• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Górny Wrzeszcz: inwestycja klasy premium

11 maja 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Kamienice Kołłątaja - apartamenty w centrum Wrzeszcza. Kamienice Kołłątaja - apartamenty w centrum Wrzeszcza.

W sercu Wrzeszcza, pośród zabytkowych budynków, powstają Kamienice H. Kołłątaja - apartamenty dla osób, które chcą żyć blisko wszelkich udogodnień, jakie oferuje im miasto, a zarazem być z dala od zgiełku metropolii.

 

Z historią w tleW każdym mieście istnieją miejsca i przestrzenie stanowiące przedmiot dumy mieszkańców: gdańskie Stare Miasto czy Górny Wrzeszcz z zachowanymi zabytkowymi, odrestaurowanymi kamienicami. Stanowią one swoisty "kod genetyczny miasta" - to miejsca jedyne, niepowtarzalne, mające silnie ugruntowaną tożsamość.

"Kamienice H. Kołłątaja" powstają w niepowtarzalnej oprawie, wśród zabytkowych budynków Górnego Wrzeszcza. Ekskluzywna rama jest kosztowna, mimo to zainteresowanie apartamentami w prestiżowej, śródmiejskiej lokalizacji nie maleje. Architektura realizowanej inwestycji doskonale wpisze się w historyczny kontekst, nada miejscu nową wartość i jakość. Zastosowane w budynkach nowoczesne rozwiązania funkcjonalne spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W sercu WrzeszczaSukces realizowanej inwestycji zapewni także doskonała lokalizacja. Górny Wrzeszcz postrzegany jest jako miejsce "dobre do życia", świetnie skomunikowane, blisko stąd do Sopotu i Śródmieścia Gdańska czy na plażę. Urzeka kameralnością małego miasta z brukowanymi uliczkami, po sąsiedzku odrestaurowanymi zabytkowymi kamienicami i historią zaklętą w murach.

Górny Wrzeszcz, ul. Staszica, to miejsce, które urzeka kameralnością małego miasta z brukowanymi uliczkami i odrestaurowanymi zabytkowymi kamienicami. Górny Wrzeszcz, ul. Staszica, to miejsce, które urzeka kameralnością małego miasta z brukowanymi uliczkami i odrestaurowanymi zabytkowymi kamienicami.
Śródmiejskie położenie apartamentów gwarantuje łatwość i szybkość poruszania się po trójmiejskiej aglomeracji. Oferuje prosty i łatwy dostęp do głównych węzłów komunikacyjnych, szybkie dotarcie do centrów handlowych, parków biznesu, szkół, przedszkoli czy lotniska. Stąd wszystkie najbardziej atrakcyjne miejsca w Gdańsku dostępne są w kilka minut, a jednocześnie jego ustronność pozwoli uniknąć gwaru.

Kameralność, bezpieczeństwo, spokój- Mamy świadomość historii tego miejsca i potencjału jego oddziaływania na naszą inwestycję - mówi Dorota Kotarska z firmy Indai. - Kamienice H. Kołłątaja to z pewnością unikalny projekt, który doskonale wpisze się w zabytkowe sąsiedztwo. Fasada budynków idealnie komponuje się z historyczną zabudową pobliskich kamienic. Zastosowane we wnętrzach szlachetne materiały wykończeniowe i nowoczesne rozwiązania funkcjonalne (hala garażowa, windy) spełnią potrzeby i oczekiwania współczesnych mieszkańców. Kamienice H. Kołłątaja usytuowane w centrum, ale i na uboczu, zapewnią przyszłym mieszkańcom kameralność, bezpieczeństwo i spokój.
Zastosowane we wnętrzach szlachetne materiały wykończeniowe spełnią oczekiwania przyszłych mieszkańców. Zastosowane we wnętrzach szlachetne materiały wykończeniowe spełnią oczekiwania przyszłych mieszkańców.

Z myślą o ludziachKoncepcja zabudowy apartamentowej Kamienic H. Kołłątaja to nie tylko funkcjonalne i ergonomiczne mieszkania. Na terenie inwestycji zostanie zrealizowany malowniczy "kieszonkowy ogród", który jest nie tylko ozdobnikiem, stanowi również element architektury inwestycji.

Specjalnie dobrane gatunki ziół, kwiatów i miniaturowych drzew stworzą mieszkańcom unikalny klimat do wypoczynku. "Kieszonkowy ogród" to nowatorski projekt aranżacji zieleni podporządkowany założeniom filozofii "slow life" i reprezentacyjna przestrzeń dla mieszkańców. Wysoka jakość rekreacyjnych terenów zielonych na terenie inwestycji jest dzisiaj ważnym czynnikiem współdecydującym o wyborze miejsca zamieszkania.

Na terenie inwestycji zostanie zrealizowany innowacyjny projekt - malowniczy "kieszonkowy ogród", który jest nie tylko ozdobnikiem, ale stanowi też element architektury inwestycji. Na terenie inwestycji zostanie zrealizowany innowacyjny projekt - malowniczy "kieszonkowy ogród", który jest nie tylko ozdobnikiem, ale stanowi też element architektury inwestycji.

Mieszkania "jak spod igły"Niezależnie od tego, czy priorytetem jest dla nas bliskość terenów zielonych, czy dobra komunikacja z centrum miasta, wszyscy pragniemy mieszkać w funkcjonalnych, ustawnych i ergonomicznych apartamentach. Nasze projekty mieszkań powstały w oparciu o najnowsze trendy, zasady ergonomii oraz na podstawie wytycznych i zapotrzebowania klientów.

W celu zapewniania komfortu większym rodzinom przygotowaliśmy układy mieszkań trzy- i czteropokojowych od 56 do 88 m kw.

Naczelnym zadaniem projektantów mieszkań w Kamienicach H. Kołłątaja było dążenie do maksymalnego otwierania przestrzeni. Ogromną rolę odgrywa w tym procesie właściwe wydzielanie stref funkcjonalnych, systematyzowanie wnętrza według jego funkcji, podział na część dzienną, nocną i gospodarczą.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

Miejsca

  • INDAI Sopot, al. Niepodległości 645B
 

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23550 zł/m2
Gdynia Orłowo
23350 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21100 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21050 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
33300 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17200 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16000 zł/m2
Gdańsk Oliwa
16000 zł/m2
Gdańsk Przymorze
14950 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane