Ekologiczne mieszkania na Morenie

Odpowiednie dobranie instalacji fotowoltaicznej pozwoli mieszkańcom uzyskać duże oszczędności energii.
Odpowiednie dobranie instalacji fotowoltaicznej pozwoli mieszkańcom uzyskać duże oszczędności energii. materiały prasowe

Ochrona środowiska to podstawowa wartość, jaka przyświeca grupie deweloperskiej Mr Dom przy projektowaniu i budowaniu kolejnych inwestycji. Przykładem jest Przystanek MorenaMapka - budynek powstający w technologii, która pozwala znacząco obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej.Z wszelkich prognoz wynika, że podwyżki energii na świecie są nieuniknione. Szacuje się, że w ciągu kilku lat możemy spodziewać się wzrostu cen pozyskania energii o 50-70 proc. Co wyraźnie uszczupli rodzinny budżet.

Obecnie deweloper realizuje inwestycję mieszkaniową pod nazwą Przystanek Morena przy ul. Powstania ListopadowegoMapka w Gdańsku. Powstaje ona w duchu wartości proekologicznych. Ważne jest bowiem, by miejsce, które się wybiera na lata, miało pozytywną energię.

Na dachu budynku powstanie instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli przyszłym mieszkańcom obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej.

- Za montażem instalacji fotowoltaicznej przemawia przede wszystkim opłacalność systemu. Kalkulacja jest prosta. Pomimo początkowych kosztów inwestycji związanej z jej uruchomieniem, całe przedsięwzięcie zwraca się w formie oszczędności w ciągu 8-10 lat - informuje Krzysztof Witecki, dyrektor działu marketingu firmy Mr Dom.
Tak docelowo będzie wyglądał budynek inwestycji Przystanek Morena.
Tak docelowo będzie wyglądał budynek inwestycji Przystanek Morena. materiały prasowe
Pozyskany prąd z energii słonecznej będzie wykorzystany do zasilenia części wspólnych: oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynku oraz pokrycia kosztów eksploatacji windy. Pozostałe segmenty fotowoltaiki będą stanowić dodatkową ofertę dla podniesienia atrakcyjności poszczególnych mieszkań.

Na dachu budynku istnieje pełna dowolność montażu o optymalnym kącie nachylenia paneli względem słońca. Odpowiednio dobrana moc fotowoltaiki pozwoli na pokrycie potrzeb poboru energii elektrycznej zarówno dla wspólnoty mieszkaniowej, jak i indywidualnego odbiorcy.

Już dziś możesz podjąć decyzję, która z czasem przełoży się na zysk.

Kupujących mieszkania w Przystanku Morena deweloper zachęca do skorzystania z indywidualnego pakietu "Zielona energia" i zainstalowania na dachu własnej ekoelektrowni.

- Po amortyzacji inwestycji energię elektryczną klienci mają za darmo. Nowoczesny system jest całkowicie bezobsługowy i nie ulega awariom. Żywotność paneli fotowoltaicznych to około 30-35 lat ciągłej pracy. Przykładowa rodzina w mieszkaniu o powierzchni 60 m kw. zużywa rocznie energię elektryczną za kwotę 1500-2000 zł. Aby zbilansować taką kwotę należy zainstalować panele o mocy 4 kWp - wyjaśnia Krzysztof Witecki. - Dzięki instalacji wzrasta też wartość samej nieruchomości.
Obecnie inwestycja Przystanek Morena jest w trakcie realizacji.
Obecnie inwestycja Przystanek Morena jest w trakcie realizacji. materiały prasowe
Co więcej, w halach garażowych zainstalowane zostaną odpowiednie podłączenia, które umożliwią stworzenie stacji zasilania elektrycznych aut.

Pracownicy firmy #mrdom pomogą dokonać analizy zapotrzebowania energetycznego dla danego mieszkania. To pozwoli dobrać odpowiednią moc instalacji. A jej koszt dla pojedynczego mieszkania nie jest wysoki.

Projekt "Zielona energia" firmy #mrdom pozwala w przyjazny dla środowiska sposób przekształcić promienie słoneczne bezpośrednio w potrzebny prąd. Więcej informacji można uzyskać na stronie przystanekmorena.pl lub w dziale sprzedaży #mrdom. (tel. 519 069 506).

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Świat opowiadany
Świat opowiadany
warsztaty
g. 10:00 - 10:45
Gdańsk, Kącik Montessori
Olga Drenda wykład + Q&A
Olga Drenda wykład + Q&A
wykład , spotkanie
gru 7
poniedziałek, g. 18:00
Online
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port
wykład , spotkanie
kwi'21 24-25
sobota - niedziela, g. 10:00
Gdańsk

Ogłoszenia

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
22150 zł/m2
Gdynia Orłowo
16250 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
14200 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
14050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
14050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
14100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
11400 zł/m2
Sopot Górny Sopot
10650 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
9350 zł/m2
Gdańsk Przymorze
9200 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane