• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Brabank najciekawszą inwestycją mieszkaniową Trójmiasta

Ewa Budnik
6 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
 • Wokół Brabanku powstała nowa przestrzeń miasta. Połączenie jej z architekturą wysokiej jakości sprawiło, że jest to coraz chętniej odwiedzana część Śródmieścia.
 • Ustawienie budynków Brabanku zostało tak przemyślane, by z jaki największej ilości mieszkań roztaczał się widok na miasto i na wodę.
 • Otoczenie osiedla zagospodarowane zostało zielenią. Za kilka lat, kiedy drzewa urosną, stanie się ona bardziej wyrazista.
 • Płyty elewacyjne z powłoką z cienkiej blachy nie będą się starzeć przez wiele lat.
 • W Gdańsku jest niewiele mieszkań z których roztacza się taki widok na Gdańsk.
 • Z tarasu na wysokości pierwszego piętra podziwiać można panoramę miasta i obserwować ruch statków na Motławie.
 • Tarasy na wysokości pierwszego piętra wykończone zostały drewnem i zielenią. To zaciszna strefa w środku miasta.
 • Wnętrze osiedla wykończone materiałami naturalnymi.
 • Strefa wejścia do jednego z budynków Brabanku.
 • Sala klubowa dostępna dla mieszkańców Brabanku. Mieszkańcy mogą tu organizować prywatne spotkania rodzinne lub towarzyskie.
 • Osiedlowy fitness.

Czytelnicy Trojmiasto.pl swoimi głosami zdecydowali, że najciekawszą inwestycją mieszkaniową Trójmiasta za 2016 rok jest pierwszy etap osiedla Brabank. Invest Komfort zrealizował je przy ulicy Stara Stocznia zobacz na mapie Gdańska, tuż nad wodami Motławy. Do ostatniej chwili nie było jednak pewne, czy pierwszego miejsca nie zajmie Baltiq Plaza w Gdyni.Zobacz szczegółowe wyniki plebiscytu


Jaki materiał na elewacji najbardziej ci się podoba?

Jak co roku czytelnicy naszego portalu pokazali, że podobają im się centralnie zlokalizowane inwestycje, które wyróżnia naprawdę przemyślana architektura oraz wykończenie materiałami wysokiej jakości. Podobają nam się takie inwestycje, które wpisują się w miasto i tworzą je na nowo, które nie spowszednieją i nie zestarzeją się za kilka lat. W tym roku do ostatnich godzin głosowania szala zwycięstwa przechylała się pomiędzy gdańskim Brabankiem (1206 głosów), a gdyńskim kompleksem Baltiq Plaza (1011 głosów).

Równie zacięta walka toczyła się o miejsce trzecie pomiędzy dwoma realizacjami o różnej skali i architekturze, ale podobnym zamyśle. I chociaż przez większą część trwania plebiscytu wydawało się, że na podium znajdzie się Browar Gdański (846 głosów), to jednak ostatecznie czytelnicy zdecydowali, że trzecie miejsce przypadnie Garnizonowi (870 głosów).

W całym, trwającym dwa tygodnie plebiscycie, oddanych zostało w sumie 15 169 głosów. To sygnał, że mieszkańcy dostrzegają powstającą wokół nich architekturę i doceniają swoimi głosami te inwestycje, które rzeczywiście warte są pochwały.

Brabank. Od konkursu do realizacji

Budowa osiedla prowadzona była na miejscu historycznych warsztatów szkutniczych (na dowód, że takie prace były w tym miejscu prowadzone w 2012 roku archeolodzy znaleźli tam szczątki 600-letniej łodzi). Realizacja zapowiadana była od bardzo dawna - 10 lat temu Invest Komfort przeprowadził międzynarodowy konkurs architektoniczny na koncepcję osiedla, które miałoby powstać w tym miejscu. Wygrała go pracownia Kwadrat. Od tego czasu projekt uległ zmianom, ale trzon założeń udało się urzeczywistnić.

- Nie wszystkie założenia udało się zrealizować, ale pamiętajmy, że był to konkurs konceptualny. Miał on wyłonić pracę, która w najlepszy sposób opisuje przestrzeń. Aby wydłużyć linię wody, a więc też jak największej liczbie mieszkań zapewnić położenie przy samym nabrzeżu, wprowadziliśmy do wnętrza zabudowy wodę - kanał, nad którym miały stanąć budynki. Dzisiaj już wiadomo, że tego założenia nie uda się zrealizować. Przeszkodą są głównie przyczyny formalne i techniczne, komplikacje związane też z prawem wodnym. Inwestor był gotów sfinansować ten pomysł, ale jest to zbyt trudne organizacyjnie - opowiada Jacek Droszcz, pod którego współkierownictwem (razem z Bazylim Domstą) powstał projekt.
Drugim elementem, którego znaczenie architekci dostrzegli już na etapie konkursu, i który ostatecznie udało się zrealizować, jest prześwit na wysokości pierwszego piętra. Pełni on dwojaką rolę - z jednej strony umożliwia podziwianie panoramy miasta z poziomu ziemi, z drugiej powstał w ten sposób zielony taras dla mieszkańców Brabanku.

- Bardzo zależało nam na tym, żeby nie zasłaniać widoku na panoramę Głównego Miasta. Zdawaliśmy sobie też sprawę, że to będzie w przyszłości ważna spacerowa trasa prowadząca w kierunku Młodego Miasta. Dzięki temu prześwitowi oddalając się od Głównego Miasta można spojrzeć "w głąb" śródmieścia. Inwestor stracił cenne metry kwadratowe, ale dzięki temu prześwit jest wyraźny i charakterystyczny dla tych budynków - opisuje Jacek Droszcz.
Rzeczywiście, na terenie Trójmiasta nie znajdziemy innej, zbudowanej w podobny sposób, realizacji. Przestrzeń ta wykorzystana została do stworzenia zielonego, dostępnego wyłącznie dla mieszkańców, tarasu. To miejsce, gdzie można odpocząć kontemplując widok na miasto lub obserwując - co latem bywa szczególnie pasjonujące - ruch na Motławie. Można tu spędzić czas z przyjaciółmi, rodziną, pobawić się z dzieckiem. Subtelnym detalem, który twórcy projektu darzą szczególną sympatią, są mostki łączące tarasy trzech budynków tworzących ten etap osiedla. Nadają projektowi morskiego sznytu, a jednocześnie łączą - nie tylko budynki, ale także mieszkających w nich ludzi, bo dzięki temu właściciele lokali położonych w miejscach, z których nie widać miasta mogą również cieszyć się tą oryginalną panoramą.

Według projektu konkursowego przestrzenią przeznaczoną tylko dla mieszkańców miała być też najwyższa kondygnacja zaaranżowana w formie przeszklonego, zielonego przez cały rok ogrodu. To miało być miejsce na poranne bieganie, odpoczynek wśród zieleni przez cały rok. Zgodnie z tym, co 10 lat temu wróżył sąd konkursowy pomysł ten nie został zrealizowany, ale ostatnia kondygnacja zrealizowanych budynków ma inną kolorystykę - jest to bezpośrednie nawiązanie do konkursowej koncepcji. Dzięki temu zabiegowi budynki wydają się też nieco niższe, niż są w rzeczywistości.

 • Konkursowa wizja osiedla z 2007 roku. Przeszklony, zielony przez cały rok, ogród na ostatnim piętrze nie powstał. Zachowany został jednak prześwit na wysokości pierwszego piętra, przez który spojrzeć można w kierunku Głównego Miasta.
 • Pomysł sprzed 10 lat przewidywał wprowadzenie na teren osiedla kanału z wodą.
 • Zgodnie z pierwotnym założeniem - w przyszłości w ramach osiedla powstanie wysoki budynek. Według wstępnych planów będzie on miał 45 metrów.
 • Kwiecień 2015 roku. Na terenie budowy stanęła makieta służąca do oceny, czy wybrane płyty elewacyjne będą odpowiednie.

Jakość budynków i otoczenia

Brabank wykończony jest materiałami wysokiej jakości, to jeszcze jeden powód, dla którego inwestycja zdobyła takie uznanie w plebiscycie. Znakomitą większość elewacji pokrywają płyty elewacyjne, na których znajduje się cienka blacha. To naturalny materiał, który odporny jest na starzenie. W kwietniu 2015 roku na terenie budowy stanęła makieta elewacji w skali 1:1, służyła ona do wykonania testów. Inwestor i architekci oceniali, jak panele elewacyjne prezentują się o różnych porach dnia, przy różnym nasłonecznieniu, podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu na elewacji znalazły się płyty, które zmieniają się przez cały dzień.

- Chcieliśmy, żeby osiedle swoją kolorystyką wpisywało się w kolorystykę starego Gdańska. Ale też zależało nam, aby były to nowoczesne i współczesne materiały, bo taki mamy obowiązek jako architekci. Udało nam się połączyć te dwa cele - ocenia Jacek Droszcz.
Bliski człowiekowi charakter inwestycji podkreślać będzie też zieleń. Posadzone wokół Brabanku drzewa nie są jeszcze zbyt duże, w zimowej porze nie jest też zbyt wyrazista zieleń trawników przy nabrzeżu. Z czasem natura coraz bardziej wyraziście będzie otaczać, podkreślać i uzupełniać architekturę.

Inwestor postanowił też zaakcentować przestrzeń elementem sztuki. W ubiegłym roku odbył się zorganizowany we współpracy z ASP konkurs na rzeźbę, która stanąć może na placu obok inwestycji. Wystawę makiet rzeźb można było oglądać nad Motławą jesienią ubiegłego roku. Zwyciężyła rzeźba "Zderzenie" Damiana Kucaby, zostanie ona zainstalowana na swoim miejscu pod koniec kwietnia tego roku. Ponad dwumetrowa, stalowa konstrukcja nawiązuje kształtem do kadłuba statku i historii tej części miasta.

To jedna z wartości, które przyciągać mają w tę odzyskaną dla miasta część, chociaż w  najbardziej oczywisty sposób została ona ożywiona przez otwarcie Muzeum II Wojny Światowej. Przyznać trzeba także, że kompozycja nadwodnej części wokół Brabanku zrealizowana jest na najwyższym europejskim poziomie - tak jak w Hamburg-HafenCity czy Malmö zachęca do tego, by spędzić tu nieco czasu. Rolę tę pełnią także z sukcesem budujące swoją markę lokale gastronomiczne, powstałe w parterze Brabanku. Ich obecność będzie szczególnie wyczuwalna, kiedy latem na zewnątrz pojawią się restauracyjne stoliki.

Rozbudowa coraz bliżej

Oddane do użytkowania w ubiegłym roku trzy budynki Brabanku to pierwszy etap inwestycji.

- Projektowanie kolejnych etapów jest już w toku. Chcielibyśmy w tym roku uzyskać pozwolenie na budowę - mówi o przyszłości osiedla Jacek Droszcz. - Budynki, które powstaną w dalszej kolejności nie będą powieleniem istniejącej już architektury. Najczęściej deweloperzy mając do dyspozycji duży teren zabudowują go powtarzalnymi budynkami. Nie chcemy powtarzać tego błędu, a zamiast tego wprowadzić różnorodność. Do samego końca przewijała się będzie na pewno artykulacja okien i zachowanie tarasu na wysokości pierwszego piętra.
Wiadomo także na pewno, że powstanie tam dominanta wysokości 45 metrów (15 kondygnacji), która ma stać się silnym, drugim po Muzeum II Wojny Światowej, akcentem w krajobrazie tej części miasta.

Miejsca

Opinie (199) 5 zablokowanych

 • Wizja konkursowa była super, efekt końcowy - moim zdaniem średni (14)

  Na pewno świetna lokalizacja ale trochę brakuje mi efektu wow - a mógł być jakby nawiązano trochę bardziej do wersji konkursowej.

  • 100 14

  • chcesz efektu wow ? (2)

   to przejdz sie pod te budynki na spacer i sztachnij sie tamtejszym powietrzem, bedzie takie wow ze nie ogarniesz

   • 17 10

   • powietrze bardzo spoko (1)

    nie ma spalin z ulicy, jest za to cisza i spokój, a starówka jednak na wyciągnięcie ręki

    • 2 3

    • cisza i spokój hahahah , poczekaj do wakacji

     • 2 0

  • Batlicplaza w której 2x w tygodniu jest alarm przeciwpożarowy. Taaaa

   • 7 3

  • moim zdaniem zasłużone zwycięstwo (2)

   Gdańsk trochę jak Berlin, bardzo fajna architektura, wyróżnia się i fajnie wpasowuje w przestrzeń

   • 5 11

   • dokładnie

    ale zawsze znajdą się niezadowoleni, którzy lubią sobie pomarudzić

    • 6 8

   • też głosowałam na Brabank i też jestem zadowolona z wyników

    a Jacek Droszcz to mój idol! :)

    • 5 2

  • no ale nie oszukujmy się, że wynik jest sprawiedliwy (2)

   co by nie mówić, ta inwestycja od początku wybijała się na tle reszty, trochę inny poziom, wyższa klasa. Jako Gdańszczanin jestem dumny. ;)

   • 7 10

   • durny;)

    • 2 6

   • Duma rozpiera, jak młodzież z Gdańska nie stosuje się do zasad ortografii.

    • 1 1

  • moim zdaniem najlepsza inwestycja w Trójmieście (1)

   projekt Brabanku ewoluował, ale to akurat normalne. Lokalizacja jest genialna, architektura postępowa - z jednej strony mrugnięcie okiem do historii, z drugiej strony czuć zachód w tym wszystkim. No i ta zabawa sztuką jest urocza. :) Zdecydowanie mój faworyt. Brawo IK!

   • 8 4

   • komentarz dodany, podlizywanko zaliczone, to teraz do prezesa po premie

    • 1 1

  • (1)

   Projekt przewidywał wprowadzenie na obszar osiedla kanału z wodą. Pojawiły się jednak przeszkody formalne i techniczne (?). Świetny zamysł, nici z realizacji. Mogło być ciekawie, jest przeciętnie. Szkoda.

   • 3 3

   • dla mnie to nie jest przeciętny projekt

    wyróżnia się totalnie na tle innych, co widać po emocjach na tym forum - są zwolennicy i skrajni przeciwnicy. Pokazuje duży postęp w trójmiejskiej architekturze, dlatego ludzie, którzy przywykli do typowych polskich osiedli mają z tym problem.
    Dla mnie osiedle przyszłości, niesamowite.

    • 4 3

 • Brabank (18)

  Dużo mieszkań stamtąd jest w sprzedaży w rynku wtórnym, a w takim browarze praktycznie zero.

  • 63 4

  • (9)

   Bo kupują to spekulanci z nadzieją że znajdą frajera który to odkupi 50% drożej

   • 29 6

   • ojjj jeżeli nie stać na te klasę, to naprawdę nie musisz się tak wyzywać tutaj :) (4)

    szkoda nerwów!!
    a inwestycje przepiękne! 1i 2 miejsce the best!

    • 5 20

    • co wy sie tak podniecacie ta stara stocznia? (3)

     Jestem tam bardzo czesto (jako wykonawca uslug) i powiem szczerze,ze niektore mieszkania maja widok i tylko to. Male pokoiki. Wychodzisz na balkon to patrzysz sasiadowi co ma w salonie!!! (Budynek stara st 2,ma pare takich mieszkan). Pelno bramek,furtek,czipy nie czipy,goscie do Was nie przyjada chyba,ze komunikacja. Tereny na budowe tam sa ladne i za 10lat tamta strona gdanska sie jeszcze rozbuduje i plus.
     I zeby nie bylo nikomu nie zazdroszcze,wrecz przeciwnie. Macie siano to kupujcie i miejcie jak najwiecej to i ja bede mial;) pozdro

     • 14 1

     • tu się nie zgodzę (1)

      miałem okazję wejść do środka, żeby zobaczyć mieszkanie znajomej i nie zanotowałem ani nadmiernej liczby bramek ani czipów, wiadomo, że musi być bezpiecznie, ale jest też bardzo przytulnie i elegancko. A co myślisz o hallu wejściowym? Bo mi opadła szczęka jak to zobaczyłem. Na zdjęciach wygląda super, ale i tak tego w całości nie oddają. Na żywo powala. Widok mają wszyscy mieszkańcy - pomiędzy piętrami jest piękny taras z widokiem na starówkę. Mieszkania są w różnych wielkościach, jak na każdym osiedlu, akurat znajoma ma 2-pokojowe, ale nie ma ani klit, ani widoku na czyjeś mieszkanie, panorama super. Ja byłem pod wrażeniem Brabanku. Nie ukrywam, że zazdroszczę.

      • 6 2

      • prezes ci to dyktował jak siedziałeś na jego kolanach ?

       • 2 2

     • Macie siano to kupujcie i miejcie jak najwiecej to i ja bede mial;)

      Lubię Cię :)

      • 3 0

   • akurat nie masz racji (1)

    znam osobę, która kupila tam mieszkanie i ponoć już teraz zysk jest na poziomie ok 25%-30%, więc to smaczny kąsek jeżeli ktoś inwestuje

    • 4 3

    • Zysk masz kiedy sprzedasz, a nie kupisz.

     Ma czystko teoretyczny zysk, bo trafiła do puli osób, które próbują sprzedać świeżo nabytą inwestycję.

     • 0 0

   • na tym polega inwestowanie w mieszkania (1)

    zysk rośnie z miesiąca na miesiąc, w tym wypadku musi być gigantyczny. Ludzie, którzy załapali się na te mieszkania zrobili interes życia,

    • 3 3

    • a po ile to takie tam mieszkania są bo rozumiem, że minimum z 20-30 tyś za metr kawalerki tak? pytam się, bo znam cenę za metr sprzed tzw przedsprzedaży. oczywiście mówię o cenie za metr mieszkania w stanie deweloperskim.

     • 0 0

  • (2)

   Bo browar został sprzedany bankowi gospodarstwa krajowgo żeby bilans kredytowy Górskiego nie pociągnął go do plajty :-)
   Stąd brak mieszkań na rynku wtórnym do zakupy zamiast tego można je wynająć!

   • 20 1

   • bzdura (1)

    akurat Browar jeszcze sie nie zbudowal, a juz nie bylo mieszkan. Jakby nie patrzec, spokojnie te 160 mieszkan sprzedanych bankowi znalazlaby nabywcow

    • 4 2

    • zalezy za ile zostaly sprzedane

     moze nie znalazly by nabywcow za cene jaka BGK kupil... a kwota sprzedazy jest tajna, bo kasa z BGK zarzadza jakis podfundusz ktory nie lapie sie pod ustawe o informacji publicznej. tak sie kroi na kase w polszy :)

     • 1 0

  • bo pokupowali i wynajmują to po co mają sprzedawać

   • 3 4

  • widać coraz więcej Polaków wie jak zarabiać na nieruchomościach

   jeżeli ktoś ma pieniądze i stać go na taki wypas, to na pewno inwestycja szybko się zwróci, lokalizacja wymarzona

   • 6 7

  • Wartosc (1)

   Dlatego ze kosmicznie zyskaly na wartosci od momentu kupna w trakcie budowy. Wiele osob ma w trojmiescie kase aby tak inwestowac

   • 7 3

   • dokładnie tak

    dla ludzi, którzy inwestują deluxe osiedle w TAKIEJ lokalizacji to jest pewny zysk. prezentuje się rzeczywiście fajnie.

    • 2 1

  • jakby się mieszkania sprzedawały to by nie robiono jakiegoś halo z konkursami by przyciagnąc klientów . proste , a jak brak zainteresowania to się robi pseudo konkursy opłacane przez zainteresowaną firme która ... wygrywa , hahhahahaha , nic z tego nabierajcier innych , nie każdy jest głupi, w tej cenie kupuję trzy apartamenty w "Słonecznym brzegu" gdzie przynajmniej jest gwarancja pogody , koszt utrzymania 400 Euro rocznie - dochód - wynajem od kwietnia do końca października , obłożenie 85 % w ciągu sezonu , inwestycja zwróciła sie po 4 latach , teraz tylko zarabia

   • 1 1

 • Kto pozwolił na coś takiego postawić w centrum w sąsiedztwie starówki? (10)

  • 105 47

  • oho, kolejny spec od architektury (2)

   na forum jak zwykle sami znawcy i wiecznie niezadowoleni sceptycy :)
   więcej pogody ducha życzę.

   • 17 19

   • bo powinno sie budowac zabytki (1)

    A obok zabytkow autostrade.

    • 10 7

    • pod domem szkaradztwa ci nie stawiają więc , byle guano sie podoba ?

     • 3 0

  • patrząc po wynikach, sporo osób jest za (3)

   co w sumie mnie nie dziwi, bo prezentuje się rewelacyjnie, trochę trzymałem za Brabank kciuki.

   teraz możesz mnie zabić za brak hejtu i inne zdanie ;)

   • 8 14

   • Trzymaj kciuki Sławeczku i daj więcej wazeliny (2)

    to prezes Investa będzie zadowolony.

    • 5 2

    • ty jaki jesteś zadowolony, ze możesz wszystkich pobrażać (1)

     naprawdę imponujące :)

     nie wiem kim jest prezes, ale z przyjemnością pogratulowałbym mu sukcesu :P

     • 4 2

     • to wstań i idz do jednego pokoju dalej tam gdzie prezes zawsze siedzi i jak nie umiesz to więcej nie kłam

      • 1 1

  • Sie pytam

   • 0 1

  • Ja też tak sądzę

   Nowe obiekty stawiane w historycznym Starym Mieście powinny mieć klasyczną formę a ten Brabank to mógłby stać gdziekolwiek. Nic nadzwyczajnego.

   • 6 0

  • Lepiej wygląda niż biurowiec naprzeciwko

   • 0 0

 • Wielka Płyta (3)

  Tylko i wylacznie bloki z wielkiej płyty. Tam i sie mieszka dobrze i sonsiędzi sa super. Normalne zycie a nie tylko baltiq itp. jak to brzmi ?
  Nie polecam

  • 75 17

  • taka architektura w Polsce to trochę krok do przodu

   więc budzi kontrowersje. To, że kojarzy się z wielką płytą, to raczej brak kompetencji i znania tematu, raczej przypomina osiedla znane z Amsterdamu czy Londynu. W PL dopiero taki nurt wchodzi i brawo za innowacje, a nie powielanie ciągle tych samych kwadracików na polach daleko za miastem.
   Szacun! :)

   • 7 9

  • najwarzniejsi są SONSIEDZI (1)

   Zastanawiam się, kiedy Rada Języka Polskiego stwierdzi o poprawności tego zapisu ze względu na jego nagminność

   • 0 1

   • no

    to tak jak z PZL i ZLD

    • 0 0

 • (21)

  Nie do zamieszkania na stałe. Sezon letni da tam popalić dzięki imprezowemu wynajmowi krótkoterminowemu mieszkań alias aparatmentów.

  • 90 7

  • i zapachy z kwitnącej motławy plus kurzawka na której to stoi

   • 16 6

  • gruba przesada (19)

   ceny wynajmu w takim miejscu zrobią same selekcje. To nie ten standard i nie ten styl, tutaj półka jest wysoka. Rozumiem fruustrację, że nie wszystkich stać, ale nie przesadzajmy ;)

   • 11 20

   • (14)

    No tak. Wynajmą imprezowi przybysze ze Skandynawii zamiast Polaków. Tylko,którzy są mniejszym "złem" hehe ;)

    • 22 3

    • (3)

     Niestety mieszkam takiej lokalizacji. W któryś weekend przyjechali "rodowici" Szwedzi i gość tak zachlał pałę, że znajomi myśleli, że ktoś mu jakieś piguły podłożył w klubie, bo przecież muzułmanin alkoholu by nie tknął.

     • 8 2

     • no cóż... chciałbyś tam mieszkać

      ale fajnei czasem pofantazjować :)

      • 3 5

     • mieszkasz w tej lokalizacji? co za ściema :D

      uważaj, bo Ci uwierzymy!

      • 1 3

     • widze że debili w Komforcie zatrudniają , swoje komentarze może byście bardziej "ukrywali" , czytelne jak wasz poziom ... prezes wam każe takie komentarze pisać czy co ? jakby bylo za darmo to nie kupię bo , komary i bydło ze skandynawii latem , krzyki pod balkonem do nocy , smród od wody , aaaa jeszcze przepływająca perła po motławie 40 razy dziennie z grajkiem na pokładzie - nie dziękuję !

      • 2 1

    • na takich osiedlach nie ma takich akcji (7)

     za wysoki poziom, to nie jest wyższa klasa średnia, tylko najbogatsi ludzie, więc zgadzam się, że sito jest duże. Osoby, którzy wynajmują mieszkania imprezowiczom odpadają. Na takich bogatych osiedlach ochrona i prężnie działająca wspólnota jest standardem. Nikt kto wydał majątek, nie zgodzi się na takie warunki.

     • 1 11

     • (6)

      zdziwiłbys się, chłopie, jakie bydło potrafi zamieszkiwać podobne lokalizacje 'z wyższej półki'. bywa że tam bardziej słoma z butów wystaje niż mieszkańcom zwykłych bloków.

      • 11 1

      • dokladnie tak, takie rzeczy dzuwja się na szafarni (3)

       Wszyscy pija i imprezują a ochroniarz mysi łazić i prosić żeby byli ciszej. Super sąsiedztwo z codzienna impreza. Wiec takie rzeczy na tym sr*banku beda codziennością

       • 6 0

       • przecież to jest zupełnie inny poziom niż Szafiarnia (2)

        bardzo w to wątpie, żeby ktokolwiek pozwolił tam na tego typu akcje. Ludzie za dużo płacą, jest też wspólnota mieszkaniowa

        • 0 6

       • jak sie ma kase to sie dom stawia a nie "apartament" kupuje , no chyba ze na schadzki z kochanką

        • 2 0

       • Gościu, co tak usilnie starasz się wszystkich zapewnić i klasie tego miejsca? Zlecenie nie obejmowało umiaru i braku nachalności?

        • 2 1

      • wiem, o co ci chodzi, ale to nie tutaj (1)

       próg cenowy ma znaczenie w tym wypadku, jest też monitoring i ochrona, myślę, że będzie mega bezpiecznie

       • 0 6

       • a jak będzie inaczej to oddasz pieniądze ?

        • 4 0

    • ale czarne wizje (1)

     serio nie masz co robić?
     takie imprezy to może są u Ciebie na osiedlu, bo tam - raczej nie.

     • 0 3

     • raczej są, wiem bo mieszkam nad znaną restauracją w pobliżu , więc nie pitol jak nie wiesz

      • 1 0

   • mylisz sie. wiele osob z kasa to zeykle buraki co zostaeiaja syf po sobie i maja wszystkich w tylku (3)

    Przyjedzie panicz z warszawki i bedzie dalnachlany morde o 3 nad ranem bo on ma kase i jest szeryfem.
    taka smutna prawda

    • 9 1

    • chyba nie wiesz jaki to jest level (2)

     w sumie szkoda tracić czas na odnoszenie się do takiej wypowiedzi, ale tak w skrócie - tam to funkcjonuje troche inaczej niż w realiach do których jesteś przyzwyczajony. :) trochę inny poziom, ludzie wydają majątek, żeby tam zamieszkać nie bez powodu i wszysto jest dopieszczone na maksa, więc nie ma mowy o buractwie. bądźmy realistami.

     • 3 9

     • "chyba nie wiesz jaki to jest level"

      Po polsku nie potrafisz? I przestań się sr*ć, jaki to nie jest poziom. Ile będzie kosztować wynajęcie najdroższego 4-osobowego apartamentu, 1200 zł za dobę? Tak mniej więcej kształtują się ceny w Sea Towers, gdzie wynajem kosztuje od 600do 1600 zł za dobę, a generalnie mieszkania były droższe, bo często pow. 20 tys. zł za m2.
      Czyli przy 4 osobach wynajęcie apartamentu będzie kosztować max 100 euro za dobę od osoby, poziom cenowy przeciętnego hotelu za granicą, na którego stać nawet robola z takich krajów jak Norwegia, Szwecja czy kraje Beneluksu.
      Taki to ten twój "level".

      • 7 0

     • To może pan developer Bryła to jest arystokrata ?? jeszcze parę lat temu biegał po swoim gospodarstwie w gumofilcach i karmił świnie , teraz developer bo pobudował domy na swojej działce , wielki pan się zrobił ale dla mnie to nadal wieśniak biegający w gumofilcach - taki to ten twój wyzszy level...wsioki co mają kasę z dopłat unijnych albo typowy "z chłopa król"

      • 3 0

 • Nie m co mówić. (2)

  Emocje jakie to głosowanie wywołało najlpiej widać na tym forum. Reszta to PR.

  • 36 5

  • to forum słynie z hejtu, więc nic nowego

   zdecydowanie nie sugerowałabym się tym co się tutaj dzieje ;D
   Wyniki plebiscytu są jednak bardziej obiektywne, bo głosowało kilka tysięcy ludzi, a nie kilka trolli na forum.

   • 8 4

  • ja tu widzę głownie komentarze konkurencji Invest Komfort

   pozostało im tylko pisanie negatywnych komentarzy na forum. Trochę żenada.

   To, ze Brabank wygra było oczywiste, to jednak wyższa półka, więc tym bardziej to, co tu się dzieje jest podejrzane. Moderna też ma chyba problem z konkurencją. Swoją drogą ciekawe, jaka firma stosuje takie triki.

   • 4 3

 • Zwykle bloki (9)

  I urbanistyka z Prl u. Moze tylko detal na plus. W Bydgoszczy lepiej budują nad wodą u nas marnuje sie potencjał takich działek.
  Nie mówiąc juz co sie odstawia nad wodą na zachodzie i północy. Jedli ten projekt wygrał to w budownictwie mieszkaniowym musi byc tragicznie.

  Ogólnie żenada.

  • 68 22

  • byłem na miejscu i zdecydowanie to nie jest PRL :) (6)

   Zastanawiałem się nad kupnem, rzeczywiście to osiedle wymiata. Moim zdaniem sto razy lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach. Części wspólne, materiały, eleganckie halle, obrazy, tarasy widokowe naprawdę robią wrażenie. Niestety nie moja półka cenowa, więc odpuściłem, ale szacun za taki krok w Gdańsku. Na pewno to coś nowego.

   • 4 11

   • szkoda, ze malo tego oryginalnego projektu :/

    • 3 6

   • na żywo rzeczywiście robi wrażenie (4)

    zapędziłem się w trakcie spaceru po starówce w tamtą stronę i rzeczywiście ocieka luksusem ;) jest kultura.

    • 2 9

    • ocieka twoim trollingiem i kiczem Droszcza (2)

     • 7 2

     • litości nie macie na tym forum (1)

      zostawcie człowieka, który ma 100 razy większy talent od Was.
      Eh te polskie marudy, nic tylko narzekać i obrażać.
      Docencie to, że dzięki takim ludziom polska architektura idzie do przodu. Pan Jacek jest cudotwórcą, a Brabank wygrał nie bez powodu.

      • 1 5

      • tak wygrał , w konkursie ogłoszonym przez investkomfort wygrało osiedle investkomforu - jak to się mogło stac ? chyba jakąs komisje trzeba powołać

       • 2 0

    • też byłem

     i natrafiłem jeszcze na jakąś wystawę. Fajne miejsce, szok jak szybko się to zmieniło na plus

     • 2 1

  • zgoda, w Gdańsku z mieszkaniówką dramat, a Droszcz buduje kolejne gnioty (1)

   a pod drugiej Kozikowski. Grajdół się kręci.

   • 7 1

   • prywata na całego - w sredniowieczu wisieli by przed katownią ku przestrodze dla innych

    • 2 0

 • stogi (1)

  W mojej ocenie najlepszą inwestycją jest "nieinewstycja w osiedle stogi" zachowano prl w całym wydaniu tj piękne. Należy to upublicznić i pokazać nie tylko mieszkańcom trójmiasta. "o" oświetlenia po miedzy blokami, brak krzewów i drzewek, podwórka jak pegerowskie klepiska. Tu jest kawał dobrej historii. Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 46 11

  • ojej, ile złości

   co Cię tak gniewa? to, że inni zagłosowali inaczej niż Ty? No cóż, widać ludziom się podoba i docenili zmiany tego terenu, Ty tylko narzekasz. Trzy oddechy i będzie lepiej, głowa do góry :)

   • 4 6

 • Gratulacje (16)

  Gratulacje dla Invest Komfortu za bardzo ciekawą inwestycję.

  • 25 60

  • Wazelina (2)

   Czy już pean pochwalny przygotowałeś i wygłosisz go pod siedzibą developera. Liczysz że dostaniesz mieszkanie za pochwały invest komfortu.

   • 9 6

   • no taaa, jak komuś się spodoba to od razu wazelina (1)

    każdy ma prawo do swojej opinii, nie wszyscy są bezrefleksyjnymi hejterami, spokojnie :P

    • 3 4

    • wlazłes tak głęboko że tylko kapcie przed "wejściem " stoją ?

     • 1 0

  • Bydło z hajsem (2)

   Konkurs wygrał szef towarzystwa wzajemnej adoracji, jak tam ostatnia impreza potentatów na rynku nieruchomości ? Znów targane po glebie do domu czy na nogach jakoś się udało ? resztki jedzenia jak ostatnio pozabierane do serwetek ?

   • 7 6

   • odpuść te teorie spiskowe :) (1)

    to bezsensu, tylko jeszcze karmisz swoją frustrację. Trzeba pogodzić z tym, że niektórym się powodzi i nabrać trochę obiektywizmu. Bezrefleksyjne narzekanie jeszcze nikogo do niczego nie doprowadziło.
    moim zdaniem wyniki są w 100% uczciwe

    • 3 4

    • a twoja zona jest ci wierna ... zyj dalej w swoim świecie

     • 1 1

  • super (3)

   wygrał mój faworyt :) zawsze marzyłam o takiej architekturze w GDA, brawo!

   • 3 12

   • (2)

    W mieście GDA to mi nie przeszkadza ale w Gdańsku - historycznym mieście - to szkaradztwo mi przeszkadza - oby to jakis meteoryt trafił

    • 1 1

    • (1)

     Nie martw się może kiedyś wybudują tam zamek i a mieszkańcy pójdą mieszkać w inne części miasta. Co najważniejsze Gdańsk się powiększy. Hipokryzja polega na tym że z jednej strony chcemy by większość mieszkała w centrum ale krytykujemy to co się buduje - chyba że to hotel albo biurowiec

     • 1 1

     • na pewno zamku Investkomfort nie wybuduje - bo to za drogo dla tej firmy , czego nie da się tanio wybudować i 4 razy drożej sprzedać uważa się za nie rentowne - więc na zamek to za wysokie progi na biedaków nogi

      • 0 0

  • ciekawą i innowacyjną na rynku (1)

   u nas w kraju taka odważna architektura dopiero wchodzi na rynek. Świetne nawiązania do historii i powiązania ze sztuką, jestem za.

   • 1 5

   • nawiązanie do historii ?? to powiedz mi specjalistko od nieruchomości i historii co tam kiedyś stało ?

    • 1 1

  • popieram (3)

   gratulacje dla Invest Komfort - idziecie do przodu z każdą inwestycją. Duma Trójmiasta.

   • 1 7

   • Miało być d*pa Trójmiasta

    • 5 1

   • a właśnie, że DUMA (1)

    hejterom dziękujemy, Melisa i do łózka! :)

    • 2 3

    • Lizusom prezesa Invest kom... też dziękujemy za samo-pochwały

     • 1 1

 • ale k*pa. nigdy nie zamieszkalbym na takim "osiedlu". wole kamienice. (11)

  przeciez te wszystkie nowe budynki to bezguście.
  tylko jakiemus nowobogackiemu z warszawki mogloby sie to spodobac.

  • 75 32

  • (10)

   zobaczymy jak to gu*no bedzie sie prezentować za 10 lat , pewnie pojawią się opinie , że to piekne jak aktualnie budynek LOTu , na swoje czasy nowoczesny ale nie uniwersalny i ponadczasowy , trend się zminił i zamiast podziwiać go budzi odrazę

   • 10 7

   • (5)

    Budzi odrazę bo jest brudny i zaniedbany. Wyglądałby naprawdę przyzwoicie jakby tylko porządnie go umyć i odsłonić przeszklenia na piętrze.

    • 5 7

    • Przede wszystkim nie pasuje (2)

     Budynki przy targu weglowym powinny domykac pierzeje i tworzyc porzadna przestrzen publiczna

     • 6 5

     • nie znam się to się wypowiem (1)

      witamy na forum :)
      jak dla mnie wystarczy spojrzeć na zdjęcia wszystkich inwestycji i wyniki stają się bardziej zrozumiałe. nie czepiajmy się po to, żeby się czepiać, szkoda życia

      • 6 1

      • a utrzymanie stylu architektonicznego to już w pupie ? w skandynawii jest nawet ustalony nie tylko styl budynków ale i kolor elewacji własnie po to by nie powstawała pstrokacizna , niestety żyjemy w Polsce i takie barany z investsromfortu co postawią to muszą wielbic i wywyższać czy to jest ładne i pasuje czy pasuje jak świni siodło bo jak nie to... po premii :)

       • 3 0

    • wow (1)

     te komentarze to już wyższy poziom absurdu. Brudny?! Zaniedbany?! jak budynek LOT-u?! Bezguście?! Czy ktoś z was tam w ogóle był albo chociaż zobaczył zdjęcia wyżej, czy trollujecie dla zasady nie wiedząc do końca czemu wystawiacie opinię?
     Przecież ten budynek jest niesamowity i absolutnie nie dziwi, że wygrał! :)

     • 2 6

     • jo jo , rydzyk na papierza , a samolot w smoleńsku zaatakowała brzoza , no i ECS zarabia sam na siebie i jeszcze Gdańsk utrzymuje :)... prima aprilis juz był

      • 2 0

   • podejrzewam, że spoko, bo jednak nie jest to kolejne osiedle z dykty

    osiedle dla bogatych i wymagających. Materiały, architektura, położenie - wszystko high class. Może frustrować tych, których nie stać.
    ale wyczuwam dużo agresji w powietrzu, więc już kończę wypowiedź :)

    • 3 10

   • (2)

    Będzie tak samo lipnie wyglądało jak Szafarnia.

    • 9 3

    • to jest jakieś 5 poziomów wyżej niż Szafarnia (1)

     więc kiepskie porównanie

     • 1 4

     • powiedz mi że nie ma wogóle ścian z kartongipsu ? to przyznam ci racje a tak to to jest tanie budowanie wysmiewane w latach 70 tych ale z racji niskich kosztów inwestycji a tym samym wysokich zysków chętnie używane

      • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane