Wiadomości

stat

Gdańsk. Konkurs na najpiękniejszy balkon

W 2018 r. pierwsze miejsce w kategorii najpiękniejszy balkon zdobyła pani Olga Wyszkowska-Kaniewska.
W 2018 r. pierwsze miejsce w kategorii najpiękniejszy balkon zdobyła pani Olga Wyszkowska-Kaniewska. materiały prasowe

Już po raz czwarty w Gdańsku wygrać można w konkursie na najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy dbają o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia. Zgłoszenia można wysyłać do 18 września.Organizatorzy konkursu podkreślają, że przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie i daje pokarm owadom i ptakom, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni, znacznie lepiej odpoczywamy.

Celem konkursu, oprócz wyłonienia najpiękniejszego gdańskiego balkonu i przedogródka jest promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń i estetykę miasta. Organizatorom zależy także aby poprzez konkurs zaprezentować ciekawe i pomysłowe rozwiązania, które wpływają na poprawę jakości przestrzeni miejskiej.

Autorom najlepszych aranżacji w obu kategoriach przyznane zostaną nagrody w wysokości:


  • 1000 zł za I miejsce,

  • 500 za II miejsce

  • 300 za III miejsce.


Zgłoszenie, do którego należy załączyć od dwóch do pięciu zdjęć aranżacji balkonu lub przedogródka, można nadsyłać listownie lub kurierem na adres: Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12,80-803 Gdańsk, do 18 września 2019 roku. Według regulaminu zgłoszenia nie można przesyłać droga mailową.

W 2018 roku na konkurs wpłynęło łącznie 59 zgłoszeń, z czego 34 w kategorii na najpiękniejszy gdański balkon i 25 w kategorii najpiękniejszy gdański przedogródek.

Opinie (19) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.