Inwestycje w Trójmieście

Towarzystwo Inwestycyjne Sp. z o.o.

Hajduczek Willowe Wzgórza

Łapino

miejscowość:
Łapino
miejsce:
ul. Sienkiewicza Mapka
deweloper:
Towarzystwo Inwestycyjne Sp. z o.o.
typ zabudowy:
jednorodzinna, bliźniacza, szeregowa
metraż:
90 do 232 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
do II kw. 2020 r. zakończona
forum:
dyskusje o inwestycji
Osiedle Hajduczek Willowe Wzgórza od 2000 roku powstaje w Łapinie Dolnym koło Kolbud. Jest położone niedaleko od trójmiejskiej aglomeracji, a jednocześnie nad brzegiem jeziora, w otoczeniu lasu, z dala od miejskiego zgiełku. Zaplecze handlowo-usługowo-edukacyjne znajduje się w Kolbudach.

Budowę Osiedla Hajduczek Willowe Wzgórza podzielono na kolejne zadania, dwa z nich są zakończone. W ramach infrastruktury wewnątrzosiedlowej wybudowano staw osiedlowy obsadzony bogato zielenią z drzewami, krzewami i z utwardzonym tarasem przeznaczonym na imprezy integracyjne mieszkańców.
Całe osiedle posiada utwardzone drogi i chodniki zapewniające komfortową komunikację na terenie osiedla.

Działki na których powstały domy mają od 800 do 2034 m kw. są zagospodarowane, a ich teren wyrównany. Taka powierzchnia działek daje przyszłym właścicielom możliwość tworzenia pięknych ogrodów.

Budowa pierwszego etapu zakończyła się w 2004 roku. Powstało tu wtedy 50 domów wolnostojących (od 150 do 230 m kw.) z garażami na jeden lub dwa samochody. Budynki zostały rozlokowane tarasowo, część z nich otoczyła zagospodarowane oczko wodne. Projekt wykonała pracownia Diogenes Studio.

Drugie zadanie tworzą 23 budynki jednorodzinne z garażami. Ich realizacja zakończyła się w 2016 roku. Ze względu na znaczące różnice poziomów terenu, budynki rozmieszczono na trzech tarasach, co pozwoliło znakomicie wykorzystać walory widokowe okolicy i zapewnić szeroką panoramę z każdego budynku. Domy mają powierzchnię od 150 do 178 m kw. z garażami na dwa samochody. Prace projektowe prowadziła Pracownia Architektoniczna Małgorzaty Miernik.

Trwa także realizacja trzeciego zadania. Architektonicznie różni się nieco od powstałej wcześniej zabudowy. W ramach realizacji powstanie w sumie 109 domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Będą to domy dwukondygnacyjne o powierzchni użytkowej 90 m kw. z możliwością dobudowy przy niektórych z nich garażu. Domy szeregowe i w zabudowie bliźniaczej z garażami mają powierzchnię od 120 do 168,5 m kw. Dzięki tarasowej zabudowie osiedla z większości domów rozpościera się widok na zbiornik Łapiński i dolinę Raduni. Projekt wykonała pracownia Architekci Adam Specht.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.