• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ile kosztuje renowacja starego pomnika?

Klaudia Cichocka
29 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Wspominamy stare nekropolie w Trójmieście
Renowacja pomnika to konieczność, jeżeli płyta uległa zniszczeniu na skutek upadku drzewa, wandalizmu czy kradzieży. Renowacja pomnika to konieczność, jeżeli płyta uległa zniszczeniu na skutek upadku drzewa, wandalizmu czy kradzieży.

Silny wiatr, upadek drzewa, zalegający śnieg czy wandalizm to jedne z najczęstszych przyczyn uszkodzenia pomnika na cmentarzu. Ile kosztuje renowacja starego pomnika i dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Pomniki, chociaż wykonane z wytrzymałych materiałów, również ulegają zniszczeniu. Granit czy marmur są bardziej odporne na upływ czasu i działanie czynników atmosferycznych niż popularne lastryko. Jednak ciąg niefortunnych zdarzeń może sprawić, że nawet najwyższej jakości materiał ulegnie zniszczeniu.

Naprawa pomnika na cmentarzuDrzewo upadło na pomnik i pękła płyta? A może po ulewie konieczna jest naprawa zapadniętego pomnika? Jeżeli chcesz, żeby nagrobek szybko i trwale odzyskał prawidłową formę, nie zabieraj się za renowację na własną rękę. Naprawa pomnika na cmentarzu to zadanie dla profesjonalistów.

Do usunięcia szczelin sprawdzą się specjalistyczne kleje, zachowujące trwałość nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, a naprawa zapadniętego pomnika wymaga zastosowania podkładów betonowych. Odnawianie albo uzupełnianie liter to kolejny przykład sytuacji, w której warto skorzystać z pomocy zakładu kamieniarskiego. Profesjonaliści mają dostęp do wysokiej jakości materiałów oraz wiedzą, jak zamontować litery na płycie. A może pomnik wymaga prostowania? Często wystarczy poprawienie płyt, jednak może zdarzyć się również, że trzeba będzie rozebrać nagrobek i ułożyć go od nowa.

Pamiętaj, że brak wiedzy o materiałach i znajomości konstrukcji może pogorszyć sytuację. Zleć wykonanie prac doświadczonym specjalistom z zakładu kamieniarskiego, a zyskasz pewność, że szkoda zostanie trwale naprawiona. Usługę wykonuje większość profesjonalnych kamieniarzy. Regularna opieka nad grobem pozwoli uniknąć kosztownych i czasochłonnych prac.

Naprawa i renowacja pomników w TrójmieścieNaprawa pomnika na cmentarzu to zadanie dla profesjonalnych kamieniarzy. Nie podejmuj się renowacji na własną rękę. Naprawa pomnika na cmentarzu to zadanie dla profesjonalnych kamieniarzy. Nie podejmuj się renowacji na własną rękę.

Renowacja pomników - cennik usług 2023Zastanawiasz się, ile kosztuje renowacja starego pomnika? Za kompleksową usługę obejmującą naprawę i konserwację nagrobka zapłacisz około 1-1,5 tys. zł. Nie zawsze potrzebna jest całościowa renowacja pomnika. W większości przypadków wystarczy naprawić albo wymienić część płyty czy galanterii lub zdecydować się na czyszczenie mechaniczne.

Renowacja pomników - cennik najpopularniejszych usług (średni koszt):
 • naprawa zapadniętego pomnika - 150-300 zł,
 • dodatkowa tablica z granitu - od 400 zł,
 • usuwanie szczelin - od 50 zł,
 • czyszczenie mechaniczne - od 300 zł,
 • odnawianie liter - od 50 zł,
 • naprawa albo wymiana dodatków, np. wazonów - 100-500 zł,
 • rozbiórka kostki wokół nagrobka - od 100 zł.


Jeżeli masz ubezpieczenie nagrobka, sprawdź, czy polisa pokryje koszty renowacji i naprawy w Twojej sytuacji.

Pomnik na cmentarz - koszty, rodzaje i ubezpieczenie nagrobkaCeny usług renowacji nagrobka zależą m.in. od skali zniszczenia i materiału wykonania. Ceny usług renowacji nagrobka zależą m.in. od skali zniszczenia i materiału wykonania.
Ile kosztuje wymiana pomnika na cmentarzu? Za rozbiórkę pojedynczego nagrobka do ponownego montażu zapłacisz około 550 zł. Do tego należy doliczyć wszystkie koszty związane z nowym pomnikiem na cmentarzu. Zanim zlecisz usługę wykonawcy, sprawdź jeszcze regulamin cmentarza. Być może okaże się, że potrzebujesz zgody na kompleksową renowację albo wymianę pomnika.

Renowacja pomników z lastrykoLastryko to jeden z najpopularniejszych i równocześnie najtańszych materiałów na pomnik. Nie jest tak wytrzymały, jak nagrobek z granitu czy marmuru - łatwiej ulega zniszczeniom pod wpływem warunków atmosferycznych. Mieszanka wody, gipsu i cementu charakteryzuje się dużą porowatością. Zanieczyszczenia osiadają na płycie szybciej i są bardziej widoczne.

Renowacja pomnika z lastryko to konieczność, jeżeli płyta pękła albo pojawiły się inne ubytki. Doświadczony kamieniarz szybko uzupełni braki i wyrówna krawędzie. Przeprowadzi również szlifowanie mechaniczne, używając agregatu prądotwórczego, przemysłowego odkurzacza i szlifierki kątowej. Zajmie się również myciem i lakierowaniem. Nie zastanawiaj się, jak odnowić pomnik z lastryko na własną rękę. Zleć to profesjonaliście, który szybko i sprawnie zrealizuje zlecenie.

Opinie (1) 2 zablokowane

 • Remont grobu

  Junikowo

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty na osiedlu Arkadia

dni otwarte

Targi mieszkań i domów

wykład, targi, konsultacje
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
32700 zł/m2
Gdynia Gdynia Port
22900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
21850 zł/m2
Gdynia Orłowo
21750 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
20300 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25350 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
21250 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
18350 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16800 zł/m2
Gdynia Orłowo
15250 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane