• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Domesta. Deweloper z Gwarancją Plus

27 grudnia 2022, godz. 09:00 

30 lat działania na rynku budowlanym daje doświadczenie, które umożliwia realizowanie inwestycji o dopracowanej jakości. Dodatkowo deweloper Domesta obejmuje mieszkania gwarancją - po roku dokonuje bezpłatnego przeglądu gwarancyjnego w ramach programu "Domesta - Deweloper z Gwarancją Plus". Korzysta z tego coraz więcej nabywców. Tylko w 2022 roku oddane bowiem zostały mieszkania w inwestycjach: Havlove, Robinia czy pierwszy etap osiedla Leszczynowy Park.Co to jest "gwarancja plus"?- Wszystkie nasze osiedla objęte są specjalnym programem "Domesta - deweloper z Gwarancją Plus" - mówi Zbigniew Bieszk, naczelny inżynier w Domeście. - Oznacza to, że każde mieszkanie może zostać sprawdzone pod kątem ewentualnych usterek, które zostały uwidocznione w trakcie jego użytkowania. Spotkania odbywają się rok po przekazaniu mieszkania w ramach bezpłatnego gwarancyjnego przeglądu mieszkań. Wystarczy, aby mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z programu zgłosili chęć spotkania z specjalistami z Domesty do zarządcy budynku.
Program Domesty "gwarancja plus" to tylko jeden z wielu wyznaczników wysokiej jakości, którą oferuje deweloper.

Szczególną uwagę przykłada on także do wysokiego standardu jakości wykończenia mieszkań. Po odebraniu kluczy można od razu przystąpić do ich urządzania.

- Wybieramy materiały wykończeniowe tylko i wyłącznie wysokiej jakości, a przekazywane mieszkania są gotowe do własnej aranżacji - dodaje Marcin Niklas, dyrektor ds. przygotowania inwestycji - Ściany wewnętrzne w mieszkaniach są już po szpachlowaniu oraz pomalowane są farbą na biało. Wystarczy je zatem pomalować na wybrany kolor i już można się wprowadzić.

Domesta. Dbałość o ekologię i zieleńWieloletnie doświadczenie w komponowaniu przestrzeni realizowanych osiedli dało deweloperowi umiejętność projektowania wyróżniających się terenów zielonych. Nie bez znaczenia jest przy tym dbałość o środowisko i podążanie za aktualnymi trendami w projektowaniu.

Przykładami niech będą zielone dachy oraz ogrody deszczowe, które Domesta na swoich osiedlach standardowo stosuje. Inwestycja w takie rozwiązania oznacza dbałość o retencję wody deszczowej, właściwe nawodnienie osiedlowej zieleni oraz przeciwdziałanie ewentualnym zalewaniom podczas gwałtownych opadów.

- Charakter terenów zielonych jest dobierany indywidualnie do każdego osiedla - opowiada Dagmara Konieczna, zastępca kierownika Działu Przygotowania Produkcji. - Wybieramy ją zgodnie z przeznaczeniem terenu, na przykład w okolicy placu zabaw roślinność jest żywsza i bardziej wyrazista niż na parkowych alejkach, gdzie chcielibyśmy się wyciszyć. Każdorazowo zieleń ma dawać poczucie bliskości i harmonii z naturą, bo to sprawia, że czujemy się dobrze. A to poczucie jest szczególnie ważne we własnym domu i jego otoczeniu.

Parki i tereny zielone przy osiedlachAby sprawdzić w jaki sposób Domesta organizuje osiedlową przestrzeń wystarczy zajrzeć na zrealizowane przez tego dewelopera osiedla.

W tym roku Domesta zrealizowała m.in. inwestycję Robinia na Chełmie wyróżniającą się ilością zachowanych na terenie osiedla drzew uzupełnionych nowymi świeżymi nasadzeniami oraz pierwszy etap inwestycji Leszczynowy Park na Jasieniu, w ramach której powstał park o powierzchni ponad 16 tys. m kw. Posadzone w nim zostały nowe drzewa, tysiące krzewów i bylin. Powstały też ogrody: sensoryczny oraz społeczny, a także miejsca wypoczynku umożliwiające przygotowanie pikniku czy też odpoczynek w hamaku.

- Zachęcam do zapoznania się z naszymi zrealizowanymi już inwestycjami. To nasze wizytówki - dodaje Marta Apanowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu - Na osiedlu Robinia budynki drzew zostały wplecione w istniejący drzewostan, w tym przepiękne daglezje. W listopadzie zakończyliśmy prace przy wspomnianym już parku przy ul. Leszczynowej. Teraz pracujemy nad ożywieniem i zazielenieniem terenów jaru przy Potoku Oruńskim. Wraz z inwestycją Urzeka powstanie za naszą sprawą kolejne miejsce relaksu z naturalnym placem zabaw oraz leśnym molo wzdłuż potoku.


Domesta. Mieszkania przekazywane w terminieMieszkania budowane przez Domestę przekazywane są przyszłym mieszkańcom zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

- W tym roku przekazaliśmy klucze do ponad 230 mieszkań - mówi Weronika Dzierżawska, specjalista ds. aranżacji i odbiorów - W tym roku, jak i w latach poprzednich lokale zostały przekazywane w ustalonych wcześniej terminach.

Domesta. Laureat nagrody "Budujemy Bezpiecznie"Nagroda "Budujemy Bezpiecznie". Nagroda "Budujemy Bezpiecznie".
W 2022 roku Domesta otrzymała nagrodę w konkursie "Budujemy Bezpiecznie" organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów BHP w procesie realizacji obiektów budowlanych. 

Nagroda przypadła Domeście za realizację osiedla #NaSwoim

ZOBACZ JAK POWSTAJE INWESTYCJA #NASWOIM PRZY UL. PTASIEJ NA CHEŁMIE

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Trójmiejskie Targi Mieszkaniowe (5 opinii)

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
32550 zł/m2
Gdynia Orłowo
21200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20550 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
18000 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17150 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21850 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
21000 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18950 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15850 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
14500 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane