Wiadomości

Gdzie i za ile nowe mieszkanie w Sopocie

Nowe apartamenty przy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie kupić można w ukończonej niedawno inwestycji Na fali. Ma nietypową szklaną elewację. Metr kwadratowy kosztuje tu minimum 25 tys. zł.
Nowe apartamenty przy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie kupić można w ukończonej niedawno inwestycji Na fali. Ma nietypową szklaną elewację. Metr kwadratowy kosztuje tu minimum 25 tys. zł. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

W Sopocie chciałaby mieszkać znaczna część gdańszczan i gdynian. To także marzenie wielu turystów spacerujących uliczkami kurortu. Więc chociaż przestrzeni do zabudowy jest tu niewiele, to wciąż powstają nowe osiedla i kamienice. I znajdują nabywców. Takich, którzy zakup traktują jako inwestycję, ale też takich, którzy spełniają swoje marzenie o mieszkaniu właśnie tutaj.Czy gdyby cena nie grała roli, chciałbyś mieszkać w Sopocie?

oczywiście, z wielu względów

46%

nie wiem jak tam się żyje na co dzień

11%

nie, za dużo turystów i słaba infrastruktura

43%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 473
Przy najsłynniejszym w Polsce deptaku zobacz na mapie Gdańska niedawno zakończyła się budowa obiektu Na Fali. Mieszkańcy i odwiedzający Sopot wciąż jeszcze przyzwyczają się do szklanej "falującej" elewacji tego budynku, która jest dumą inwestora - firmy Qualia Development. Na trzech kondygnacjach mieszkalnych mieści się 15 apartamentów o powierzchni od 35 do 70 m kw. Poniżej na swoje miejsce wróci istniejący tam od 50 lat oddział banku PKO BP. Cena metra kwadratowego apartamentu zaczyna się od 25 tys. zł, co czyni tę inwestycję najdroższą w Trójmieście. Część apartamentów została już sprzedana.

Niedaleko od nowego dworca PKP, tym razem u zbiegu ulic Kościuszki i 3 Maja zobacz na mapie Gdańska za kilka miesięcy zacznie powstawać kamienica Victoria Residence. Deweloperem jest gdyńska Moderna Investment. Architektura obiektu wpisuje się z typowo sopocką zabudowę, nie brak jej jednak znamion współczesności. Wewnątrz powstanie 13 apartamentów, w kondygnacji parterowej także cztery lokale usługowe.

W podobnej odległości od dworca powstaje właśnie Willa Nowa. Żuraw pracujący przy jej budowie zobaczyć można pomiędzy ulicami Chrobrego i Chopina zobacz na mapie Gdańska. Inwestorem zastępczym jest pracowania Wolski Architekci. Budynek będzie miał trzy kondygnacje mieszkalne. Metraże od 49 do 139 m kw. Wnętrza będą doskonale doświetlone, bo tradycyjne okna zastąpione tu zostały przeszkleniami od podłogi do sufitu.

- Czekamy z rozpoczęciem sprzedaży apartamentów do momentu zakończenia inwestycji, czyli do kwietnia przyszłego roku, bo dopiero wtedy w pełni docenić będzie można architektoniczne i funkcjonalne walory budynku
- mówi Jerzy Wolski.

Czytaj także: Zobacz gdzie i za ile nowe mieszkanie można kupić w śródmieściu Gdańska

Z ulicy Chopina zobaczyć można także budowę trwającą przy ul. Sobieskiego zobacz na mapie Gdańska. Tam firma Top Apartamenty buduje na własne potrzeby budynek z lokalami na wynajem.
Z kolei tablica informująca o wyburzeniach prowadzonych przez firmę deweloperską Trójka nieco poniżej (również Chopina) zobacz na mapie Gdańska oznacza przygotowanie terenu pod budowę dwóch kameralnych budynków mieszkalnych. Inwestor jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

W nieco większej odległości od dworca - przy ul. Polnej zobacz na mapie Gdańska - zakończyła się budowa Sopockiej Przystani. To kameralny kompleks mieszkaniowy wybudowany przez Bre Locum. Inwestor niebawem uzyska pozwolenie na użytkowanie.

- Osiągnęliśmy sprzedaż na poziomie 50 procent. Wielu klientów zdecydowało się na zakup nieruchomości w naszej inwestycji w czasie sezonu letniego. Po prostu lokalizacja kompleksu zachęca osoby, które chcą mieć letni apartament blisko plaży. Ale jesteśmy też mile zaskoczeni tym, że ogromna część lokali została zakupiona do stałego zamieszkania. Cena metra kwadratowego w Sopockiej Przystani nie schodzi poniżej 11 tysięcy za metr kwadratowy - informuje Dorota Kos, dyrektor sprzedaży w Bre Locum.

W zupełnie odwrotnym kierunku od dworca, właściwie u zbiegu ulic Armii Krajowej i 23 Marca zobacz na mapie Gdańska - w połowie drogi pomiędzy lasem a plażą, toczy się budowa ostatniego budynku mieszkalnego w ramach inwestycji firmy Invest Komfort - osiedla Aquarius (oddanie w III kwartale przyszłego roku). Budynek położony jest najbliżej wjazdu na osiedle od strony ul. Armii Krajowej, w parterze znajdują się lokale usługowe. Między budynkami osiedla nie brakuje przestrzeni, do dyspozycji mieszkańców jest wewnątrzosiedlowy zespół fitness z siłownią i saunami znajdujący się w zabytkowych wnętrzach. Ceny mieszkań: od 8 do 11,2 tys. zł za m kw.

Inwestycji tej samej firmy za jakiś czas spodziewać się można też przy ul. Okrzei zobacz na mapie Gdańska. W marcu Invest Komfort kupił tam od miasta działkę przeznaczoną pod zabudowę za ponad 18 mln zł. Już wtedy deweloper zapowiadał jednak, że realizacja inwestycji nie rozpocznie się na pewno przed zakończeniem budowy Aquariusa.

Czytaj także: Nowe inwestycje mieszkaniowe w centrum Gdyni


W Sopocie kupić można także mieszkania w nowych, zakończonych już dawno budynkach. Na Armii Krajowej zobacz na mapie Gdańska (vis a vis Aquariusa) ostatnich 9 mieszkań w standardzie pod klucz (razem z umeblowaniem) kupić można w kompleksie zbudowanym przez PB Górski. Najtańsze mieszkanie o powierzchni 37 m kw. kosztuje tam ponad 430 tys. zł.
Przy ul. Łokietka zobacz na mapie Gdańska ostatnie mieszkania w inwestycji Sopocka Rezydencja sprzedaje także Polnord. Inwestycja, jak na Sopot, była duża, powstało 161 mieszkań.
Ostatnie dwupoziomowe, ponad stumetrowe mieszkanie kupić można w Kamieniczce Sopockiej wkomponowanej przy ul. Bitwy pod Płowcami przez firmę PB Granit (kosztuje ponad 1 mln zł).

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (93)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.