Wiadomości

stat

Batorego w Gdyni. Dwa apartamentowce obok siebie

Obie inwestycje przy ul. Batorego mają wiele cech wspólnych, nie tylko pod względem wizualnym. Po lewej budynek Centrum firmy BMC, po prawej Batorego 7 firmy AB Inwestor.
Obie inwestycje przy ul. Batorego mają wiele cech wspólnych, nie tylko pod względem wizualnym. Po lewej budynek Centrum firmy BMC, po prawej Batorego 7 firmy AB Inwestor. mat. prasowe

Dwaj deweloperzy budują po sąsiedzku nowe budynki mieszkaniowe przy ul. Batoregozobacz na mapie Gdyni. Pod wieloma względami inwestycje są do siebie podobne. Czy należy spodziewać się ostrej walki o klientów?Budynki mieszkalne przy ul. Batorego nie dość, że powstają w odległości kilku metrów od siebie, to jeszcze sporo je łączy. Oba swoją architekturą nawiązują do gdyńskiego modernizmu, mają po siedem naziemnych kondygnacji, oferują szeroką gamę metraży mieszkań, a apartamenty na ostatnich piętrach są dwupoziomowe. Budowa zarówno jednego, jak i drugiego potrwa do końca przyszłego roku.

W przypadku inwestycji pod nazwą Batorego 7 zobacz na mapie Gdyni prace rozpoczęły się w połowie stycznia. Deweloperem jest firma AB Inwestor, która w Gdyni zrealizowała m.in. budynek Transatlantyk przy Placu Kaszubskim czy apartamentowiec Art Deco na Kamiennej Górze.

W której inwestycji chciał(a)byś zamieszkać?

Centrum 14%
Batorego 7 32%
obie wyglądają ciekawie, o wyborze zadecydowałyby detale 24%
w żadnej z nich 30%
zakończona Łącznie głosów: 376
W powstającym właśnie budynku znajdzie się 40 apartamentów o powierzchni od 33 do 120 metrów kwadratowych rozlokowanych na piętrach od pierwszego do szóstego. Dwie najwyższe kondygnacje zajmą lokale dwupoziomowe. Natomiast na parterze powstaną lokale użytkowe.

Pod budynkiem zaprojektowana została jednokondygnacyjna hala garażowa na ok. 50 aut. Na dachu części parterowej prowadzącej w głąb podwórka zaplanowany został z kolei ogród o powierzchni ok. 1 tys. m kw. dostępny tylko dla mieszkańców apartamentowca. Znajdzie się tam plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu. Właściciele mieszkań przylegających do ogrodu będą mieli wydzielone z niego prywatne ogródki.

Ceny zaczynają się od 8210 zł za metr kwadratowy.

- Obecnie już blisko połowa mieszkań jest sprzedanych lub zarezerwowanych - przyznaje Andrzej Boczek, prezes AB Inwestor. - Realizacja potrwa do końca przyszłego roku, a mieszkańcy zaczną się wprowadzać na początku 2018 r.
Podobnie będzie w przypadku budynku Centrum gdyńskiego dewelopera BMC, który powstanie na sąsiedniej działce u zbiegu ul. Batorego i Jastaka zobacz na mapie Gdyni. Jego realizacja również ma trwać do końca 2017 roku. Różnica jest taka, że inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła.

- Kończymy prace projektowe, wkrótce złożymy wniosek o pozwolenie na budowę i ruszymy z realizacją zaraz po jego otrzymaniu. Powinno się to stać w drugim kwartale tego roku - zapowiada Martyna Musiał, zastępca prezesa zarządu BMC.
W budynku powstanie 70 mieszkań o metrażach od 35 do 140 m kw. Podobnie jak w przypadku sąsiedniej inwestycji, apartamenty zajmą piętra od pierwszego do szóstego, a na samej górze znajdą się mieszkania dwukondygnacyjne typu soft loft (powstające od podstaw, a nie w ramach adaptacji istniejących budynków poprzemysłowych). Pod budynkiem powstaną dwa poziomy miejsc parkingowych.

Od strony podwórka, na wysokości pierwszego piętra zaplanowane zostało wewnętrzne patio wyłącznie do dyspozycji mieszkańców. Mieszkania w Centrum właśnie pojawiły się w sprzedaży. Ceny metra zaczynają się od ok. 7 tys. zł.

Czy należy spodziewać się ostrej rywalizacji o klienta między deweloperami?

- To jest raczej zdrowa konkurencja, a nie rywalizacja. Mamy nawet podpisane porozumienie i współpracujemy na rzecz przywrócenia świadomości o istnieniu tego miejsca wśród mieszkańców - zauważa Andrzej Boczek junior, kierownik projektu Batorego 7.
W podobnym tonie wypowiada się druga strona.

- Zabudowa pozwoli domknąć cały kwartał i podniesie atrakcyjność tego miejsca. Pod tym względem konkurencja między nami wyjdzie na korzyść obu inwestycjom - dodaje Martyna Musiał.

Opinie (93) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.