• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Fundusze inwestują w mieszkania na wynajem. Kolejna transakcja na Zaspie

Michał Brancewicz
2 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Część mieszkań kupionych przez szwedzki fundusz od Budimexu Nieruchomości, znajdzie się w Gdańsku, na osiedlu Zaspa VVita. Powstaną one jednak dopiero w kolejnych etapach budowy tego osiedla. Część mieszkań kupionych przez szwedzki fundusz od Budimexu Nieruchomości, znajdzie się w Gdańsku, na osiedlu Zaspa VVita. Powstaną one jednak dopiero w kolejnych etapach budowy tego osiedla.

Heimstaden Bostad, szwedzki fundusz inwestujący w nieruchomości na wynajem, kupił 2,5 tys. mieszkań, które zostaną wybudowane w całej Polsce przez Budimex Nieruchomości. W tej puli znajdą się mieszkania z osiedla na ZaspieMapka, które powstaje na dawnym pasie startowym. To jedna z pierwszych takich inwestycji w Trójmieście oznaczająca przyspieszenie w segmencie najmu instytucjonalnego.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Całe budynki z mieszkaniami na wynajem:

Transakcja o wartości ok. 1,4 mld zł (3,1 mld koron szwedzkich) obejmuje ok. 40 proc. obecnego portfolio Budimex Nieruchomości w Polsce. Deweloper ten buduje w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Nowy właściciel 2,5 tys. zakupionych od Budimexu lokali przejmie w ciągu najbliższych 2-5 lat.

Dwa budynki na Zaspie trafią do funduszuW Gdańsku Budimex Nieruchomości do tej pory odpowiada za realizację m.in. takich projektów jak Oldnova i Garden Gates w Śródmieściu, Słowackiego 77 i Ogrodowa we Wrzeszczu czy Zaspa VVita. To właśnie część mieszkań, które powstaną na tym ostatnim osiedlu, trafi do szwedzkiego funduszu.

- Mieszkania pod tzw. wynajem długoterminowy wybudujemy w pięciu miastach, w których prowadzimy działalność. Dla przykładu w Gdańsku będą to budynki zlokalizowane przy al. Jana Pawła II w przyszłych, wybranych etapach - informuje Andrzej Miś, rzecznik prasowy Budimex SA.
Obecnie dwie wieże osiedla Zaspa VVita są już na ukończeniu, ale w tych budynkach mieszkania kupili prywatni nabywcy. Lokale kupione przez szwedzki fundusz znajdą się w budynkach, które dopiero powstaną.

Czytaj też: Budują mieszkania na wynajem zamiast biurowców

Informacja o zakupie mieszkań przez Heimstaden Bostad zbiegła się z podpisaniem finalnej umowy sprzedaży Budimeksu Nieruchomości przez Budimex SA. Nowymi właścicielami firmy są fundusz inwestycyjny Cornerstone Partners oraz czeska grupa deweloperska Crestyl.

  • Tak prezentują się budynki przy ul. Czyżewskiego w Oliwie, które BMC sprzedało zagranicznej firmie specjalizującej się w najmie.
  • Tak prezentują się budynki przy ul. Czyżewskiego w Oliwie, które BMC sprzedało zagranicznej firmie specjalizującej się w najmie.

Sprzedaż 4 budynków na byłym terenie AWFiSW listopadzie 2020 roku doszło w Gdańsku do podobnej transakcji.

Firma Zeitgeist Asset Management kupiła cztery budynki mieszkalne przy ul. Czyżewskiego 34 w Gdańsku-Oliwie. Buduje je deweloper BMC na terenie kupionym od AWFiS. Powstaje w nich 201 mieszkań, które zostaną przeznaczone na najem instytucjonalny, średnio- i długoterminowy.

Szlaki w tej dziedzinie przecierał jeszcze inny trójmiejski deweloper: PB Górski sprzedał w 2015 roku 134 mieszkania w Browarze Gdańskim przy ul. KilińskiegoMapka we Wrzeszczu na rzecz rządowego Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (551)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Otwarty Jagiellońskiej 13

spotkanie, dni otwarte

Dzień Otwarty nowej inwestycji Apartamenty Forma w Rumi

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33100 zł/m2
Gdynia Orłowo
22550 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
17800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22100 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
20650 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
19700 zł/m2
Sopot Górny Sopot
15250 zł/m2
Gdynia Orłowo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane