Inwestycje w Trójmieście

Ekolan

Gardenia

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Jasień
miejsce:
ul. Kartuska Mapka
deweloper:
Ekolan
typ zabudowy:
jednorodzinna, szeregowa, wielorodzinna
metraż:
40 do 102 m2
sprzedaż:
zakończona 
realizacja:
od 2008 r. do III kw. 2015 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Gardenia to osiedle zlokalizowane na Gdańskim Jasieniu. Od chwili rozpoczęcia budowy tej inwestycji jej położenie systematycznie zyskiwało kolejne udogodnienia. Powstały nowe drogi i kompleksowe rozwiązania komunikacyjne, w tym trasa WZ, która połączyła centrum Gdańska z obwodnicą Trójmiasta. W planach kolejnych inwestycji drogowych jest między innymi ulica Nowa Bulońska. Powstanie na niej połączenie tramwajowe z centrum. Najbliższy przystanek znajdzie się na wysokości ulicy Stolema. Jasień to również jedna z tych dzielnic Gdańska, które zyskały komunikacyjnie na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – powstał tu przystanek PKM.

Jasień zapewnia z kolei mieszkańcom Gardenii kompletną infrastrukturę zapewniającą komfortowe życie - w najbliższym sąsiedztwie osiedla są przedszkola, szkoły, przychodnia, centrum handlowe i punkty usługowe.

Osiedle składa się z budynków wielorodzinnych (dwa z nich oddane zostały w 2015 roku w głębi osiedla, przy ulicy Stolema) oraz kameralnych budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej (7 oddanych zostało do użytkowania w 2014 roku). Wszystkie łączy ten sam styl architektoniczny. Minimalistyczna forma, podkreślona białą barwą elewacji - to jej znak rozpoznawczy. Do tego szklane balustrady, stalowe detale wykończenia i zielone otoczenie. Z myślą o dzieciach powstały place zabaw.

Pięciopiętrowe budynki wyposażone są w cichobieżne windy. Mieszkańcy mogą korzystać z hali garażowej oraz zewnętrznych miejsc parkingowych.

Projekt powstał w Pracowni Architektonicznej Proconcept.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (28) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.