• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Cicho, bezpiecznie i bez korków. Tak też można żyć

23 stycznia 2024, godz. 09:00 
Mniejsze, ciche, zielone i tańsze miasta to dobra alternatywa dla zatłoczonych, głośnych i drogich metropolii. Takim miejscem jest Pruszcz Gdański. Mniejsze, ciche, zielone i tańsze miasta to dobra alternatywa dla zatłoczonych, głośnych i drogich metropolii. Takim miejscem jest Pruszcz Gdański.

Czyste powietrze, brak korków czy stref płatnego parkowania, dostęp do usług i edukacji i niższe koszty życia - to tylko niektóre zalety, jakie wymieniają mieszkańcy mniejszych miast zlokalizowanych w pobliżu Trójmiasta. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miast "skrojonych na miarę potrzeb" stał się w ostatnim czasie Pruszcz Gdański.Każdy z nas chce mieszkać w miejscu wygodnym, dobrze skomunikowanym, pełnym zieleni, z dostępem do usług, handlu i rozrywki.

Żeby tego dokonać, nie trzeba mieszkać w samym Trójmieście.

To tylko 10 minut od centrum GdańskaTakim miejscem jest np. Pruszcz Gdański. Miasto leży tuż przy autostradzie i obu obwodnicach. Świetny dojazd do Trójmiasta zapewnia też kolej - to raptem 10 minut jazdy pociągiem od centrum Gdańska. Kierowców z kolei na pewno ucieszy brak stref płatnego parkowania.

Zamieszkanie w niewielkim mieście ma też wiele innych zalet. Komfort i kameralną atmosferę zapewnia niższa zabudowa oraz mniejsza gęstość zaludnienia. Mniejsze tempo życia pozwala zredukować poziom stresu, daje nam też więcej czasu na realizowanie życiowych pasji, spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Życie w mniejszym ośrodku, takim jak Pruszcz Gdański, to też więcej ciszy, spokoju i bezpieczeństwa (w niewielkich miastach zazwyczaj współczynnik przestępczości jest mniejszy niż w dużych ośrodkach).

Krótko mówiąc, Pruszcz Gdański to miasto skrojone na miarę naszych potrzeb. Z czystym powietrzem, bez korków i hałasu, z dostępem do edukacji, handlu (kultowa giełda na terenie lotniska!) czy usług.

Młode osoby z pewnością docenią fakt, że coraz częściej w małych miastach można też liczyć na auta, rowery i hulajnogi na minuty, usługi kurierskie (np. jedzenie na dowóz) czy taksówkarskie (popularne aplikacje Bolt, Uber).

Mniej znaczy więcejMniejsze miejscowości to też większa szansa na silniejsze wspólnoty lokalne, o co trudno w dużych aglomeracjach. W ten sposób łatwiej poznać swoich sąsiadów, zadbać o najbliższe otoczenie, wspierać się nawzajem w codziennych obowiązkach czy zwykłych zakupach. Nikt tak jak zaprzyjaźniony sąsiad nie zadba o nasze bezpieczeństwo, przypilnowanie dzieci czy doglądanie domu podczas dłuższej nieobecności.

Ale małe miasto to też niższe koszty życia i przede wszystkim niższe ceny nieruchomości. Przykładem inwestycji jest osiedle Bonus od Pomorskich Domów. Dwa budynki powstają przy ul. Powstańców Warszawy 79Mapka w Pruszczu Gdańskim. Łącznie do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane 54 wygodne mieszkania o powierzchniach od 39 m.kw. do 68 m.kw.

Jedną z inwestycji w Pruszczu Gdańskim jest kameralne osiedle Bonus. Jedną z inwestycji w Pruszczu Gdańskim jest kameralne osiedle Bonus.
- Warto podkreślić, że każdy z budynków liczyć będzie zaledwie dwa piętra, co jest gwarancją spokoju i wygody mieszkania. W obu budynkach przygotujemy funkcjonalne hale garażowe, cichobieżne windy, a dla większej wygody mieszkańców także komórki lokatorskie - mówi Dariusz Malottke, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Pomorskie Domy.
W ofercie dostępne są ustawne mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Do każdego z mieszkań parterowych przynależeć będzie prywatny ogród, a mieszkania na wyższych kondygnacjach wzbogacone zostaną o duże balkony. Teren osiedla zostanie starannie zagospodarowany - oprócz bujnej zieleni i licznych nasadzeń znajdzie się też duże boisko wielofunkcyjne.

Bonus to nie tylko dogodna lokalizacja i nowoczesna architektura. Inwestycja rzuca wyzwanie także konkurencyjnymi cenami. 40-metrowe mieszkanie można kupić już za 350 tys. zł. W ofercie również 3-pokojowe mieszkania od 450 tys. oraz 4-pokojowe od 600 tys.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Miejsca

 

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: Dom - Mieszkanie - Wnętrze (2 opinie)

(2 opinie)
targi

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane