Wiadomości

stat

Co wybrać: wannę czy prysznic?

Koncepcja druga. Cała ściana za umywalką - od podłogi do sufitu - pokryta jest taflami szkła. To doskonały sposób na optyczne powiększenie małego pomieszczenia.
Koncepcja druga. Cała ściana za umywalką - od podłogi do sufitu - pokryta jest taflami szkła. To doskonały sposób na optyczne powiększenie małego pomieszczenia.

Łazienka w małym mieszkaniu to pomieszczenie, na którym projektanci mogą zaoszczędzić sporo przestrzeni. Problem jednak powstaje, kiedy trzeba zdecydować się na jej wyposażenie. Pojawia się odwieczne pytanie: wanna czy prysznic?Aranżacja łazienki proponowana przez dewelopera.
Aranżacja łazienki proponowana przez dewelopera.
Taki problem ma Kasia, która od kilku miesięcy nie może się zdecydować, czy w swoim nowym mieszkaniu zainstalować wannę czy... prysznic.

- Wydaje mi się, że zmieszczenie ich obu na przestrzeni 4,4 m kw. jest po prostu niemożliwe - napisała do nas zrezygnowana czytelniczka. - A może jednak by się udało?

Kasia lubi szarości, biel, ewentualnie zieleń, ponadto nowoczesność i funkcjonalność. Z mieszkania będzie korzystać sama, jest niezwykle aktywną osobą: uwielbia sport, fitness... i codzienny zimny prysznic po wysiłku.

Dwie koncepcje aranżacji tego niewielkiego pomieszczenia przygotował Mikołaj Ćwidak z pracowni MC Architekt. Każda z nich uwzględnia tylko jedno z rozwiązań, nad którymi zastanawia się inwestorka. Wizualizacje pomóc mają w podjęciu decyzji, które z rozwiązań będzie nie tylko wygodniejsze, ale tez bardziej estetyczne. Czytelniczka nie planowała umieszczenia w łazience również pralki.

Koncepcja pierwsza

Koncepcja pierwsza. Prysznic za szybą z ciemnego szkła. Dużo miejsca do przechowywania.
Koncepcja pierwsza. Prysznic za szybą z ciemnego szkła. Dużo miejsca do przechowywania.
Układ funkcjonalny opiera się na zamianie - w stosunku do wersji deweloperskiej - wanny na wygodny, ze względu na swoją konstrukcję i wielkość, prysznic. Z reszty pomieszczenia wydzielony został on za pomocą ciemnego szkła. Takie rozwiązanie wyraźnie wydziela strefę kąpielową, w której zaprojektowano deszczownicę, słuchawkę prysznicową i odwodnienie liniowe jako alternatywę dla brodzika.

Na całej długości ściany, na której znajduję się miska ustępowa zaproponowano szafki otwierane bezuchwytowo.

Po przeciwnej stronie zlokalizowano umywalkę z baterią sztorcową i dodatkowo szafkę wiszącą. Rozwiązanie to powiększa przestrzeń do przechowywania, której nigdy nie jest za wiele w niewielkim mieszkaniu.

Zgonie z prośbą czytelniczki kolorystyka została utrzymana w bieli, szarości i odcieniach zieleni. Duża tafla luster na ścianie z umywalką powiększa przestrzeń.


Koncepcja druga
Koncepcja druga. Niezabudowana wanna w miejscu, w którym proponowana była przez dewelopera.
Koncepcja druga. Niezabudowana wanna w miejscu, w którym proponowana była przez dewelopera.
W tej wersji układ funkcjonalny proponowany przez dewelopera nie został zmieniony.

Wprowadzono dwa designerskie i piękne meble łazienkowe - umywalkę i wannę wolnostojącą. Ta druga, poprzez swój kształt pozostawia w małym pomieszczeniu oddech.

Tak jak w wersji z prysznicem, miejsce do przechowywania znalazło się nad spłuczką.

Aby optycznie powiększyć łazienkę zaproponowano wklejone lustro - tym razem na całej powierzchni ściany z umywalką. Aby ten zabieg estetycznie mógł zostać wykorzystany w pełni, reszta pomieszczenia ma ciemniejszą kolorystykę. Z kolei, aby nie było tu zbyt ponuro i monotonnie, na ścianie za wanną znalazła się stonowana kolorystycznie mozaika.


Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (34)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.