• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Filtrowana czy z kranu? Jaką wodę pić?

Większość z nas wie, że picie wody zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jest zdrowe (w przeciwieństwie do słodkich napojów gazowanych). Często spożycie wody poprzedzamy jej filtrowaniem...
Większość z nas wie, że picie wody zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu i jest zdrowe (w przeciwieństwie do słodkich napojów gazowanych). Często spożycie wody poprzedzamy jej filtrowaniem... fot.fotolia/Alliance

Nie plastikowa butelka z markową wodą mineralną czy źródlaną, a designerski dzbanek, szklana butelka czy karafka z wodą z kranu - to coraz częstszy widok w trójmiejskich domach, a nawet restauracjach czy biurach. Czasem jest w nich woda przefiltrowana, przegotowana lub prosto z kranu. Sprawdziliśmy, czy trzeba poprawiać stan trójmiejskiej kranówki oraz (ewentualnie) jak to zrobić.Czy pijesz wodę z kranu?

Zobacz wyniki (635)
PEWIK Gdynia i Saur Neptun Gdańsk od lat zapewniają, że picie wody z kranu w Trójmieście jest bezpieczne i zdrowe. Potwierdzają to regularnymi badaniami.

- Woda dostarczana przez SNG mieszkańcom Gdańska i Sopotu jest czysta i smaczna. Spełnia wszystkie wymogi sanitarne i jakościowe. Smak, zapach i przejrzystość wody są oceniane wysoko przez samych konsumentów - mówi Magdalena Rusakiewicz, rzecznik prasowy SNG. - Co dwa lata przeprowadzamy badania ankietowe dotyczące jakości wody w kranie. Podczas ostatnich takich badań aż 88% gdańszczan i 98% sopocian oceniło wodę w kranie jako dobrą i bardzo dobrą. Dla porównania w roku 2003 było to 62% gdańszczan i 92% sopocian. Co oznacza, że zaufanie do wody z kranu rośnie. A rośnie dlatego, że woda ta jest smaczna, bezpieczna i wartościowa. Nie ustępuje jakością wodom butelkowanym, ale bije je na głowę podstawowym atutem: niską ceną! Litr wody z kranu to wydatek 1 grosza!
PEWIK GDYNIA dostarcza wodę w Gdyni, Rumi, Redzie, Wejherowie i okolicach oraz eksploatuje 8 ujęć wody.

- Wszystkie ujęcia wyposażone są w stacje uzdatniania, w których prowadzony jest proces mający na celu obniżanie zawartości związków żelaza i manganu do poziomu odpowiadającego obowiązującym przepisom - mówi Anna Szpajer z PEWIK Gdynia. - W ostatnich latach większość stacji uzdatniania została rozbudowana lub zmodernizowana przy wsparciu dotacjami z Unii Europejskiej, zapewniając jakość na bardzo wysokim poziomie. W ramach wdrażania programu bezpieczeństwa bakteriologicznego, na stacjach uzdatniania wody zostały zainstalowane lampy promieniowania UV. Zaletą tej metody dezynfekcji jest to, że woda nie zmienia smaku i zapachu. Nasza woda jest smaczna i można ją pić bez obaw o swoje zdrowie. Potwierdziły to niezależne badania Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który stwierdził, że jakość badanej wody z sieci wodociągowej w Gdyni przewyższa jakość źródlanej wody butelkowanej kupowanej w sklepie. Nie wymaga ona dodatkowego uzdatniania za pomocą filtrów domowych.
PEWIK Gdynia i SNG badają przydatność wody do spożycia na podstawie wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody do spożycia (Dz.U.07.61.417). Są tam podane np. wymagania organoleptyczne czy fizykochemiczne, ale również najwyższe dopuszczalne stężenia zanieczyszczeń wody. Badania, w zależności od ujęcia, odbywają się codziennie lub przynajmniej raz w miesiącu.

Coraz więcej osób ufa tym badaniom i decyduje się na picie wody z kranu. Nawet w kilku trójmiejskich restauracjach można napić się kranówki bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Są jednak tacy, którzy choć wodę z kranu piją, to przefiltrowaną lub przegotowaną.

Warto wiedzieć, że pod względem chemicznym podgrzana woda jest mniej zdrowa niż nieprzegotowana, bo poprzez odparowanie wody zwiększa się stężenie związków chemicznych.

- W badaniach gdańskiej kranówki, porównywanej do jednej z wiodących na rynku wód butelkowanych okazało się, że woda z kranu jest bardziej wartościowa w minerały. Ma więcej: wapnia, magnezu i sodu. Co oznacza, że nie ma potrzeby jej gotowania - dodaje Magdalena Rusakiewicz. - Przecież często kupujemy do domu wodę mineralną, by dostarczyć organizmowi niezbędnych składników. Musimy pamiętać, ze podczas gotowania je tracimy. Dlatego od kilku lat przekonujemy mieszkańców, żeby pili wodę prosto z kranu. To naprawdę bezpieczne!
... tymczasem trójmiejskie przedsiębiorstwa wodociągowe udowadniają, że wodę pić możemy prosto z kranu!
... tymczasem trójmiejskie przedsiębiorstwa wodociągowe udowadniają, że wodę pić możemy prosto z kranu! fot. fotolia/verdateo
Ci, którzy nie chcą pić wody bezpośrednio z kranu ani jej gotować, mogą zdecydować się na jej filtrowanie, które usunie drobnoustroje, szkodliwe związki chemiczne, a także zapobiegnie osadzaniu się kamienia w czajniku.

W tej kwestii od lat najbardziej popularne są dzbanki z filtrem, które można kupić zarówno w dużych marketach, jak i mniejszych sklepach z AGD. Ceny zaczynają się już od ok. 30 zł.

- Zwłaszcza latem jest bardzo duże zainteresowanie takimi dzbankami. Dlaczego? Ponieważ woda po przefiltrowaniu jest smaczniejsza i na pewno zdrowsza od tej z otwartej butelki. Ponadto zawiera mniej metali ciężkich, natomiast woda butelkowana ma więcej kamienia i jest twardsza - mówi Agnieszka Saczuk, kierownik działu Duże AGD w Media Markt w Gdańsku. - Poza tym to duża oszczędność. Jeden filtr wystarcza na 150 litrów wody.
Są dzbanki, których filtr trzeba wymienić po miesiącu, ale są także takie, które starczają na nawet 12 tygodni.

Co ciekawe, wodę można oczyszczać także w butelce z filtrem w korku, która sprawdzi się na siłowni, w pracy, szkole czy w podróży. Koszt takiej butelki o pojemności 550 ml zaczyna się od 39 zł. Filtr należy wymienić po 300 napełnieniach.

Ci, którzy nie chcą bawić się w dzbanki i butelki mogą zamontować filtry nakranowe lub wielostopniowe instalowane pod blatami kuchennymi. Oferta trójmiejskich firm zajmujących się technologiami uzdatniania wody jest spora. Filtry nakranowe można kupić już za mniej niż 100 zł. Za to decydując się na filtr wielostopniowy trzeba liczyć się z jednorazowym wydatkiem od 200 do nawet ponad 1000 zł.

Opinie (88) 3 zablokowane

 • Zaraz mi wybuchnie głowa ! (14)

  Skąd Pani Ilona wzięłą takich fachowców do wypowiedzi ?!? Woda twarda z "kamieniem" jest gorsza? Niezdrowa?
  Twarda woda zawiera więcej minerałów - związków wapnia, magnezu... Kraje pijące wodę twardą mają mniejszy wskaźnik zachorowalności na choroby wieńcowe. Kamień to te same minerały które osadzają się na dzbanku po ugotowaniu.
  Co do za dyrdymały pytam się ?!

  Polecam poszukać artykułów opierających się na statystykach z krajów skandynawskich ,gdzie przez jakiś czas ludzie przestali pić twardą wodę z kranu i co w związku z tym się wydarzyło ze społeczeństwem.

  Czy to tak ciężko postarać się o rzetelne informacje ? Chyba ,że sprzedawca z media marktu jest ostatecznym autorytetem...

  • 60 4

  • To nie dyrdymały (12)

   wiele osób cierpi na kamicę i im twarda woda nie jest potrzebna. A takie minerały jak żelazo mangan czy fluor w wodzie w Gdańsku występujące w nadmiarze powodują choroby nowotworowe oraz otępienie umysłowe szczególnie dzieci.
   Twarda woda z górskiego ujęcia to nie to samo co zatruta minerałami woda w gdańsku. Ale ty wiesz lepiej prawda.

   • 9 15

   • a może chociaż trochę (1)

    Takie u ogólnianie ,że twarda woda jest zła jest tak samo mądre jak nie jedzenie wszystkiego co ma gluten ponieważ jakaś część populacji choruje na celiakię. Więc jak Ci państwo nie jedzą glutenu, to reszta też nie je bo niezdrowy.

    Powinno być napisane ,że dla osób z kamicą taka woda jest zdrowsza. Dla pozostałych zdecydowanie zdrowsza jest twarda.

    To jest kompletne wyczerpanie tematu.

    • 21 1

    • a to co za dyrdymały?

     > Kraje pijące wodę twardą mają mniejszy wskaźnik zachorowalności na choroby wieńcowe.

     Zachorowalność mniejsza ale śmiertelność większa?

     "Bierenbaum i wsp. stwierdzili, że śmiertelność z powodu choroby wieńcowej była większa wśród osób zamieszkujących obszary z twardą wodą o podwyższonej zawartości Cd z porównaniu z mieszkańcami obszarów z wodą miękką. Zdaniem autorów wzrost śmiertelności może być związany z wywoływaniem nadciśnienia tętniczego przez Cd."

     • 1 4

   • kamica nie jest od twardej wody... (3)

    profesorku

    • 11 5

    • powiedz to komukolwiek z kamicą i chorobami przewlekłymi (2)

     • 3 9

     • możesz to mi powiedzieć

      to samo powiedział mi już lekarz, kamienie w nerach są od czegoś innego a nie od minerałów w wodzie

      • 6 1

     • Kamienie nerkowe tworzą się od szcz*wianow lub bialka

      • 0 0

   • Nadmiar tych mienrałów powoduje "otępienie umysłowe dzieci"??? Skąd taka teza?? Jakieś badania, wyniki? (3)

    Czy to raczej prawdy zasłyszane?

    • 12 3

    • to ten sam typ ludzi, którzy 'nie wierzy' w szczepionki ;)

     • 14 3

    • (1)

     poczytaj o dodawaniu fluoru do wody w usa i o tym jak to wpływa na obniżanie iq społeczeństwa

     • 0 4

     • W PL też dodają fluor do wody. W sumie to by tłumaczyło wyniki niektórych wyborów politycznych Polaków.

      Woda, którą piją , obniżyła im IQ i wybierają różne dziwne osoby do sejmu, senatu, samorządu.
      A tak na poważnie. Googlując twoje hasło o fluorze trafiamy na strony pokroju www. oswiecenie.com, teoriespiskowe w usa czy wolne media. Zawsze trafi się oszołom, który stawia różne dziwne teorie, które są odosobnione i przez środowisko naukowe negowane.

      • 10 1

   • ...

    w górskim ujęciu to raczej mękka

    • 1 0

   • na kamienice to woda z cytryną

    każdy włoch o tym wie. Wyciskamy jedną cytrynę do tego pół szklanki wody. Nie można tylko przesadzać ze zbyt dużą ilością cytryny na początek bo się odrywają duże kawałki i boli jak przechodzi to potem przez układ moczowy.

    • 5 0

  • Taka ciekawostka

   mój dziadek lat 88 jeden z wielu byłych pracowników urzędu - z zawodu inż geodeta i mgr prawa kiedyś opowiadał mi że w ujęciu wody w Straszynie dla którego , wykonywał pewne pomiary, widział notatki urzędowe związane z jakością wody napisano że woda jest napromieniowana i ten fakt lepiej przemilczeć. Taka sytuacja.
   Z drugiej strony tata mój jest chemikiem typu właśnie przemysłowego i pół życia spędził jako nadzorca wykonowanych usług chemicznych w postaci oczyszczania instalacji przemysłowych z kamienia wodnego z takich urządzeń jak skraplacze w chłodniach czy układy wodne w rafineriach, mleczarniach, oczyszczanie grzejników w spółdzielniach itp... i kilka razy prywatnie badał dla swoich celów wodę w kranie z ujęcia głębinowego w Pruszczu i zawsze mi powtarzał że to jest jakościowo jedna z lepszych wód w okolicy.

   • 1 0

 • W Gdańsku tylko filtrowaną (10)

  Nadmiar manganu żelaza oraz fluoru w Gdańsku to powszechność. Do tego woda po prostu śmierdzi nawet ta z nowych wodociągów na nowych osiedlach. Kolejna sprawa to wodociągi z azbestu w XXI wieku. Naturalnie ktoś powie że w układzie pokarmowym azbest nie szkodzi ale jaka jego część trafia przypadkiem do układu oddechowego nikt nie sprawdził a gdańsk jest miastem z ogromna ilością nowotworów wśród mieszkańców. Można dość jasno wyjaśnić że nowotwory w Gdańsku to w 50% powietrze i w 50% woda. Pobieranie wody do wodociągów z ujęcia powierzchniowego czy od lat nie spełniających standardów np Osowa czy wyspa sobieszewska Gdańsk Południe to patologia urzędnicza. Pieniądze zamiast na ujęcia wody idą na 3 rzędne cele natomiast ceny wody w Gdańsku sa niemal najwyższe w Europie.

  • 29 38

  • W całym Gdańsku woda zawiera nadmiar manganu a szkodzi to poważnie inteligencji dzieci. (7)

   Dodatkowo zwiększenie zawartości manganu w wodzie powodowało zwiększenie liczby śmiertelnych ofiar nowotworów o 12,1 na 100 tys. mieszkańców.

   • 8 13

   • Powielasz w komentarzach pogląd o szkodliwości pierwiastków na "inteligencje dzieci". (5)

    Podaj wyniki badań naukowych. Na jakiej próbie przeprowadzono badania? Jak oceniano "inteligencję" dzieci w badaniu? Czy możesz potwierdzić w 100%, że to nadmiar manganu i innych składników wody miał wpływ na rzekome obniżenie inteligencji dzieci.

    • 17 2

    • To podaj pracowniku wodociągów lub magistratu kto ci zlecił te komentarze? (4)

     Choćby to a więcej w google:
     Naukowcy z Uniwersytetu Prowincji Quebec w Montrealu i dwóch innych kanadyjskich uczelni przebadali 362 dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia, które mieszkały w domach zaopatrywanych w wodę gruntową z prywatnego lub publicznego ujęcia.

     We wszystkich domach zmierzono poziom różnych pierwiastków w wodzie z kranu - w tym manganu, żelaza, miedzi, ołowiu, cynku, arsenu, magnezu i wapnia. Spożycie manganu przez dzieci wraz z wodą kranową, jak i z pożywieniem oceniano na podstawie kwestionariusza dotyczącego diety. Zmierzono też poziom tego pierwiastka we włosach dzieci. Na koniec, wszystkie dzieci przeszły zestaw testów oceniających zdolności intelektualne, ruchowe oraz zachowanie.

     W analizie uwzględniono różne czynniki mogące mieć wpływ na iloraz inteligencji dzieci (IQ), jak dochody rodziny, poziom inteligencji i wykształcenie matki oraz obecność innych metali w wodzie.

     "Zaobserwowaliśmy, że dzieci eksponowane na wyższe stężenie manganu w wodzie pitnej miały wyraźnie niższy iloraz inteligencji" - komentuje prowadząca badania dr Maryse Bouchard.

     Średni iloraz inteligencji dzieci, których woda w domu zawierała najwyższe stężenie manganu (średnio 216 mikrogramów na litr) był o sześć punktów niższy od przeciętnego IQ rówieśników mających w domu wodę z niewielkimi ilościami tego pierwiastka lub zupełnie go pozbawioną.

     "To bardzo wyraźny efekt; niewiele zanieczyszczeń środowiskowych ma tak silny związek z potencjałem intelektualnym" - komentuje współautorka pracy Donna Mergler.

     W krajach Unii Europejskiej dąży się do tego, by zawartość manganu w wodzie z wodociągów nie przekraczała 50 mikrogramów na litr.

     Choćby z powodu wysypiska portservicu i gdańskiej wody cieszę się ogromnie że PO już jest pozamiatana

     • 3 6

     • W gdańsku jest nawet 0,17 miligrama na litr (1)

      1 miligram to 1000 mikrogramów na litr. I już wiadomo dlaczego matury w Gdańsku poszły najgorzej w Polsce

      • 4 3

      • Człowieku, posiłkuj się rzetelnymi danymi a nie wprowadzasz ludzi w błąd...

       ...tutaj zestawienie badanych ujęć wody w Gdańsku

       http://www.gdansk.pl/plik,60136.html

       Czytanie nie boli... ;)

       • 3 1

     • Prześledź ten artykuł o wpływie manganianu w wodzie na IQ dzieci w oryginale. (1)

      Dzieci z większą wartością manganu miały średnio o 6 pkt mniej w teście od dzieci z wartościami mniejszymi. Badanie abstrahuje od czynników społecznych, ekonomicznych tych dzieci i skupia się tylko na biologiczno-chemicznych. Teza, że mangan jest decydującym czynnikiem obniżenia inteligencji dzieci jest nieprzekonywująca biorąc pod uwagę ile innych rzeczy wpływa na rozwój dzieci.

      • 4 1

      • nie abstrahuje akurat

       poza polską w jednej dzielnicy nie spotykają się dzieci o różnym statusie.
       W dzielnicy biedoty nie mieszkają milionerzy.
       przy wysypisku śmieci także

       • 0 1

   • Proszę, nie pisz nieprawdy i nie wprowadzaj w błąd...

    ...Mamy dobrą wodę w Gdańsku. Sprawdź sobie poziomy zanieczyszczeń w wodzie z różnych ujęć w mieście:

    http://www.gdansk.pl/plik,60136.html

    Polecam :)

    • 2 0

  • Bzdura! Dziewczyny w laboratorium zrobiły mi analizę wody z kranu i jest bardzo dobra, zdatna do bezpośredniego użycia. Dla porównania próbka wody po filtrze różniła się tylko mniejszą zawartością krzemionki czyli tego kamienia co go niby nie lubimy z którego nie powinniśmy rezygnować ze względu na niezbędne minerały ( to o czym kolega na górze wspomniał ). Nie wiem kak jest na innych dzielnicach, ja mieszkam na Chełmie

   • 11 3

  • co za bzdury

   • 2 0

 • Wszystko pięknie a co z chlorem np w Gdyni ? (8)

  jest go dużo a na pewno nie jest dobry do picia.
  Wiem wiem nie czuć go w wodzie bardzo ale wystarczy zrobić elekrolizę i oddzielić cząsteczki chloru żeby się przekonać jak dużo go jest. Jak na basenie

  • 5 20

  • minusują ci co lubią chlor.... (1)

   smacznego

   • 6 3

   • No to fajnie. Fluor w paście do zębów już mam, to teraz jeszcze chlor mi dojdzie i mam pełną ochronę zębów.

    • 3 0

  • Woda z kranu zawiera niestety dużą ilość chloru (3)

   jako mama dziecka z azs mogę powiedzieć, że chlor bardzo źle wpływa na skórę dziecka. Mam porównanie jak chlor wpływa na suchość skóry gdy mieszkam w miejscu gdzie pije się wodę ze studni (bez chloru). O chlorze w wodzie mówi się jednak bardzo mało i udaje się że tego problemu nie ma. Dlatego kupuję wodę w butelkach (niestety plastikowych) i gotuję na wodzie z butelek.

   • 1 4

   • to nie chlor, to stare rury

    składniki mineralne ale chlor też

    • 0 1

   • (1)

    chyba już nie chloruje się wody

    o ozonowaniu slyszales?

    • 4 1

    • hehe dobre...ozonowanie jest za drogie

     wiesz jak chlor pachnie...

     • 0 1

  • (1)

   W Gdyni nie chloruje się wody przekazywanej do sieci wodociągowej. Po są na stacjach te lampy UV. Nie chloruje się już od przynajmniej kilkunastu lat.

   • 1 0

   • to czemu czuć chlor ?

    robią cie w ch...

    • 1 0

 • (3)

  W Gdyni kranówka jest lepsza niż wszystkie wody tzw. źródlane, które też są kranówkami. Piję regularnie z kranu.

  • 17 13

  • dobra woda jest ale z ujęcia...

   zobacz w jakich rurach płynie ta woda oraz to że jest chlorowana

   • 5 1

  • gdybyś pił tylko taką wodę to byś się odwodnił (1)

   i to dość szybko.

   • 1 0

   • no własnie, dlaczego wodą z kraną nie mogę ugasić pragnienia

    wodą kupną- tak,
    z kranu-nie, próbowałam w czasie lata, wciąż wrażenie pragnienia

    • 0 3

 • Wodę to może pies pić (5)

  a nie Ja

  • 25 19

  • wody (1)

   z kranu w Wejherowie nawet mój kot nie chce pić, muszę kupować mineralną w butelce.

   • 4 0

   • mój też

    ale ostatnio zrobił się wybredny i tylko evian chce pić

    • 3 0

  • Jak to jeden z komentujących kiedyś napisał: Wody się nie pije, bo w wodzie to się ryby pier... (1)

   • 7 0

   • to cytat z Kwaśniewskiego

    • 3 0

  • No chyba..

   ... żeby od czasu do czasu wątrobę zaskoczyć :)

   • 2 0

 • mama i babcia zawsze chcą butelkowaną (4)

  a, że mieszkamy w jednorodzinnym, zapasy trzymamy w piwnicy
  i tak chodziłem po butle wielolitrowe :)
  chciały mineralkę niegazowaną - miały
  wprowadziła się moja dziewczyna i też chciała

  no i się wydało :( bo zeszła za mną do piwnicy :(
  3 butle - jedna z odstaną kranówą
  - druga z dopiero co nalaną
  i trzecia pusta

  przecież jest kran, i zapłacone, i butelki
  a poza tym to Gdynia

  ale przez lata im smakowała

  • 46 6

  • Nie porównój wody z Gdyni do tej z Gdańska (3)

   • 7 3

   • tzn. co? Woda z Gdańska jest bardziej ekonomiczna, polityczna, liberalna, platformerska? Czy jak? (2)

    • 10 3

    • jest brudna (1)

     no nie tak zasyfiona jak w Katowicach
     tam to jest przepalony olej nie woda

     • 1 1

     • nie gadaj głupot nie brudna ale chlorowania

      a chlor bardzo szkodzi, na domestosie i innych środkach masz trupie czachy tutaj dostajesz małą dawkę ale pijesz wody przecież sporo codziennie.

      • 0 0

 • (9)

  Wodą z kranu można co najwyżej spuścić stolca w toalecie albo umyć bidet.

  • 14 43

  • albo twoje narysowane na kartce i zawieszone na ścianie bmw (8)

   trolling all day

   • 14 2

   • (7)

    Ty masz coś z głową czy tylko udajesz? Kilka komentarzy wyrażających moją opinię to dla ciebie jakiś trolling all day? Puknij się w czoło, może jeszcze nie jest za późno. Na ścianie mam obrazy, a nie kartki z narysowanymi samochodami. Te stoją w garażu. Zapraszam do merytorycznej dyskusji jeśli masz coś do powiedzenia NA TEMAT, a nie wypisujesz jakieś bzdury wyssane z brudnego palucha.

    • 3 10

    • www (2)

     przeczytaj swój merytoryczny komentarz jeszcze raz głąbie.

     • 13 2

     • (1)

      Nie wiem gdzie się uczyłeś, ale skoro dla ciebie opinia o wodzie pod artykułem o wodzie nie jest merytoryczna to nie dziwię się, że znasz słowo "głąb". Musisz je często słyszeć. Jak nie rozumiesz co inni piszą to czytaj jeszcze raz i jeszcze raz, do skutku, a jak nadal nie dajesz rady zrozumieć to poproś o pomoc kogoś bardziej kumatego.

      • 0 9

      • Odpowiem ci głąbie.Jeżeli u siebie spuszczasz stolca wodą z kranu to sprzedaj te swoje bmw , kup ceramikę sanitarną i rób tak jak to robią wszyscy cywilizowani ludzie.To jest merytoryczna dyskusja stolcu.

       • 12 0

    • Hehe, "te kilka komentarzy" w twoim mniemanu, oznacza dla niektórych czytających de facto kilkadziesiąt komenatrzy. (3)

     Ttwoja opinia wyrażana w komentarzach w 99% nie wnosi nic do tematu. Stajesz zawsze po przeciwnej stronie. Czyli jak większość mówi w temacie A, to ty mówisz B. Jeśli biały jest uznany za fajny kolor, to ty naprzeciw wszystkim napiszesz, że lubisz czarny. Jeśli ktoś jest poszkodowany lub go nie stać na coś, to ty piszesz, że już dawno to masz. Poza tym stała śpiewka, gdzie nie byłeś, czego nie robiłeś.
     Naprawdę ktoś ci musi płacić za bawienie się w to wszystko, bo "normalny" człowiek nie ma czasu na takiej zabawy.

     • 5 3

     • (1)

      Mylisz się. Po prostu piszę jak jest, a że dla wielu osób jest to dziwne to już ich problem. Ponadto co może być dziwnego w tym, że jeden lubi kolor biały, inny czarny, a jeszcze ktoś inny różowy? Pojęcie "normalny człowiek" też jest bardzo złudne, bo jak tak czytam, że "normalny człowiek" nie ma kasy na kino, na nowy samochód, na mieszkanie, na wakacje, ma marną prace, problemy z urlopem, z kredytem, problemy w łóżku, w małżeństwie, pije wodę z kranu i co tam jeszcze na portalu opisują, następnie zdaję sobie sprawę jak to wygląda u mnie czy u znajomych to mi się po prostu chce śmiać.

      • 0 5

      • Wracaj do tokarki chłopczyku, ze swoim bmw z wallpapera hd

       • 0 0

     • koleś pracuje przed kompem na liczbę komentarzy

      czyli tzw. klikalność - im większy bzdet wkurzający ludzi tym większy ruch na forum

      • 3 0

 • (5)

  Z kranu? Zapraszam zobaczyć jak wygląda od wewnątrz nowy czajnik po kilku tygodniach, sam kamień.

  • 16 24

  • Ludziom nie przetłumaczysz. Aby tanio, do reszty dorobią sobie ideologię. Za chwilę trafiają na onkologię albo do klinik in vitro z powodu bezpłodności, zaczynają czytać i np. doczytują o hałdzie fosforowej albo o żeńskich hormonach w wodociągach. Wtedy jest już jednak za późno. No, ale mieli tanio.

   • 5 18

  • to zaparz sobie mineralną wodę to będziesz miał 3x tyle kamienia (2)

   stopień zidiocenia społeczeństwa jest już na tyle duże że można tylko załamać ręce. Czy już nikt nie potrafi samodzielnie myśleć i powtarza jakieś głupoty?

   • 21 1

   • woda z kranu bez zaparzania ma jakliś syf, jest mętna (1)

    u mnie była wlewana do czystego szklanego dzbanka i wiele miesięcy próbowałam się przemóc,
    ale gdy poruszywszy dzbankiem widziałam podnoszącą się chmurę pyłu, jakby szlamu" ....co to jest ?
    w kupnej w szklanych butelkach tego nie ma

    • 1 12

    • ten szlam to Brom. Rząd dodaje go do wody żeby Twoja nie chciała się z tobą gźdźić.

     • 11 0

  • Od roku nie odkamieniałam czajnika -

   U mnie nie tworzy się żaden kamień. Woda nie śmierdzi chlorem.
   wydaje się być ok.

   • 2 0

 • jak mam kaca, to wypiję nawet wodę z kwiatów

  • 48 2

 • (1)

  po trzech dniach uzywania nowego czajnika musialam czajnik odkamienic. Woda w Gdansku jest beznadziejna

  • 13 22

  • pomyśl olusiu jak nic nie wymyślisz to pomyśl jeszcze raz bo się ośmieszasz

   gdybyś gotowała mineralną wodę to byś miała dużo więcej 'kamienia' a ten kamieć to nic innego jak wapienie i inne związki które są jak najbardziej potrzebne dla twojego organizmu.
   Osobiście jednak nie polecam pić wody z kranu bo jest chlorowana.

   • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Open house Gdynia 2022
muzyka na żywo, wystawa, spacer
maj 20-22
piątek - niedziela, g. 17:30
Gdynia
Wstęp wolny
Dni Otwarte marki Herman Miller
spotkanie, pokaz, dni otwarte
maj 20-21
piątek - sobota
Gdańsk, Krusel Home/Office
Wstęp wolny

Ogłoszenia polecane

Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
27650 zł/m2
Gdynia Orłowo
20750 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
18850 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17400 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25250 zł/m2
Sopot Górny Sopot
18600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
17400 zł/m2
Gdańsk Śródmieście
15550 zł/m2
Gdańsk Oliwa
13400 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane