Wiadomości

Ciesz się wakacjami na osiedlach Euro Stylu

Lato w mieście nie jest nudne, gdy mieszka się blisko natury, a jednocześnie w pobliżu miejskich atrakcji. Pomysłowo zaaranżowane części wspólne osiedla również mogą zachęcać do aktywności bądź relaksu. Wszystkie te atuty mają, realizowane w Trójmieście oraz najbliższej okolicy, inwestycje dewelopera Euro Styl z Grupy Dom Development.Osiedle Beauforta: plaża, morze, wiatr w żaglach i świetne "podwórko"Z Osiedla Beauforta, inwestycji realizowanej przez Euro Styl w Pogórzu koło GdyniMapka, na piękne plaże na gdyńskich Babich Dołach i Oksywiu można dojechać w 10 minut autem i w 20 minut rowerem. Niespełna 15 minut samochodem i mniej niż 30 minut rowerem zajmuje dojazd do Mechelinek - miejscowości ze spacerowym molem, świeżą rybą prosto z kutra, skansenem rybackim i rezerwatem Mechelińskie Łąki, który jest ostoją morskich ptaków. Nieco ponad 3 km dalej jest Rewa - miejsce z idealnymi warunkami do uprawiania wind- i kitesurfingu. Docenią to szczególnie osoby, które marzą, by zaraz po pracy "wskoczyć na deskę".

Osiedle Beauforta. Na terenie osiedla powstał ogromny teren rekreacyjno-sportowy - miejsce wypoczynku dla całych rodzin.
Osiedle Beauforta. Na terenie osiedla powstał ogromny teren rekreacyjno-sportowy - miejsce wypoczynku dla całych rodzin. materiały prasowe

Rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu sprzyja nie tylko okolica obfitująca w malownicze trasy spacerowe i rowerowe, ale także infrastruktura samego osiedla.

- Mieszkańcy mają do dyspozycji najbogatszą osiedlową infrastrukturę sportową w Trójmieście. Są tu m.in.: oświetlone boisko wielofunkcyjne, skate park, strefa crossfit, siłownia na świeżym powietrzu, stół do ping-ponga, pająk linowy i ścianka wspinaczkowa. Są też atrakcje dla dzieci: place zabaw, tyrolka i zielony labirynt. Funkcję rekreacyjnej wiaty i miejsca sąsiedzkich spotkań pełni klimatyczny Port Beauforta - mówi Bartosz Podgórczyk, dyrektor marketingu z Euro Stylu.

Osiedle przy Błoniach i Cis: piesze i rowerowe wycieczkiGdy brakuje czasu na dalsze eskapady, dobrze jest mieć atrakcyjne tereny wycieczkowe niemalże "pod domem". Mieszkańcy budowanych przez Euro Styl inwestycji: Osiedla przy Błoniach w Rumi Janowie (przy granicy z Gdynią)Mapka i Cis w Gdyni CisowejMapka będą mogli się cieszyć bliskością parku oraz naturalnych terenów zielonych i lasów.

Tuż przy Osiedlu Przy Błoniach powstanie Park Miejski Błonia Janowskie. Zajmie on 28 ha i będzie pięknie zagospodarowanym miejscem rekreacji z alejkami, placami gier i zabaw, miasteczkiem rowerowym, strefą piknikową i domkami dla zwierząt. Zadowoli zarówno tych, którzy lubią niespieszne spacery, jak i osoby aktywne, które chętnie ćwiczą na świeżym powietrzu. Park będzie również doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi.

Amatorzy dwóch kółek, którzy zamieszkają na Osiedlu Przy Błoniach, będą mogli wybrać się także na wycieczkę nad morze - do Mechelinek i Rewy. Na rowerze dojadą tam w nieco ponad pół godziny.

Osiedle Cis. Rowerem w kilka minut można stąd dojechać do zacisznego, leśnego rezerwatu.
Osiedle Cis. Rowerem w kilka minut można stąd dojechać do zacisznego, leśnego rezerwatu. materiały prasowe

Z kolei mieszkańców osiedla Cis dzieli tylko 250 metrów od stacji SKM Gdynia Cisowa. Dzięki temu w poszukiwaniu letnich atrakcji dojadą szybko zarówno do centrum Gdyni, Sopotu i Gdańska, jak i do tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego, czyli Rumi, Redy i  Wejherowa. Osoby, które preferują wyprawy na łonie natury, docenią, że w odległości zaledwie 500 m od osiedla Cis znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy. W niespełna 20 minut można dojechać rowerem do położonego na morenowych wzgórzach Rezerwatu Przyrody Cisowa. To piękne, zalesione tereny w dolinie potoku Cisówka - świetne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki wśród zieleni i śpiewu ptaków.

Zielony Południk i Perspektywa: w osiedlowym parku i ogrodziePomysłowo zagospodarowane części wspólne osiedla Zielony Południk w Gdańsku PołudnieMapka stwarzają idealne warunki do spędzania letnich dni z bliskimi na świeżym powietrzu. Wystarczy zabrać piknikowy kosz pełen smakołyków i rozłożyć koc lub usiąść na ławkach na pomoście w strefie relaksu nad wodą. Można też skorzystać ze znajdującego się tu miejsca do grillowania.

- Zielony Południk to doskonałe miejsce dla osób, które chcą żyć bliżej natury. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji liczne alejki, skwery z ławkami, kamienne lapidarium, zielniki oraz bogatą infrastrukturę sportową, między innymi boisko do streetballu i strefę crossfit. Projekt osiedla został przemyślany w taki sposób, by sprzyjać integracji sąsiedzkiej oraz aktywnemu spędzaniu czasu - mówi Bartosz Podgórczyk z Euro Stylu.
Zielony Południk. Pomost nad małym akwenem czy miejsce do grillowania sprzyjać mają wypoczynkowi oraz sąsiedzkiej integracji.
Zielony Południk. Pomost nad małym akwenem czy miejsce do grillowania sprzyjać mają wypoczynkowi oraz sąsiedzkiej integracji. materiały prasowe

W ramach osiedla zastosowano również proekologiczne rozwiązania - ogrody deszczowe, umożliwiające efektywne wykorzystanie wód opadowych. "Zielony charakter" inwestycji podkreśla sąsiedztwo terenów wypoczynkowych dających jeszcze więcej możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Na osiedle Perspektywa, usytuowane w gdańskim Śródmieściu, złożą się stylowe miejskie wille, eleganckie kamienice i nowoczesne budynki z tarasami na dachach. Wszystko w otoczeniu trzech miejskich parków: Parku Generała Józefa Bema, Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko. Przyszli mieszkańcy, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury, będą mogli skorzystać również z własnego parku ze spacerowymi alejkami, który powstanie w północnej części osiedla.

W osiedlowych częściach wspólnych Perspektywy powstaną: plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością i elementami małej architektury, place zabaw oraz punkt widokowy w najwyższym miejscu naturalnej skarpy, z którego rozciągać się będzie imponująca panorama miasta. Piękne widoki i prywatną strefę relaksu w letnie ciepłe wieczory zapewnią duże balkony i tarasy.

Perspektywa. W sąsiedztwie osiedla znajdują się aż cztery parki - trudno o miejsce na mapie Gdańska z lepszym otoczeniem dla biegaczy, miłośników spacerów czy jazdy na rowerze.
Perspektywa. W sąsiedztwie osiedla znajdują się aż cztery parki - trudno o miejsce na mapie Gdańska z lepszym otoczeniem dla biegaczy, miłośników spacerów czy jazdy na rowerze. materiały prasowe

Osiedle Perspektywa zadowoli także osoby, które pragną korzystać z atrakcji wielkomiejskiego życia - z kafejkami, restauracjami, wydarzeniami kulturalnymi i rozrywkowymi. Blisko stąd do historycznej części Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego czy Muzeum II Wojny Światowej. Ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu nie brakuje w Gdańsku nie tylko w czasie wakacji, ale także w pozostałej części roku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł