Inwestycje w Trójmieście

Euro Styl

Idea

Gdańsk

miejscowość:
Gdańsk
dzielnica:
Przymorze
miejsce:
ul. Beniowskiego Mapka
deweloper:
Euro Styl
typ zabudowy:
handel i usługi, wielorodzinna
metraż:
40.5 do 98 m2
sprzedaż:
w trakcie 
realizacja:
od III kw. 2015 r. do II kw. 2021 r. w budowie
forum:
dyskusje o inwestycji
Idea powstanie na granicy Oliwy i Przymorza, na terenach zajmowanych do niedawna przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. To położenie gwarantuje szybkie poruszanie się po aglomeracji - dzięki bliskości głównej arterii komunikacyjnej i przystanków SKM. Niedaleko od inwestycji znajduje się także dworzec PKP. Przez ulicę Spacerową szybko można wyjechać stąd także na Obwodnicę Trójmiasta.
Lokalizacja inwestycji w rozwiniętej śródmiejskiej dzielnicy zapewni przyszłym mieszkańcom łatwy dostęp do infrastruktury usługowo-handlowej, edukacyjnej czy rekreacyjno-sportowej.

Ponad czterohektarowy teren docelowo zajmie zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Poza budynkami powstać ma tu także istotny dla budowania przestrzeni dzielnicy ciąg pieszo-rowerowy, który będzie mógł również pełnić funkcję amfiteatralną. Wokół niego skupiać się będą lokale usługowe i gastronomiczne. Ta część osiedla ma zapraszać ludzi do wspólnego przebywania w ciekawie zaprojektowanej i zaaranżowanej przestrzeni wspólnej. Miejsca ogólnodostępne jak i przestrzenie wspólne wewnątrz budynków współtworzone będą przez polskich artystów: malarzy, grafików, fotografów czy rzeźbiarzy.

Elementy sztuki - rzeźby, instalacje artystyczne, murale, obrazy, zdjęcia, grafiki - w widoczny sposób stają się częścią osiedla i pomagają budować jego niebanalny styl i klasę. Poszczególne budynki mają swoich, wywodzących się z Trójmiasta, artystycznych opiekunów. Do tej pory na osiedlu oglądać można prace Doroty Krzyżanowskiej, Zuzanny Dolega, Adama Arabskiego, Roberta Seicona, Oskara Podolskiego Oesu i Magdaleny Pela.

Osiedle będzie monitorowane, ale nieogrodzone. Na jego terenie znajdą się dwa place zabaw oraz wiaty i stojaki dla rowerzystów.

Idea będzie powstawała etapami. W 2017 do użytkowania oddane zostały trzy pierwsze budynki osiedla. Dwa kolejne oddane zostaną w 2018 roku, trzy w 2019, kolejne w 2020 roku (trzy siedmiokondygnacyjne budynki - 135 mieszkań). Docelowo powstanie tu 586 lokali mieszkalnych w 11 budynkach: dwupokojowe (40 proc.) i trzypokojowe (56 proc.). Pozostałe 4 proc. to lokale czteropokojowe. Nie powstaną tu kawalerki. Pod budynkami powstaną hale garażowe dla samochodów i rowerów.

Architektura poszczególnych budynków jest zróżnicowana. Domy różnią się także wysokością. Na elewacjach wykorzystane zostaną szlachetne materiały i cegła klinkierowa. Pojawią się duże przeszklenia, eleganckie, szklane balustrady, przeszklone loggie i balkony.

Planowane jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych m.in. higrosterowanej wentylacji mechanicznej, ledowego oświetlenia czy automatyki służącej do sterowania instalacją grzewczą w mieszkaniu.

Projekt powstaje w pracowniach Degutis Studio i Rayss Szymański Architekci. Prezentowane wizualizacje to częściowo projekty koncepcyjne z początków realizacji inwestycji.

Czytelnicy Trojmiasto.pl uznali osiedle Idea za Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2017 roku.
Jeżeli znalazłeś nieścisłość w prezentowanych materiałach - poinformuj nas:

Więcej na temat tej inwestycji:

Inne inwestycje dewelopera:

Opinie (20) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

lokalizacja
1
2
3
4
5
infrastruktura
1
2
3
4
5
architektura
1
2
3
4
5
cena / jakość
1
2
3
4
5

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.