- 1 Tak będzie wyglądał 99-metrowy Big Boy (592 opinie)
- 2 Nowy budynek atrakcją leśnego ogrodu (75 opinii)
- 3 Zarządcę budynku można zmienić (43 opinie)
- 4 Polanka Redłowska: mieszkańcy zdecydują (156 opinii)
- 5 Urzędnicy w nowym biurowcu i zabytku (115 opinii)
- 6 Kiedyś Dom Dziecka, dziś ruina (100 opinii)
Chcemy mieszkać w domach jednorodzinnych, a nie w blokach
Coraz częściej i chętniej przeprowadzamy się z bloków do domów jednorodzinnych. Bliskość terenów zielonych, duży ogród, większa przestrzeń do zagospodarowania - to argumenty, które przechylają szalę na korzyść życia we własnym domu. Obecnie powstaje najwięcej domów jednorodzinnych w historii, a ich ceny są porównywalne do cen mieszkań w miastach.
Analiza Banku PKO BP pokazuje, że rośnie zainteresowanie nieruchomościami w powiatach okalających duże miasta. Potwierdzają to badania GUS - coraz częściej emigrujemy z miast, a zgodnie z prognozami tendencja ta będzie się nasilać. Ościenne dzielnice i mniejsze miejscowości niewątpliwie na tym zyskują.
- Dynamiczny rozwój terenów okalających duże polskie miasta jest również zasługą firm deweloperskich, które lokują tam swoje inwestycje - mówi Michał Bryła, prezes spółki deweloperskiej Siódme Niebo. - Wokół domów powstaje pełna infrastruktura, m.in. przedszkola, szkoły, sklepy, ośrodki zdrowia i punkty usługowe, która znacząco poprawia komfort życia. Dodatkowo, nowe inwestycje korzystnie wpływają na rozwój sieci komunikacyjnej, która z każdym rokiem coraz lepiej odpowiada na potrzeby mieszkańców.
Pięć powodów do zmiany miejsca zamieszkania
Przeprowadzamy się z różnych pobudek, ale z badania portalu Otodom.pl zrealizowanego we współpracy z Polityka INSIGHT wynika, że najwięcej Polaków motywuje potrzeba:
- większej powierzchni (29 proc.)
- kontaktu z naturą (17 proc.)
- zmiany stylu życia (16 proc.)
- dostępności miejsca parkingowego (14 proc.)
- sąsiedzkiego spokoju (13 proc.)
Dom umożliwia zaaranżowanie dodatkowej przestrzeni na rozwój lub rozpoczęcie nowej pasji, która wcześniej była niemożliwa - np. uprawa ogrodu czy pracowni artystycznej.
W ostatnim czasie na znaczeniu zyskała możliwość pracy zdalnej. Polacy coraz częściej rozważają zakup domu, ponieważ daje on komfortową opcję na pogodzenie sfery zawodowej z prywatną. Dzieci nie wchodzą nam na głowę w czasie pracy, gdy mamy możliwość zaaranżowania osobnego pokoju do pracy.
Wybór pada na dom, ponieważ czujemy potrzebę prowadzenia zdrowego styl życia, blisko natury. Rosnąca świadomość klimatyczna sprawia, że zmieniamy środowisko na zdrowsze, powietrze na czystsze, a aktywność i relaks przenosimy na zewnątrz.
Doskonałym rozwiązaniem staje się zatem przeprowadzka z mieszkania w centrum do domu na przedmieściach, która umożliwia spełnienie marzeń - zwłaszcza, że cena tych dwóch nieruchomości jest zbliżona.
Własny dom poza terenem metropolii stanowi oazę spokoju, którą można cieszyć się codziennie, nie tylko przy okazji urlopu. Sąsiadów jest mniej i zyskujemy więcej prywatności. Jednocześnie możemy angażować się w życie wspólnoty w takim stopniu, jaki nam odpowiada. Osoby wybierające dom za miastem często mają podobne upodobania i zainteresowania, być może prowadzą też zbliżony styl życia, jak my.
Dla wielu przewagą domu jest fakt, że nie generuje on problemów związanych z sąsiadami, takich jak hałas czy kłopoty z parkowaniem.
Jaki jest dom marzeń?
We wspomnianym już badaniu, ankietowani najczęściej stawiali na:
- 32 proc. - bliskość terenów zielonych
- 31 proc. - bezpieczeństwo
- 30 proc. - ogród
- 29 proc. - większą przestrzeń mieszkalną
- 28 proc. - widok z okna
- 28 proc. - jakość powietrza
- 25 proc. - poziom hałasu w okolicy
- 24 proc. - nasłonecznienie mieszkania
Domy w cenie mieszkań
Deweloper Siódme Niebo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku i tworzy inwestycje wymarzone do życia. Głównym założeniem jest oferta domu w cenie mieszkania, znajdującego się w satysfakcjonującej lokalizacji.
- Od początku istnienia firmy stawiamy na budownictwo kameralne i dopasowane do potrzeb osób, którym zależy na przestrzeni i bliskim kontakcie z naturą - mówi Michał Bryła. - Nasze domy charakteryzują duże metraże, funkcjonalnie rozplanowane wnętrza, garaże lub miejsca parkingowe oraz przydomowe ogrody. Ponadto, stawiamy na lokalizacje, pozwalające na aktywność fizyczną, częste spacery czy wypady rowerowe bez konieczności dojazdu samochodem czy komunikacją - dodaje prezes Bryła.
Osiedle Wilga
Inwestycja Wilga to kameralne osiedle 33 domów w zabudowie szeregowej. Przestronny metraż - do wyboru powierzchnie: 114 lub 139 m kw. - daje ogrom możliwości zagospodarowania przestrzeni. Z salonu rozpościera się widok na duży ogród - od 126 m kw. Osiedle położone jest pod samym lasem, dzięki czemu mieszkańcy każdego dnia mogą aktywnie spędzać czas: spacerować, biegać i jeździć na rowerze. Zimą okolice osiedla Wilga to idealne miejsca na biegi skiturowe.
Wszystko, czego potrzebujemy na co dzień, jest na wyciągnięcie ręki - od sklepów, szkoły czy restauracji dzieli nas wyłącznie kilkanaście minut spaceru.
Ponadto, inwestycja jest doskonale skomunikowana z miastem - nieopodal osiedla znajdują się przystanki autobusowe i kolejowe. Dojazd samochodem do granicy z Gdańskiem zajmuje 10 minut, a do centrum około 20 minut.
Osiedle Indygo
Z kolei Osiedle Indygo to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój i prywatność, a jednocześnie chcieliby cieszyć się bliskością miejskich udogodnień.
Domy cechuje przede wszystkim przemyślana powierzchnia - 150 m kw. - zapewniająca komfort i wygodę. Oferta Indygo to świetna propozycja dla dużej rodziny i osób, które potrzebują miejsca na realizację swoich pasji, czy organizację domowego biura. Bliźniacza zabudowa i działka o powierzchni ponad 400 m kw. umożliwia rekreację na świeżym powietrzu, bez konieczności wychodzenia poza miejsce zamieszkania.
Okolica posiada bogatą infrastrukturę handlowo-usługową, nieopodal znajdziemy również szkoły i przedszkola. Domy znajdują się w doskonałej lokalizacji, która pozwala na korzystanie z transportu publicznego, a dojazd do Obwodnicy Trójmiasta zajmuje ok. 10 min.
* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł