• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dwa pokoje czy kawalerka - jakie mieszkanie wybrać?

24 maja 2024 

Gdy mowa o rynku nowych mieszkań, dyskusję często sprowadza się do ceny metra kwadratowego, odmienianej przez wszystkie przypadki. Warto jednak wejść w temat nieco głębiej, bo... metr metrowi nierówny: liczy się to, jak projektanci wykorzystali dostępną powierzchnię. Słowem - czy da się na niej urządzić wygodne codzienne życie?

Nowy start. Jakie mieszkanie wybrać?Zakup mieszkania to emocjonujący moment, ale też sytuacja, w której trzeba zważyć pragmatyczne argumenty:

 • cenę,
 • powierzchnię,
 • lokalizację,
 • i konkretne praktyczne rozwiązania.

Wówczas może okazać się, że podobny metraż - dostępny w zbliżonej cenie - może oznaczać zarówno klasyczną kawalerkę, jak i mieszkanie z osobną sypialnią. Zobaczymy też, że na jakość życia wpływają dodatkowe elementy, dostępne tuż za progiem mieszkania oraz w najbliższej okolicy osiedla.

Nieduże mieszkanie kupięWielu klientów kupujących swoje pierwsze lokum siłą rzeczy wybiera mieszkania mniejsze niż większe, o powierzchni trzydziestu kilku metrów.

Taką ofertę można znaleźć na osiedlu ALTRO, które buduje się w Rumi, niedaleko granicy z Gdynią. Deweloper, trójmiejska firma EKOLAN, właśnie wprowadza do sprzedaży mieszkania w nowym budynku, który stanie na granicy z Błoniami Janowskimi. Oznacza to, że w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zielony teren miejski, pozwalający na relaks w plenerze.

W ofercie ALTRO są mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 32 do 100 metrów kwadratowych, z balkonami, tarasami i ogródkami.

Zwróćmy uwagę na najmniejsze z nich. Na tych trzydziestu kilku metrach projektanci umiejętnie rozplanowali wielofunkcyjną przestrzeń do życia, złożoną z pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz osobnej sypialni i łazienki.

Co więcej, we wszystkich mieszkaniach w standardzie zainstalowane zostanie ogrzewanie podłogowe. Na żadnej ze ścian nie trzeba będzie więc poświęcać miejsca na grzejniki.

Bardziej ustawne wnętrza pozwolą na dużą elastyczność w aranżacji i optymalne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego. Kto lubi, będzie mógł przez cały czas chodzić po domu boso. Chyba że zechce wybrać się do strefy rekreacyjnej dla mieszkańców. Ta dostępna będzie w tym samym budynku, zatem wystarczy... założyć kapcie.

Z sąsiadami na film i bilardOprócz samych mieszkań ALTRO oferuje wielofunkcyjną całoroczną przestrzeń wspólną dla mieszkańców. Starsi i młodsi przyjemnie spędzą tutaj razem czas. Do ich dyspozycji będą wnętrza kompleksowo zaprojektowane, zaaranżowane i urządzone w niezbędne sprzęty i meble. W CAFE BILARD będzie można spotkać się na partyjce tytułowego bilarda, wymienić się książką we wspólnej biblioteczce albo urządzić wspólny seans filmowy lub serialowy maraton.

W KIDS CLUBIE dzieci znajdą miejsce do zabawy w sklep i teatrzyk. Rodzice będą mogli zorganizować im również wspólne zajęcia plastyczne czy turniej gier planszowych. Chcąc spokojnie popracować przy laptopie, będzie można skorzystać ze strefy COWORKINGU, wyposażonej w akustycznie wyciszone stanowiska. Nie zabraknie również STREFY FIT dla dorosłych, z rowerem stacjonarnym, bieżnią, ławeczką i innymi urządzeniami przydatnymi do tego, by zadbać o kondycję fizyczną bez konieczności wyprawy do siłowni.

Na spacer i na miastoPoza wspomnianym już miejskim parkiem Błonia Janowskie dużo zieleni znajdzie się również na terenie samego osiedla. Wypełni ona przestrzeń pomiędzy budynkami - będą tutaj place zabaw dla młodszych i starszych dzieci, alejki spacerowe i miejsca spotkań. Więcej terenów spacerowych znaleźć można dwa kilometry dalej, w parkach: Starowiejskim i Żelewskiego.

Lokalizacja ALTRO zapewnia też wygodny dostęp do środków komunikacji zbiorowej, z przystankiem autobusowym w pobliżu osiedla i stacją Szybkiej Kolei Miejskiej w odległości niespełna dwóch kilometrów.

 • Do Gdyni są trzy kilometry,
 • do Redy pięć,
 • a na plażę i molo w Mechelinkach - jedenaście.

W najbliższej okolicy działają przedszkola, żłobek i szkoły, ośrodek zdrowia, liczne sklepy i punkty usługowe oraz dwie galerie handlowe. Ofertę kulturalną znajdziemy w pobliżu w Miejskim Domu Kultury, Bibliotece Stacja Kultury oraz Multikinie.

Z designerskim polotemWprawdzie styl nie jest już kwestią tak pragmatyczną jak cena metra kwadratowego, jednak nie brakuje osób, dla których właśnie architektura i design mogą zaważyć na ostatecznej decyzji o zakupie mieszkania.

ALTRO nawiązuje do stylu modernistycznego, za sprawą jasnej kolorystyki budynków i detali, takich jak czarne i białe balustrady oraz linie boniowania na elewacjach.

Na atmosferę i jakość tej realizacji będą wpływać także takie elementy, jak zewnętrzne murale i korespondujące z nimi wzory na ścianach w przedsionkach i korytarzach. Lekkości budynkom dodadzą przeszklone klatki schodowe, optycznie dzielące bryłę na wyraźne piony.

Sporo dziennego światła będzie także we wnętrzach mieszkań, a to dzięki dużym oknom, sięgającym sufitu. Takie rozwiązanie również wpływa na wrażenie przestrzeni, odczuwane nawet w mniejszym mieszkaniu.

Więcej informacji na temat inwestycji znaleźć można na stronie Altro Ekolan.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Altro

Altro

7 ogłoszeń

Ekolan

Rumia Janowo, ul. Błoń Janowskich Mapa

33 do 79 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja

Miejsca

 

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ERES Annual Conference

600 - 2200 zł
konferencja

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33950 zł/m2
Gdynia Orłowo
24050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23500 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
22200 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
30350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16750 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16500 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15800 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane