Wiadomości

stat

Co wybrać: wannę czy prysznic?

Koncepcja druga. Cała ściana za umywalką - od podłogi do sufitu - pokryta jest taflami szkła. To doskonały sposób na optyczne powiększenie małego pomieszczenia.
Koncepcja druga. Cała ściana za umywalką - od podłogi do sufitu - pokryta jest taflami szkła. To doskonały sposób na optyczne powiększenie małego pomieszczenia.

Łazienka w małym mieszkaniu to pomieszczenie, na którym projektanci mogą zaoszczędzić sporo przestrzeni. Problem jednak powstaje, kiedy trzeba zdecydować się na jej wyposażenie. Pojawia się odwieczne pytanie: wanna czy prysznic?Aranżacja łazienki proponowana przez dewelopera.
Aranżacja łazienki proponowana przez dewelopera.
Taki problem ma Kasia, która od kilku miesięcy nie może się zdecydować, czy w swoim nowym mieszkaniu zainstalować wannę czy... prysznic.

- Wydaje mi się, że zmieszczenie ich obu na przestrzeni 4,4 m kw. jest po prostu niemożliwe - napisała do nas zrezygnowana czytelniczka. - A może jednak by się udało?

Kasia lubi szarości, biel, ewentualnie zieleń, ponadto nowoczesność i funkcjonalność. Z mieszkania będzie korzystać sama, jest niezwykle aktywną osobą: uwielbia sport, fitness... i codzienny zimny prysznic po wysiłku.

Dwie koncepcje aranżacji tego niewielkiego pomieszczenia przygotował Mikołaj Ćwidak z pracowni MC Architekt. Każda z nich uwzględnia tylko jedno z rozwiązań, nad którymi zastanawia się inwestorka. Wizualizacje pomóc mają w podjęciu decyzji, które z rozwiązań będzie nie tylko wygodniejsze, ale tez bardziej estetyczne. Czytelniczka nie planowała umieszczenia w łazience również pralki.

Koncepcja pierwsza

Koncepcja pierwsza. Prysznic za szybą z ciemnego szkła. Dużo miejsca do przechowywania.
Koncepcja pierwsza. Prysznic za szybą z ciemnego szkła. Dużo miejsca do przechowywania.
Układ funkcjonalny opiera się na zamianie - w stosunku do wersji deweloperskiej - wanny na wygodny, ze względu na swoją konstrukcję i wielkość, prysznic. Z reszty pomieszczenia wydzielony został on za pomocą ciemnego szkła. Takie rozwiązanie wyraźnie wydziela strefę kąpielową, w której zaprojektowano deszczownicę, słuchawkę prysznicową i odwodnienie liniowe jako alternatywę dla brodzika.

Na całej długości ściany, na której znajduję się miska ustępowa zaproponowano szafki otwierane bezuchwytowo.

Po przeciwnej stronie zlokalizowano umywalkę z baterią sztorcową i dodatkowo szafkę wiszącą. Rozwiązanie to powiększa przestrzeń do przechowywania, której nigdy nie jest za wiele w niewielkim mieszkaniu.

Zgonie z prośbą czytelniczki kolorystyka została utrzymana w bieli, szarości i odcieniach zieleni. Duża tafla luster na ścianie z umywalką powiększa przestrzeń.


Koncepcja druga
Koncepcja druga. Niezabudowana wanna w miejscu, w którym proponowana była przez dewelopera.
Koncepcja druga. Niezabudowana wanna w miejscu, w którym proponowana była przez dewelopera.
W tej wersji układ funkcjonalny proponowany przez dewelopera nie został zmieniony.

Wprowadzono dwa designerskie i piękne meble łazienkowe - umywalkę i wannę wolnostojącą. Ta druga, poprzez swój kształt pozostawia w małym pomieszczeniu oddech.

Tak jak w wersji z prysznicem, miejsce do przechowywania znalazło się nad spłuczką.

Aby optycznie powiększyć łazienkę zaproponowano wklejone lustro - tym razem na całej powierzchni ściany z umywalką. Aby ten zabieg estetycznie mógł zostać wykorzystany w pełni, reszta pomieszczenia ma ciemniejszą kolorystykę. Z kolei, aby nie było tu zbyt ponuro i monotonnie, na ścianie za wanną znalazła się stonowana kolorystycznie mozaika.


Opinie (34) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.