• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dwóch deweloperów zabuduje teren po gazowni

Michał Brancewicz
2 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (130)

Robyg razem z Vantage Development będzie sukcesywnie zabudowywał działki nad Motławą, na terenie po dawnej gazowni, naprzeciwko Polskiego Haka. Pozwolenie na pierwszy 5-piętrowy budynek u zbiegu ul. Stępkarskiej i Wiosny LudówMapka już jest i wkrótce trafi on do sprzedaży. Dwa kolejne budynki czekają na zielone światło.Chciał(a)byś mieszkać na Młodym Mieście?

W połowie 2021 roku informowaliśmy, że teren Polskiej Spółki Gazownictwa został sprzedany za 222,5 mln zł. Atrakcyjny grunt o powierzchni 47 tys. m kw. na granicy Śródmieścia i Młodego Miasta nabyła wrocławski deweloper - Vantage Development.

Już wcześniej, bo styczniu 2020 r., Vantage został przejęty przez niemiecki TAG Immobilien specjalizujący się w segmencie PRS - czyli mieszkań na wynajem długo- i krótkoterminowy.

Z kolei na początku 2022 r. ten sam fundusz odkupił za 2,5 mld zł Robyga od Goldman Sachs.Atrakcyjny teren po gazowni będzie sukcesywnie zabudowywany przez dwóch deweloperów - Robyga i Vantage Development. Atrakcyjny teren po gazowni będzie sukcesywnie zabudowywany przez dwóch deweloperów - Robyga i Vantage Development.
Firmy deweloperskie z Trójmiasta mają nowych właścicieli Firmy deweloperskie z Trójmiasta mają nowych właścicieli

W ostatnich miesiącach Vantage Development złożył trzy wnioski o pozwolenie na budowę:

Wnioski o pozwolenie na budowę:

 • 4.10.22 - budynek wielorodzinny z częścią usługową u zbiegu ul. Stępkarskiej i Wiosny LudówMapka - projekt B1 Architekci
 • Teren u zbiegu ul. Stępkarskiej i Wiosny Ludów, gdzie deweloperzy mają pozwolenie na budowę. Teren u zbiegu ul. Stępkarskiej i Wiosny Ludów, gdzie deweloperzy mają pozwolenie na budowę.
 • 5.10.22 - budynek wielorodzinny z częścią usługową wzdłuż ul. StępkarskiejMapka - projekt KD Kozikowski Design
 • Teren wzdłuż ul. Stępkarskiej. Deweloperzy czekają na wydanie pozwolenia na budowę. Teren wzdłuż ul. Stępkarskiej. Deweloperzy czekają na wydanie pozwolenia na budowę.
 • 23.01.23 - budynek wielorodzinny na końcu ul. Wiosny LudówMapka - projekt B1 Architekci.
 • Teren na końcu ul. Wiosny Ludów. Deweloperzy czekają na wydanie pozwolenia na budowę. Teren na końcu ul. Wiosny Ludów. Deweloperzy czekają na wydanie pozwolenia na budowę.

Pierwszy z nich otrzymał pozwolenie 17 lutego 2023 r. Budynek wkrótce trafi do sprzedaży, którą prowadzić będzie firma Robyg.

Wszystkie inwestycje Robyga w Trójmieście- Obecnie przygotowujemy się do wprowadzenia do sprzedaży pierwszego etapu planowanego osiedla. Etap ten zakłada budowę 5-piętrowego budynku, w którym powstanie 51 mieszkań w metrażach 27-133 m kw. - informuje Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketing w Robygu, Grupa TAG Immobilien.
Inwestor na razie nie zdradza, kiedy rozpocznie się budowa. Nie wiadomo też, jak będzie wyglądać architektura nowego budynku.

Miejsca

 • ROBYG Gdańsk, Piekarnicza 3

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (130)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane