• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Co LPP buduje przy stadionie żużlowym?

Michał Brancewicz
9 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (91)
Najnowszy artykuł na ten temat LPP z miliardowym zyskiem
  • W sąsiedztwie stadionu żużlowego trwają przygotowania do budowy biurowca dla firmy LPP. Wizualizacje budynku jeszcze nie powstały.
  • Biurowiec LPP przy stadionie ma mieć trzy kondygnacje nadziemne i podziemny parking.

Jeszcze kilka lat temu obok stadionu żużlowego planowana była budowa hoteli, a potem budynku z apartamentami na wynajem. I pod takim uwidocznionym na tablicy informacyjnej hasłem prace realizuje spółka LPP. Jednak koncepcja ma ulec zmianie i przynajmniej między Lidlem a stacją LotosuMapka za sprawą tej firmy powstanie biurowiec.Lepiej, aby w tym miejscu powstał:

Przymiarki do zagospodarowania pustego terenu wzdłuż Podwala PrzedmiejskiegoMapka w sąsiedztwie stadionu żużlowego pojawiły się już w 2017 r.

Do urzędu wpłynął wówczas pierwszy wniosek o pozwolenie na budowę na działce bliżej Lidla hotelu. Rok później inny inwestor złożył wniosek na budynek usługowy z apartamentami na wynajem za stacją Lotosu.

Nowe hotele powstaną w Trójmieście. Tekst z 2017 r. Nowe hotele powstaną w Trójmieście. Tekst z 2017 r.

Niespełnione plany budowy hoteliOba zostały wycofane, a potem inwestorzy złożyli kolejne wnioski o pozwolenia na budowę.

Pierwszy z nich, spółki Ram Invest, która powiązana jest z firmą RWS, otrzymał zielone światło w październiku 2019 r. Drugi, spółki BPI Sadowa, został rozpatrzony pozytywnie w październiku 2020 r.

Ten budynek nie powstanie. To hotel, jaki firma RWS planowała postawić przy stadionie. Ten budynek nie powstanie. To hotel, jaki firma RWS planowała postawić przy stadionie.
Do realizacji żadnego z projektów nie doszło i raczej już nie dojdzie, bowiem cały teren kupiła spółka LPP - właściciel kilku znanych marek odzieżowych.

Niedawno, na części bliżej stacji benzynowej, rozpoczęły się prace ziemne (na zdjęciu). Na tablicy stojącej na terenie budowy widnieje informacja, że roboty dotyczą budynku z apartamentami na wynajem.

Trzykondygnacyjny biurowiec ze strefami sportowo-wypoczynkowymiW pierwszej chwili można by odnieść wrażenie, że odzieżowy gigant wchodzi na nowy rynek. Tak jednak nie jest.

- Obiekt powstający przy stadionie żużlowym w Gdańsku to nieruchomość zakupiona przez LPP z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Aktualnie jesteśmy w trakcie zmiany koncepcji. Docelowo w tym miejscu ma powstać powierzchnia biurowa LPP ze wspólnymi strefami sportowo-wypoczynkowymi, które będą mogły być wykorzystywane po pracy przez naszych pracowników - wyjaśnia Łukasz Piwoński, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w LPP.
Obiekt ma mieć trzy kondygnacje nadziemne oraz podziemny parking. Powierzchnia całkowita budynku nie przekroczy 7 tys. m kw.

Przypomnijmy, że LPP od lat rozbudowuje swoją siedzibę przy ul. ŁąkowejMapka o kolejne budynki biurowe, więc ten segment działalności nie jest jej obcy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ERES Annual Conference

600 - 2200 zł
konferencja

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33950 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22200 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
30350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16750 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16500 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15800 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane