Długie Ogrody coraz bardziej atrakcyjne

Na Długich Ogrodach powstaje osiedle Angielska Grobla
Na Długich Ogrodach powstaje osiedle Angielska Grobla mat. inwestora

Przez lata w tej dzielnicy położonej w pobliżu centrum Gdańska niewiele się zmieniało, ale od pewnego czasu inwestorzy coraz bardziej interesują się tym miejscem i lokalizują tu swoje przedsięwzięcia. Na Długich Ogrodach zobacz na mapie Gdańska powstają nowe osiedla i hotele oraz park, a w planach są kolejne inwestycje.Czy chciałbyś mieszkać na Długich Ogrodach?

Zobacz wyniki (250)
Ta kilkusetletnia dzielnica Gdańska, mimo że graniczy ze Śródmieściem, nie ma wiele do zaoferowania mieszkańcom i turystom. Ci drudzy kończą najczęściej zwiedzanie centrum miasta na Wyspie Spichrzów. Czasami, zupełnie nieświadomie, przechodząc przez most Stągiewny, przekraczają granicę między dzielnicami. Jedną z niewielu atrakcji, które są w stanie przyciągnąć ich na Długie Ogrody jest ul. Szafarnia zobacz na mapie Gdańska, która kilka lat temu przeżyła renesans.

W 2011 r. wzdłuż ulicy zostały zrealizowane dwie ekskluzywne inwestycje mieszkaniowe (WaterLaneSzafarnia). Trzy lata wcześniej w starym spichlerzu Nowa Pakownia otwarty został czterogwiazdkowy Hotel Gdańsk. Na przełomie 2008 i 2009 r. miasto zmodernizowało marinę. Jeszcze wcześniej, bo w 1997 roku, renowację przeszła sama ulica. Miejsce zaczęło tętnić życiem.

To właśnie na tyłach wspomnianych inwestycji mieszkaniowych swoje osiedle buduje PB Górski. W jego ramach powstaną trzy budynki, które szczególnie widoczne będą od ul. Angielska Grobla zobacz na mapie Gdańska. Od niej pochodzi nazwa samej inwestycji. Obecnie trwa budowa pierwszego, siedmiokondygnacyjnego budynku (na ostatnim piętrze znajdą się wykusze), w którym powstanie 217 mieszkań o metrażach od 20 do 110 m kw.

- Jego budowa zakończy się pod koniec 2017 roku, natomiast cała inwestycja zostanie ukończona w roku 2019 - zapowiada Katarzyna Sasiak, dyrektor sprzedaży w firmie PB Górski.
Średnia cena metra w tej lokalizacji wynosi 7,9 tys. zł. Niemal wszystkie najmniejsze mieszkania, z przeznaczeniem pod wynajem, znalazły już swoich nabywców.

Po sąsiedzku, między ul. św. Barbary a Krowoderską zobacz na mapie Gdańska kończy się budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego "Sportpark", na który złożą się: boisko/kort tenisowy, stoły pingpongowe, plac zabaw dla dzieci, stoły do gry w karty, szachy i chińczyka. Obiekt zostanie ogrodzony, oświetlony, wyposażony w ławki, otoczony zielenią.

Budowa Sportparku przy ul. św. Barbary

Kompleks rekreacyjno-sportowy jest realizowany ze środków pochodzących z budżetu obywatelskiego.


- Całość będzie gotowa do końca roku - zapowiada Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Początkowo miało się to stać pod koniec listopada, ale musieliśmy czekać na decyzję o wycince drzew.
Warta ok. 0,5 mln zł inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego. Kompleks podniesie walory estetyczne historycznego parku wokół dawnego Pałacu Mniszchów oraz stworzy możliwość integracji mieszkańców. Sportpark stanowić będzie jedyny ogólnodostępny tego typu obiekt rekreacyjny w Śródmieściu.

Dwie przecznice dalej, u zbiegu Angielskiej i Długiej Grobli zobacz na mapie Gdańska, prywatny inwestor nabył od spółki Orange prawa do użytkowania wieczystego terenu o powierzchni ponad 4,5 tys. m kw. Sprzedaż odbyła się w trybie negocjacji, a cena wywoławcza wyniosła 3,2 mln zł netto.

Dla tej nieruchomości obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 2000 roku, który dopuszcza zabudowę mieszkaniowo-usługową do 14 m wysokości. Teren objęty jest nadzorem konserwatorskim, dlatego przedsięwzięcie, które zamierza zrealizować inwestor musi odznaczać się architekturą o wysokich walorach estetycznych i wysokim standardzie wykończenia.

Czy w najbliższym czasie ruszy jakaś inwestycja?

- Za wcześniej jest, by mówić o planach. Czekamy aż zmieni się okolica, bo teraz nie prezentuje się za ciekawie - przyznaje Stanisław Zaborowski, nowy właściciel. - Konserwator trzyma pieczę tylko nad gruntem, dlatego złożyliśmy wniosek o pozwolenie na rozbiórkę znajdujących się tutaj budynków.
Zagraniczny inwestor planuje budowę hotelu w ruinach zabytkowego budynku po dawnych zakładach mięsnych.
Zagraniczny inwestor planuje budowę hotelu w ruinach zabytkowego budynku po dawnych zakładach mięsnych. mat. Studio Projektowe WM
Niedawno informowaliśmy także o planach zagranicznego inwestora, który zamierza zamienić w hotel ruiny zabytkowego budynku po dawnych zakładach mięsnych przy ul. Na Stępce 2 zobacz na mapie Gdańska. Ma się to stać w 2018 roku.

Wcześniej, bo w połowie 2017 ma być gotowy nowy komisariat policji powstający od kilku miesięcy w kwartale ulic Długa Grobla, Wiesława i Zabłotna zobacz na mapie Gdańska. Przeniesione zostaną tam komisariaty z Głównego Miasta i Stogów. Przy obiekcie, który będzie miał własne nabrzeże nad Motławą, powstanie też komisariat wodny.

Od kilku miesięcy na Długich Ogrodach trwa budowa nowego komisariatu policji.
Od kilku miesięcy na Długich Ogrodach trwa budowa nowego komisariatu policji. mat. prasowe
Przejdźmy teraz na drugą stronę ul. Długie Ogrody, która przecina całą dzielnicę.

Wzdłuż niej planowanych jest kilka inwestycji mieszkaniowych. Realizować je będą różne podmioty. Jednym z nich jest firma Budimex Nieruchomości, która zabuduje działkę u zbiegu Długich Ogrodów i Łąkowej. Dodatkowo ten sam inwestor zrealizuje inwestycję na sąsiedniej działce należącej do Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku. Kolejna działka należy do firmy Vesta, która również planuje wybudować mieszkania.

Plan zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów dopuszcza pierzejową zabudowę mieszkaniowo-usługową o wysokości do 20 m.

Z kolei bliżej Podwala Przedmiejskiego zobacz na mapie Gdańska powstaje osiedle Sadowa PB Kokoszki. Obecnie w budowie jest drugi z sześciu budynków. Znajdzie się w nim ponad 60 mieszkań. Ceny zaczynają się od ok. 6,9 tys. zł za metr. Lokatorzy zaczną wprowadzać się do swoich mieszkań na przełomie czerwca i lipca.

Hotel Sadova ma gotową niemal całą elewację. Obecnie wewnątrz obiektu prowadzone są prace wykończeniowe.
Hotel Sadova ma gotową niemal całą elewację. Obecnie wewnątrz obiektu prowadzone są prace wykończeniowe. mat. prasowe
Również w czerwcu pierwszych gości przyjmie powstający po sąsiedzku zobacz na mapie Gdańska hotel Sadova. Jego budowa zaczęła się ponad rok temu. Jak przebiegają prace?

- Wszystko idzie zgodnie z planem co do dnia - zapewnia Małgorzata Kołnierzak, kierownik projektu Sadowa Sp. z o.o. - Gotowa jest niemal cała elewacja budynku, z kolei wewnątrz trwają prace wykończeniowe, a od nowego roku zacznie się wyposażanie obiektu.
W czterogwiazdkowym obiekcie znajdą się 164 pokoje oraz strefa rekreacyjna z basenem, salą fitness i saunami, jak również centrum konferencyjne z trzema salami. Na zewnątrz postanie też parking na ok. 100 samochodów.

Poznaj historię kościoła św. Barbary na Długich Ogrodach.

Opinie (37) 1 zablokowana

 • Za drogo! Okolica nieszczególna, Wszędzie daleko poza Długą.

  Za drogo. Ceny warszawskie, chyba powariowali. Znowu kupują cwaniaczki pod wynajem. Niedługo nie będzie komu wynajmować bo wszyscy uciekają na swoje.

  • 29 45

 • no to powinies sie cieszyc :)

  Skoro cwaniaczki kupują na wynajem, a nie ma komu wynajmowac, bo wszyscy wyjeżdżają, to cwaniaczki stracą - w takim wypadku twoje zawistne serce trola powinno być wniebowziete :)

  • 38 3

 • Bardzo dobrze. Niech infrastruktura idzie w stronę wylotu z miasta na Warszawę. Za kilka lat śródmieście będzie olbrzymie. Zyskamy wszyscy na tym. Nie kupię tam mieszkania bo mnie nie stać,ale się cieszę z rozbudowy miasta.

  • 61 3

 • bardzo dobrze, ze buduja

  ale czekam na Granarie

  • 30 4

 • wielki potencjał zapraszamy inwestorów z pomysłami.

  Prosimy pamiętać o mieszkańcach

  • 30 4

 • do szadółek daleko...

  • 12 6

 • Długie Ogrody super lokalizacja , ale okolica zaniedbana ! Do Szafarni jako tako im dalej tym gorzej . Dziury w jezdni , chodniki tragedia i niby "ścieżka rowerowa "Ciekawe jak długo będzie dziura w ziemi i okalający blaszany płot?

  • 29 3

 • Dziwię się że dopiero teraz cokolwiek się dzieje ! Z Długich Ogrodów do Neptuna na Długą to rzut kamieniem ! Nie mówiąc o włodarzach miasta że zapomnieli o tym fragmencie Gdańska .Do zrobienia jest b. dużo !

  • 14 1

 • Nareszcie .

  • 14 0

 • Bardzo mnie cieszy rosnące tempo inwestycji w tych rejonach miasta

  Razem z zabudową wyspy spichrzów powinno się to przyczynić do znacznego ożywienia głównego miasta

  • 24 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
29550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
17750 zł/m2
Gdynia Orłowo
16800 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
16600 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
16400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
16250 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15600 zł/m2
Gdynia Działki Leśne
12050 zł/m2
Gdynia Orłowo
11600 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl