Wiadomości

Ekologiczne osiedle blisko centrum Gdańska

Na dachu każdego budynku znajdą się panele słoneczne, pozwalające na duże oszczędności podczas użytkowania mieszkania.
Na dachu każdego budynku znajdą się panele słoneczne, pozwalające na duże oszczędności podczas użytkowania mieszkania. materiały inwestora

Osoby chcące zamieszać w domu blisko centrum miasta, a na dodatek żyć ekologicznie powinny wybrać ofertę kameralnego Osiedla Forma. Składa się ono z dwurodzinnych domów, gdzie każdy budynek wyposażony jest w panele słoneczne, które pozwolą realnie obniżyć rachunki.Możliwość zakupu mieszkania na osiedlu wykorzystującym alternatywne źródła energii to nadal rzadkość na Trójmiejskim rynku nieruchomości. Ale jest to możliwe. Przekonają się o tym mieszkańcy Osiedla Forma - pierwszej deweloperskiej inwestycji realizowanej na gdańskiej Olszynce zobacz na mapie Gdańska. Nie dość, że wokół znajdują się rozległe tereny zielone sprzyjające rekreacji, to można stamtąd dojść w 20-25 minut spacerem na Główne Miasto.

Jednak to, co jeszcze bardziej wyróżnia osiedle, poza lokalizacją, to fakt, że składa się ono z 14 domów, a na dachu każdego budynku znajduje się 12 paneli fotowoltaicznych*, po sześć na każde mieszkanie.

Mieszkanie w dużych budynkach składających się z kilkudziesięciu mieszkań nie daje takich możliwości. Zastosowanie paneli na takich inwestycjach wygeneruje minimalne oszczędności na jednego mieszkańca. Tutaj, gdzie w każdym domu są tylko dwa mieszkania, obniżka cen energii elektrycznej będzie znacząca.

- Klienci coraz częściej skarżą się na rosnące koszty życia, a dzięki zastosowanym przez nas rozwiązaniom nabywcy mieszkań na Osiedlu Forma będą mogli cieszyć się rachunkami niższymi nawet o 60 procent - przyznaje Marta Błaszczyk, dyrektor działu sprzedaży w firmie Nowa Olszynka. - A dodatkowo cena zakupu mieszkania na Olszynce jest nieporównywalnie niższa niż w samym centrum, mimo że odległość jest niewielka.
Między budynkami osiedla będzie dużo przestrzeni przeznaczonej na przydomowe ogródki.
Między budynkami osiedla będzie dużo przestrzeni przeznaczonej na przydomowe ogródki. materiały inwestora
Każdy budynek Osiedla Forma posiada trzy kondygnacje, a mieszkać w nim będą dwie rodziny. Na wyższym poziomie powstają mieszkania dwupiętrowe z poddaszami i balkonami. Z kolei mieszkańcy parterów posiadać będą własne ogródki o powierzchni od 105 do nawet 230 m kw.

- Dodatkowym atutem Osiedla Forma jest niewielka liczba części wspólnych oraz brak klatek schodowych, co przełoży się na bardzo niskie czynsze. Po wstępnej analizie kosztów prognozuje się, że będą one wynosiły około 3 zł za m kw. plus zaliczki na media - zapowiada Magdalena Świerszcz, prezes firmy Nowa Olszynka.
Do każdego mieszkania prowadzić będzie oddzielne wejście, a całe osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Za projekt odpowiada pracownia Fort Targowski. Jest to biuro z wieloletnim doświadczeniem, które zadbało o estetyczny wygląd osiedla oraz o funkcjonalność mieszkań, które dostępne są w metrażach od 56 do 90 m kw.

Budowa domów rozpoczęła się na początku maja, a już teraz 30 proc. mieszkań jest zarezerwowanych. Odbiory przewidziane są latem 2020 roku.

Czym jest instalacja fotowoltaiczna i jak działa?


Instalacja fotowoltaiczna to system, który pozwala generować prąd elektryczny z energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne, utworzone z grupy baterii słonecznych, montowane są najczęściej na południowej części dachu i są głównym elementem instalacji. Instalacja fotowoltaiczna opiera się na liczniku dwukierunkowym, który zlicza energię elektryczną wyprodukowaną przez panele słoneczne oraz energię pobraną z sieci. W praktyce, kiedy korzystamy z "tradycyjnego" prądu, płacimy standardową stawkę ustaloną przez dostawcę. Kiedy jednak używamy energii słonecznej, licznik "kręci się" w drugą stronę. Procesy wymiany prądu (bilansowania) odbywają się automatycznie, bezobsługowo, za pomocą urządzenia o nazwie inwerter, który automatycznie zarządza przepływami energii elektrycznej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (14) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.