenia

   • 62 1

  • ale czy TBS można spradać? myślałem, że to własność miasta. (3)

   Grzecznie pytam, nie trolluję.

   • 30 2

   • nie sprzedać - jedynie odstąpić dzial przez cesję

    ps. nie wszystkie TBS sa miejskie

    • 30 1

   • Ale jesli tbs z partycypanetem to odsprzedajesz (1)

    • 6 1

    • co odsprzedajesz? Swoją partycypację co najwyżej.

     • 4 0

  • To jak mieszkać w

   Slumsach. Dobrze, że mieszkam blisko morza i cena za metr to ponad 10 tysięcy zł.

   • 0 12

  • artykuł troszkę mało merytoryczny, jest więcej takich kwiatków

   • 8 0

  • Za 240 to na ujescisku kawalerki nawet się nie kupi.

   Gratulacje dla autora tekstu....

   • 4 0

 • Miało być taniej (141)

  Czekam i czekam, już dłużej nie zamierzam. Miało być taniej, a wcale nie jest, więc muszę kupić mieszkanie, a nie czekać na te obniżki, które nigdy nie nadejdą. Życia nie da się zatrzymać, mieszkać gdzieś trzeba.

  • 158 33

  • Pandemia miała zwolnić tysiące lokali.. zobaczymy (2)

   • 13 13

   • Na to nie licz

    • 23 7

   • zwolnia sie w pizdziszewie wielkim. w gdańsku na to nie licz

    • 6 0

  • (10)

   to się nie dzieje z dnia na dzień, na wiosnę powinno być więcej promocji, a za rok powinno być taniej

   • 12 32

   • Za rok taniej (7)

    To słychać już od 12 lat a ceny niestety cały czas w górę

    • 54 11

    • ceny w dół

     naganiaczu, widać dalej nie możesz nic sprzedać

     • 16 31

    • efekt Brooklynu nie działa w Polsce - na szczęście !

     • 6 0

    • 12 lat temu... (2)

     to Ty kupowałbys praktycznie w tej samej cenie co teraz, szkoda ze przegapiłeś 5 lat spadków cen i najlepszy okres na zakup w latach 2013-2016

     • 8 16

     • 12 lat temu (1)

      Np kawalerka na Przymorzu po remoncie ok 220 tys zł teraz ok 340 tys zł

      • 9 1

      • Haha.

       Niecałe 15 lat temu 2pokoje na Przymorzu w niskiej zabudowie za ~100tys :)

       • 7 0

    • (1)

     Ja to slysze od prawie 20 lat. Drogo mi bylo w Wawie 7tys za metr kiedy jeszcze tak mieszkalem. W koncu kilkanascie lat temu przenioslem sie do Gdanska i kupilem za 6,5tys za metr. Wydawalo mi sie bardzo drogo. Teraz moje mieszkanie kosztuje ok 9tys za metr.

     • 20 0

     • tylko policz inflacje przez 20 lat...

      • 4 2

   • W promocji to możesz

    pasztetową jedynie kupić.

    • 18 2

   • Ha ha ha na którą wiosnę ! Chyba 2050 rokbo jak narazie mieszkania idą jak ciepłe bułki i za ceny jakie dyktują deweloperzy .

    • 6 2

  • Wypowiedź kogoś kto raczej chce sprzedać a nie kupić (64)

   Jak nie chcesz czekać w nieskończoność ze sprzedażą to musisz solidnie zejść z ceną.

   • 18 27

   • I tu się mylisz (63)

    Pieniądz traci na swojej wartości niemiłosiernie , drukowany na masową skalę .Dlatego ci co mają gotówkę uciekają z nią w nieruchomości i narazie nic się nie zmieni.Ktoś kto miał zamiar kupić i tak to zrobi tyle ,że zapłaci więcej.

    • 41 7

    • bzdury (22)

     nikt kto ma gotówkę nie ucieka w taniejące nieruchomości, zakupy gotówkowe to mniej niż 8% a niedawno było ok 30%, ludzie nie dali nabrać się marketingowy bełkot pośredników
     nie martwcie się tak, przecież zostajecie z ciągle drożejącymi mieszkaniami

     • 19 28

     • A w co ma uciekać??? (17)

      W lokaty 0,00%? Czy w co geniuszu? Albo mieszkania, albo działki, bo potem zostanie ze stertą nic nie wartych papierków. A widząc co się dookoła dzieje, tak właśnie może być. Nikt z moich znajomych nie chce trzymać większej ilości pieniędzy na koncie. Drugą sprawą są ludzie, którzy muszą gdzieś mieszkać, a nie chcą wynajmować i komuś spłacać kredytu. Więc też kupują mieszkania, starają się o kredyty, bo życia nie zamrozisz i nie będziesz czekać na te mityczne spadki, na które czekam już chyba 3 lata( tyle szukam mieszkania), bo każdego roku miały być spadki, tylko jakoś ich nie widać. Bełkot to jedynie ty tutaj prezentujesz.

      • 32 10

      • pośredniku (16)

       dlaczego ma uciekać? inflacja 3% a spadek cen nieruchomości na dzień dzisiejszy to 20%
       więc nie robiąc nic traci się mniej niż kupując przeszacowany klocek z betonu
       dla was pośredników pozbycie się tych mieszkań to priorytet, najlepiej jak najszybciej bo ceny lecą w dół ale dla ludzi to najgorsza możliwa opcja i gwarantowana strata kapitału

       • 17 30

       • 20%? (6)

        Gdzie? Chyba, w bajkach takie coś widziałeś.

        • 35 4

       • w bajkach (5)

        o ciągłych wzrostach cen nieruchomości

        • 9 14

       • Raczej w bajce (4)

        o mieszkaniach taniejacych na jesien o 50%, co zak ściska, że nadal wynajmujesz?

        • 22 3

       • w kryzysie mieszkania wasze tanieją (3)

        20% na dzień dzisiejszy, bardzo szybkie spadki i nie ma co gadać o korekcie tu trzeba mówić o zapaści

        • 7 25

       • I wtedy się obudziłeś (1)

        Hahaha

        • 19 3

       • nerwowy śmiech pośrednika :)

        • 10 17

       • Zapaść to ty masz

        • 4 0

       • Wyzywaczu z defektem mózgowia (8)

        Już Cię kilka razy proszono o linki do tych półdarmowych mieszkań i co? Wiem ale nie powiem? Żałosny troll jesteś i tyle.

        • 25 4

       • pośredniku (7)

        naganianie nie działa, brak transakcji gotówkowych i spadek sprzedaży o 50%
        jesteście kompletnie bezradni a to dopiero początek

        • 9 21

       • Po raz kolejny proszę (6)

        podaj link do choć jednej takiej oferty. Powtarzanie w kółko tego samego nie sprawi, że stanie się to rzeczywistością.

        • 24 3

       • spadki są rzeczywistością (5)

        podobnie jak strach pośredników, ale najgorsze dopiero przed wami
        myślisz że tą tanią manipulacją cokolwiek zmienisz?
        poniżej 8% zakupów za gotówkę jasno pokazuje że żadne nadganianie czy płatne artykuły nie działają

        • 8 18

       • Cena teraz stoi w miejscu, nic nie potaniało (3)

        za jakiś czas mieszkania znów będą pomału drożeć.

        • 19 3

       • nie stoi w miejscu (2)

        realne ceny transakcyjne spadły zależnie od metrażu od 10 do 20% a ceny najmu są ponad 20%. niższe, popyt znika i nie ma odwrotu przed kolejnymi spadkami

        • 9 14

       • Ceny stoją w miejscu

        na wiosnę będzie drożej. To fakt.

        • 13 5

       • 10 lat temu kupowałem za 4000/m2 to narzekałem bo rodzice 5 lat wcześniej płacili 2200/m2 a dzisiaj w sąsiedztwie w zależności od atrakcyjności mieszkania 6500-7500. Ceny moim zdaniem absurdalne, ale takie są. Jak znajomy wystawił kawalerkę 35m2 po 7000 od metra to się z niego śmiałem, ale dosyć krótko bo poszło w 2 tygodnie. Mało tego, wystawisz mieszkanie, zaraz się zgłaszają tacy co mają gotówę i robią flipy, tyle że oni chcą sporej zniżki.

        • 18 0

       • Znawco tematu pośrednik nie boi się spadku cen bo on i tak bierze prowizję jedyne czego może się obawiać to brak transakcji

        • 8 0

     • Czeka dłużej czekaj powodzenia w bezdomności

      • 5 0

     • nieruchomosci tansze o 40-50% sa mozliwe w 2 przypadkach (2)

      1: nowa, tania technologia produkcji
      2: spadek ceny gruntow
      a ani na jedno anie na drugie sie nie zanosi

      • 5 0

      • I jeszcze mniejsza zachłanność...

       • 0 0

      • 3: gwałtowny spadek popytu, przy niezmienionej podaży

       • 0 0

    • Dokładnie tak (39)

     pieniądz traci na wartości, coraz mniej za pensję można kupić, a Janusze myślą, że mieszkanie ktoś im za półdarmo sprzeda haha

     • 28 7

     • Janusze to pośrednicy (38)

      inflacja jest minimalna a ceny mieszkań lecą w dół, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie inwestował w upadający rynek, sam zresztą widzisz naganiaczu jak bardzo spadła wam sprzedaż

      • 15 23

      • Skoncz juz tym naganiaczem (29)

       Januszu, nic innego nie masz do powiedzenia.Każdego, kto ma inne zdanie nazywasz naganiaczem.Niestety, nic nie wyszło ze spadków o 50 %, które według "ekspertów" miały nastąpić. Bardzo mi Ciebie szkoda, że nadal wynajmujesz i spłacasz komuś mieszkanie, no, ale niestety, jak się nie ma "miedzi", to sie w domu siedzi. Ewentualnie na forum swe mądrości prawi haha

       • 22 8

       • pośredniku (28)

        nie wstydź się swojej profesji, jest wątpliwa moralnie ale każdy rozumie że starasz się po prostu przetrwać i naganiasz na zakupy co jest całkowicie pozbawione sensu

        • 8 24

       • Pośrednik , naganiacz (15)

        Co wy macie w głowie ??? Gdzie są te spadki cen , gdzie te mieszkania tańsze o 20% ??? Ludzie opamiętajcie się , szukam mieszkania id dłuższego czasu i na pewno nie staniały a wręcz podrożały bo niektórzy sprzedawcy wrzucają takie ceny że szok , najlepsze ,że za kolejne miesiące tych ogłoszeń już nie ma więc się sprzedają , ale za jaką kwotę to już inna sprawa to tylko sprzedawca i kupiec wiedzą .Pewno realna cena może być inna tzn niższa , ale nie wierzę w super rabaty bo ich po prostu nie na

        • 24 3

       • pośredniku (14)

        ty przekonujesz innych czy samego siebie? rozumiem strach, spadek sprzedaży i obawy o przyszłość ale rzeczywistość jest jedna, ceny spadają i będą spadać, kompletnie nic na to nie poradzisz

        • 4 17

       • Januszu kochany (3)

        obudź się.

        • 13 1

       • pośredniku najdroższy (2)

        uciekaj z tej branży póki możesz

        • 4 14

       • Sam napewno chciałbyś być pośrednikiem , ale do tego potrzeba studiów i wielkiej wiedzy, a z twoich wypocin widać ze nie posiadasz żadnej z tych zalet . Więc trollu pozostań przy swoim kompie na garnuszku mamy i rozpisuj się o spadających cenach . Ha ha ha .

        • 5 0

       • i zostaw miejsce dla mnie :D

        • 0 1

       • (9)

        Weź się nie pogrążaj marny prowokatorze. Kolega skończył dobre studia, jeszcze zanim się obronił dostał dobrą robotę, mieszkał ze starymi. Z rok popracował i coś stękał że mieszkanie by kupił, ale na kredyt to on nie chce brać, bo spłaci 2x tyle, i to bez sensu. Próbowałem tłumaczyć, dzisiaj masz metr za 4000-5000, weź kredyt, odkładaj na boku, najwyżej go szybciej spłacisz. Nie chciał słuchać, banki złe, kredyt zły, on odłoży gotówkę. Odkładał, po drodze się ożenił, wesele i te sprawy, płacił wynajem. W tym roku w końcu się zdecydował i kupił, za 7500 od metra w Gdańsku. Pożyczyć musiał i tak, na szczęście wkładu własnego większość to resztę mu starzy obstawili - ale gdyby się posłuchał to by miał mieszkanie już dawno, na wynajem i tak więcej wywalił niż by zapłacił odsetek i prowizji a cenowo by go wyszło z 5000 od metra a nie 7500. Jak nawet teraz ceny mieszkań spadną, co jest mocno wątpliwe to o jakieś 10% maks a w perspektywie 5 czy 10 lat odbiją znowu i w 2030 roku metr w Gdańsku będzie pewnie za 12000-15000. Jeśli nastąpi jakiś krach, na styl Hiszpanii, to pewnie nie za naszego pokolenia.

        • 15 3

       • (8)

        Zależy kiedy zaczynasz odkładać. Ja wynajmowałem i odkładałem jak była górka i późniejszy zjazd cen 2008-2014 i kupiłem w 2015 40% taniej niż poprzednia właścicielka za nie dała w 2007 roku. Wynajem wychodził tyle co wyszłyby odsetki od kredytu, także byłem grubo do przodu. Historia (cykle koniunktuarne) lubią się powtarzać, a teraz mamy jeszcze katalizator w postaci covida, czyli zjazd może być jeszcze szybszy i boleśniejszy.

        • 3 12

       • (7)

        Co ty kolego gadasz jak moi starzy w 2007 roku kupowali w Gdyni mieszkanie po 3k za metr gdzie ja w 2010 musiałem dać ponad 4k. Już widzę jak w 2015 dałeś za metr 60% z 3000. Co ludziom przychodzi z pisania takich bredni?

        • 9 1

       • (6)

        Ja piszę o Gdańsku, a nie o Gdyni. Pod koniec 2007 na osiedlu z 2002 babka kupila za 6.7tys/m2. Widziałem w aktach Księgi Wieczystej. Ja w 2015 kupiłem to mieszkanie za 4.2tys/m2. To tyle w temacie bredni ;-)
        Gdzie w Gdyni byly ceny 3tys/m2 w 2007? I z którego roku budynek?

        • 0 4

       • (5)

        Obłuże, budynek stawiany w 2006, akt podpisany w 2007. A co do Twoich -faktów- to średnia transakcyjna cena mieszkań w Gdańsku w 2015 roku wynosiła od 5200 do 5800 w zależności od kwartału i od rozmiaru mieszkania więc 4200 nie jest ceną rynkową. Chyba że kupiłeś to mieszkanie w jakimś agonalnym stanie, do remontu, po zalaniu albo od kogoś kto był zmuszony sprzedać natychmiast, od komornika czy na Szadółkach. Wtedy cena jak najbardziej możliwa, ale taka transakcja nie może być traktowana jako zwykły zakup mieszkania a jako okazja.

        • 5 0

       • (4)

        Ujeścisko. Tak, właścicielka musiała sprzedać szybko, bo narobiła długów.
        Czy ja już wspominałem, że historia lubi się powtarzać? Wtedy mieszkania na tej ulicy wystawiane były po 5000, ale wisiały miesiącami. Nie wiem jaka była ich cena transakcyjna. Tym niemniej nawet 5000 vs 6700 to spora przecena i pokazuje, że są lepsze i gorsze czasy na zakup nieruchomości, i że mieszkania wcale nie chronią przed inflacją.

        • 0 5

       • (3)

        Nie do końca, moim zdaniem pokazuje raczej żeby nie wpadać w długi. Gdyby nie było natychmiastowej potrzeby sprzedaży to cena byłaby zupełnie inna.

        • 5 0

       • (2)

        ale i tak byłaby to cena kilkadziesiąt procent mniejsza niż zapłaciła 8 lat wcześniej ;-)

        • 0 3

       • W żadnym wypadku. Jak nie masz ciśnienia na sprzedaż to pakujesz lokatora choćby i za 500zł plus opłaty byle by nie tracić na czynszu. Wystarczyło odczekać, wcale nie długo.

        • 3 0

       • Zjazd z 6700 na 5000 daje 25% obniżki w 8 lat. Do tego trzeba doliczyć inflację średnio ok 2% w tych latach co daje kolejne -16%, czyli zjazd w sumie o 41%. Słaby wynik jak na sposób obrony gotówki przed inflacją :-D

        • 0 1

       • Wrzucaj linki (1)

        Do tych tanich ofert. Czekam bajkopisarzu.

        • 20 0

       • czekaj pośredniku

        za 8-10 lat ceny znowu zaczną rosnąć i za 15 lat wyjdziesz na zero lub z minimalną stratą

        • 1 16

       • Wątpliwe moralnie (8)

        to być takim dzbanem, a dla pośrednika bez znaczenia jest czy ceny rosną czy spadają. Liczy się ruch w interesie

        • 14 1

       • 50% spadek ruchu w interesie (7)

        na dobry początek, idzie druga fala i potężny kryzys więc wszystko co najgorsze przed wami

        • 2 13

       • Tak , tak

        A potem krasnoludki opuściły tę bajkę i zostałeś całkiem sam. Nie rozśmieszaj mnie.

        • 11 0

       • Będzie jeszcze drożej. (3)

        Na razie ceny są na stałym poziomie, ale będą droższe.

        • 12 2

       • ceny spadły (2)

        jest kryzys i druga fala, na razie tylko 20% korekty ale wkrótce będzie minus 30% a może i więcej

        • 2 12

       • Taaa

        potem będzie trzecia fala, czwarta, ludzie już przyzwyczajeni do tego, a ceny będą pomału rosły. Na razie stoją w miejscu.

        • 11 1

       • nie zgadzam sie

        powiem bez kozery pincset

        • 0 0

       • (1)

        Jeśli coś może faktycznie przebić bańkę to podatek katastralny, jedno mieszkanie bez podatku, drugie 1% wartości rocznie, trzecie i kolejne 2% wartości rocznie. I wtedy faktycznie będzie załamanie na rynku bo ci wszyscy co nakupowali mieszkań żeby żyć z wynajmu będą je wyprzedawać. Tyle że taki scenariusz raczej nie jest realny.

        • 10 0

       • Obyś nie powiedział w złą godzinę

        Państwo jest gigantycznie zadłużone a nasz ukochany rząd dojnej zmiany nie cofnie się przed niczym, żeby jeszcze bardziej oskubać każdego, kto ma coś więcej niż jedną parę znoszonych spodni na d...

        • 8 0

       • Pewnie, na trójmieście są tylko pośrednicy i ty. I wszyscy my pośrednicy mamy ciśnienie bo chcemy ci sprzedać mieszkanie 50% drożej a ty nie chcesz kupić. No weź Janusz kup, nie bądź taki.

        • 3 0

      • (7)

       Inflacja jest minimalna! Hahaha, dobre, dobre! Na moim przykładzie - w 2016 roku brałem za godzinę koparką 80zł. Rok później 100zł, rok później 120zł, dzisiaj biorę 160zł. Kalendarz mam pełen, w zasadzie przyjmuję roboty na kolejną wiosnę. No i żeby to tylko u mnie tak było, jak zamawiałem zabudowę kuchni u siebie z 7 lat temu to zapłaciłem u znajomego stolarza 7000zł bo dał mi zniżki. W tym roku córka robiła trochę mniejszą kuchnię, zapłaciła 12000zł a po znajomości to stolarz ją wcisnął na kolejny miesiąc bo normalnie się czeka 3 miesiące. Minimalna inflacja powiadasz?? Za usługi przez ostatnie 5 lat przynajmniej 50%, ale pewnie bliżej 70%.

       • 11 1

       • No i co z tego? (2)

        Kogo interesuje twoje życie?

        • 0 17

       • (1)

        Widocznie ciebie skoro przeczytałeś i odpisujesz.

        • 16 1

       • I mnie, czytalem z zainteresowaniem.

        • 14 0

       • lol (3)

        inflacja a wolny rynek :D czyli jak jutro podniose cene o 100% to powiem ze to inflacja XD XD

        • 1 3

       • (2)

        A czym jest inflacja jak nie wzrostem cen na wolnym rynku a co za tym idzie spadkiem wartości nabywczej pieniądza? lol iksde haha ekonom jezdem i siem znam. skąd się tacy ludzie biorą.

        • 2 1

       • Lol (1)

        Inflacja dotyczy calosci gospodarki a nie pojedynczych dobr/uslug. Jak zmienie cene o 100% to raczej nie z powodu inflacji, nie? XD

        • 0 2

       • A z czego składa się całość gospodarki? Jak ktoś podnosi ceny to znaczy że rynek na to pozwala, jest popyt, nie ma podaży. Jak sobie podniesiesz ceny o 100% na tle konkurencji to padniesz. Obecnie rynek usług to właśnie duży popyt i marna podaż więc panuje drożyzna, a inflację sobie wyliczą 3% bo to taka fajna liczba, przysłowiowe lokomotywy w końcu potaniały.

        • 1 0

  • Nic nie jest taniej (28)

   W normalnych lokalizacjach czyli nie za obwodnicą trzeba zapłacić za m2 ponad 8000 zł w zależności od dzielnicy , ostatnio oglądałem ogłoszenie sprzedaży dwupokojowego mieszkania na Myśliwskiej za 10300 zł za m2 ... istne szaleństwo . Ciekawi mnie tylko faktyczna kwota takich transakcji bo nie chce mi się wierzyć, że za tyle faktycznie idą

   • 39 1

   • znajomy sprzedawal skode... chcial 10k bo super cacy i tyle w ogloszeniu widzial (3)

    ostatecznie sprzedal po pol roku za 5k

    • 15 18

    • To jest artykuł (1)

     O rynku mieszkaniowym a nie o złomowaniu aut

     • 39 6

     • rynek mieszkaniowy?

      chyba pozostałości po nim

      • 5 20

    • Jak porownujesz auta do mieszkania to musisz

     byc geniuszem inwestorem :) kupi dzis auto z salonu za 300k za 10 lat sprzedaj i napisz ile z tej inwestycji zarobiles. Zrob to samo i kup mieszkanie dzis za 300k i napisz ile za 10 lat z tej sprzedazy zarobiles. Na pewno na aucie lepiej wyjdziesz :)

     • 14 2

   • jest taniej (23)

    znacznie taniej a to dopiero początek spadków pośredniku

    • 7 32

    • To pokaż przykłady (19)

     Gdzie jest taniej , bo ja szukam mieszkania od pół roku i tego w ogóle nie widzę.Przeraża mnie myśl , że zostanę skazany na mieszkanie w okolicach Szadółek kub za obwodnicą bo ceny są przerażające i nie mówię tu o Oliwie,Wrzeszczu ,Zaspie czy Przymorzu ale o dzielnicach typu Morena,Piecki, Migowo, Niedźwiednik,Jasień ... nic nie jest taniej

     • 37 1

     • wszędzie jest taniej (18)

      nawet na tej stronie masz wielki baner dużego dewelopera o obniżkach cen mieszkań,
      myślisz że dacie radę dalej nabierać ludzi na ceny ofertowe?

      • 4 25

      • Reklamy, reklamami (7)

       A jak już zadzwonisz pytać i konkretne mieszkanie, to już tak różowo nie jest i wcale nie jest taniej.

       • 27 2

       • znacznie taniej (6)

        15-20% spokojnie, ale zgodzę się że to jeszcze nie jest tanio, najlepsze przed nami, przed wami pośrednikami najgorsze

        • 4 18

       • Jeszcze będą dopłacać (4)

        żeby Janusze chcieli mieszkania w ogóle obejrzeć hehe

        • 4 8

       • Janusze nie mogą sprzedać (3)

        miało tylko rosnąć a tu zonk

        • 1 13

       • Mogą, mogą Januszku (2)

        już ty się o to nie martw. Wracaj do swej Grażyny i bijcie pokłony właścicielowi mieszkania, które aktualnie wynajmujecie. hehe

        • 12 2

       • mogli, mogli pośredniku (1)

        to już przeszłość, sprzedaż leży

        • 1 10

       • Nic nie leży

        a będzie jeszcze drożej.

        • 8 0

       • A co ci za różnica czy będzie taniej o 15% czy o 30%. I tak cię nie stać.

        • 8 0

      • Podaj link (9)

       bo w reklamie, mogę ci obiecać wszystko co zechcesz.

       • 13 1

       • pośredniku (8)

        zadzwoń po prostu do swoich kolegów od dewelopera
        jeszcze niedawno reklamowali się że wszystko tylko rośnie, teraz rabaty, wyprzedaże rocznika :)))

        • 4 15

       • Nie wierz we wszystko (1)

        Co Ci napiszą w reklamach.Zawsze były reklamy mieszkań do sprzedaży, to nie jest żadną nowość.

        • 12 2

       • ale tak duże spadki cen

        to już nowość, przynajmniej od 2012

        • 3 11

       • Nie mam kolegow developerów (5)

        bo nim nie jestem. Chcę tylko kupic mieszkanie i tak jak pisze, ceny nie spadły. Wiem, bo nadal aktywnie szukam mieszkania.

        • 14 2

       • spadły, pośredniku (1)

        nie tylko ceny ale i sprzedaż

        • 3 14

       • Nic nie spadło

        i nie spadnie, na wiosnę ceny znów zaczną rosnąć.

        • 7 0

       • Do Ona (2)

        Czemu rozsądna, jak mniemam, osoba dyskutuje z kretynem? Nie karmić trolla!

        • 13 1

       • Masz rację (1)

        już nie będę. Pozdrawiam zdrowo myślących :)

        • 12 0

       • zgadzam się

        dosyć tej sznurii od ciągłych wzrostów i naganiaczy na przeszacowane mieszkania

        • 2 9

    • Następny wyjeżdża z pośrednikiem (2)

     Mieszkaj dalej u mamy

     • 17 3

     • powodzenia w pośrednictwie

      będzie bardzo potrzebne w tych ciężkich, kryzysowych czasach

      • 5 13

     • chyba posredniak

      :D

      • 0 0

  • będzie taniej - ale nie wszędzie i nie w tym samym wymiarze (24)

   • 4 9

   • tak, będzie taniej (23)

    zależnie od lokalizacji od 25 do nawet 40%

    • 2 13

    • Za darmo (12)

     będą wam mieszkania rozdawać i samochód w gratisie buahaha

     • 20 3

     • jest w tym trochę prawdy (7)

      jak cię bank będzie licytował to myślisz, że za ile procent wartości wystawi nieruchomość 35-40%? to prawie jak za darmo

      • 4 8

      • Piszesz o mieszkaniach po licytacji i komorniku (5)

       A tu dyskutujemy o normalnym rynku mieszkaniowym

       • 12 1

       • rynek mieszkaniowy jest jeden (4)

        i obejmuje również mieszkania z licytacji komorniczych, tym bardziej że niebawem będzie to jedna z dominujących kategorii w sprzedaży

        • 9 10

       • A świstak dalej siedzi i zawija w te sreberka.... (1)

        • 6 2

       • świstak siedzi i nic nie może sprzedać

        • 3 6

       • Haha (1)

        chyba śnisz, nawet jak ktoś nie może obsłużyć kredytu to spokojnie może ciągnąć proces co najmniej 5 lat w dwóch instancjach.

        • 9 1

       • a to całkowicie zmienia postać rzeczy

        • 1 2

      • Powiedział co wiedział

       Bo się nie dowiedział i bzdur by nie pisał.

       • 1 0

     • I jeszcze kryty basen i kręgielnię im wybudują za free :)) (1)

      • 10 0

      • w trudnych czasach, żeby cokolwiek sprzedać

       wybudują i strzelnicę

       • 1 7

     • Jeszcze swoje żony i córki i dorzuca (1)

      i kilo koksu. A prawda jest taka ze gdyby nawet te mieszkania były 70% taniej to patola ich nie kupi za 500 plus, bo tyle z reguły zarabiaja

      • 8 3

      • o patoli pewnie wiesz dużo

       więc nie ma co gadać, jednak są ludzie którzy coś tam kupią po spadkach

       • 1 3

    • Na podstawie czego tak twierdzisz? (9)

     Bo już na jesień podobno miały być spadki o 50 % Jest jesień, a ja spadków nawet o 15% nie widzę.

     • 13 2

     • nikt nie nabiera się już na ceny ofertowe

      • 5 11

     • słabo patrzysz (5)

      chociaż 15% to już przeszłość, teraz bardziej 20%

      • 1 9

      • Dobrze patrzę (4)

       I nic takiego nie ma miejsca.

       • 6 0