Wiadomości

stat

IKEA Gościnnie w Gdyni

W centrum handlowym Riviera powstał nowy punkt spotkań IKEA z klientami. Od 6 kwietnia w IKEA Gościnnie mieszkańcy Gdyni i okolic mogą korzystać z profesjonalnego doradztwa, dzięki któremu mogą w łatwy i przyjemny sposób urządzić swoją wymarzoną przestrzeń domową, ale również zamówić wybrane meble, sprzęt AGD i akcesoria przez internet. Inicjatywa została zrealizowana przez zespół IKEA Gdańsk w ramach wewnętrznego konkursu "Milion na innowacje".IKEA Gościnnie to czasowy punkt spotkań i inspiracji dla klientów, dzięki któremu IKEA dociera do mieszkańców miast, w których nie ma swoich stacjonarnych sklepów. W nowo otwartej strefie pracownicy IKEA pomogą wszystkim zainteresowanym osobom zaplanować i zaprojektować kuchnie swoich marzeń, udzielą wsparcia w zakresie doboru komponentów oraz projektu. Ponadto pomogą w skompletowaniu zamówienia, rezerwacji terminu montażu oraz transportu mebli.

Pierwszy punkt IKEA Gościnnie został otwarty 21 lutego w Olsztynie. Mobilna strefa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Świadczą o tym liczby - od otwarcia klienci pobrali blisko 2 tys. katalogów, a wspólnie z pracownikami IKEA zaplanowali już ponad 130 kuchni (dziennie projektowano od kilku do kilkunastu kuchni).

- W IKEA chcemy być dostępni dla jeszcze większej liczby Polaków, dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, dzięki którym nasi klienci zrobią zakupy gdzie, jak i kiedy chcą. Wiemy, że klienci z Gdyni i okolic chętnie odwiedzają nasz sklep w Gdańsku, jednak dla części z nich odległość jest zbyt duża. Po sukcesie IKEA Gościnnie w Olsztynie zdecydowaliśmy się otworzyć taki punkt w Gdyni, dla tych wszystkich, którzy chcieliby zaplanować i zamówić swoją wymarzoną kuchnie bliżej swojego domu. Mamy nadzieję, że nasz nowy format spotkania z klientem zyska uznanie lokalnej społeczności - wyjaśnia Joanna Czyżewska, Dyrektor sklepu IKEA Gdańsk.
Nowy punkt IKEA Gościnnie powstał w centrum handlowym Riviera.
Nowy punkt IKEA Gościnnie powstał w centrum handlowym Riviera. fot. trojmiasto.tv
IKEA Gościnnie jest projektem pilotażowym realizowanym przez zespół pracowników gdańskiego sklepu. Projekt jest jednym z laureatów wewnętrznego konkursu na pomysły pracowników IKEA na rozwój firmy "Milion na innowacje".

- Nazwa projektu IKEA Gościnnie oddaje zbliżenie marki do klienta w dwóch wymiarach: IKEA jako gość w nowej lokalizacji, a także ugoszczenie klientów w nowej przestrzeni. Pragniemy tym samym budować bliższe relacje z lokalną społecznością. Nazwa nawiązuje do szwedzkiego "Tillsamans", czyli poczucia wspólnoty i bliskości tak istotnego dla IKEA - wyjaśnia Zuzanna Hejduk, lider projektu IKEA Gościnnie.
IKEA konsekwentnie rozwija nowe sposoby sprzedaży wielokanałowej, tworząc rozwiązania, które pozwalają dostarczać produkty firmy szybko i w dobrej cenie na terenie całej Polski. Poza inwestycjami w sieć sklepów stacjonarnych, IKEA rozwija sprzedaż przez telefon i internet, otwiera punkty odbioru zamówień w miastach, w których nie ma sklepu stacjonarnego oraz wprowadza nowe formaty takie jak Centrum IKEA dla Firm czy IKEA Gościnnie.

Punkt IKEA Gościnnie zlokalizowany jest w centrum handlowym Riviera na poziomie 0 (obok schodów prowadzących do restauracji). Strefę można odwiedzać od poniedziałku do soboty w godz. od 10 do 21, oraz w niedziele handlowe w godz. od 10 do 20.

IKEA Gościnnie w Gdyni.
IKEA Gościnnie w Gdyni. fot. trojmiasto.tv

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (27) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.