• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Invest Komfort przedstawia wyjątkowy projekt. Podziel się swoją opowieścią o domu

9 marca 2023 

"Opowieść o domu" to wyjątkowy album i wyjątkowi goście.

Co łączy reżyserkę Agnieszkę Holland, podróżnika Marcina Kydryńskiego, architektkę prof. Ewę Kuryłowicz, jednego z najbardziej uznanych polskich fotografów Jacka Porembę i kuratorkę sztuki Andę Rottenberg? Wszystkich ich można zobaczyć w wyjątkowym albumie "Opowieść o domu". To niezwykłe przedsięwzięcie celebrujące architekturę, inspirujące przestrzenie i historie o domowym ognisku zostało zainicjowane przez Invest Komfort, firmę posiadającą 28 lat doświadczenia we wcielaniu w życie marzeń o domu.

"Opowieść o domu". Wyjątkowy album i wyjątkowi gościeCo czyni dom domem?

W albumie opublikowano rozmowy z bohaterami, a każdy z nich przedstawił zupełnie odmienną interpretację domu.

- Dom. Najkrótsze słowo mające tak wiele odcieni i znaczeń. Dla mnie to przede wszystkim emocje, a dopiero potem przestrzeń, co w pełni uświadomiłem sobie bardzo wcześnie - mówi w przedmowie architekt i wiceprezes zarządu Invest Komfort Michał Ciomek. - Po latach doświadczeń wiem już, że dom musi zaczynać się w nas i że niezależnie od miejsca na ziemi jest opowieścią o jego lokatorach, ich stylu życia, osobowości czy zainteresowaniach - dodaje.
Twórcy publikacji w nieśpieszny sposób celebrują intymną prozę codzienności.

- Dla mnie dom jest ważny tak bardzo, że właściwie urządzam go sobie w każdym miejscu, w którym się znajdę. Kiedy kręcę film w obcym mieście czy kraju, staram się nie mieszkać w pokoju hotelowym, tylko proszę, żeby wynajęto mi mieszkanie czy domek. I natychmiast robię wszystko, żeby to miejsce tak oswoić, aby czuć się w nim jak u siebie. W pewnym sensie noszę więc ten swój dom jak ślimak - mówi Agnieszka Holland.
Dla mnie dom jest ważny tak bardzo, że właściwie urządzam go sobie w każdym miejscu, w którym się znajdę - opowiada Agnieszka Holland. Dla mnie dom jest ważny tak bardzo, że właściwie urządzam go sobie w każdym miejscu, w którym się znajdę - opowiada Agnieszka Holland.
Poza rozmowami z bohaterami album stanowi również cenną bazę wiedzy o architekturze Invest Komfort ujętej jako dziedzina sztuki.

Zmysłowa opowieść o architekturze i urbanistyceInformacyjne, pełne ciekawostek i anegdot teksty traktują o ikonach designu, zmysłowym podejściu do architektury czy myślicielach urbanistyki i ich ideach. Niektóre z tekstów opisują budynek w ujęciu wręcz ontologicznym, inne traktują go jak obcowanie ze sztuką, doszukując się piękna w jego relacji ze światem.

Opowiedziane w książce "Opowieść o domu" historie mówią o kontakcie z przyrodą przez przemyślane planowanie przestrzeni i o tworzeniu społeczności, dzięki którym budynek staje się domem, a osiedla wspólnotami
Dialog z krajobrazem i otoczeniem to w końcu istota dobrego designu, także architektonicznego - opowiedziane w książce "Opowieść o domu" historie mówią o kontakcie z przyrodą przez przemyślane planowanie przestrzeni i o tworzeniu społeczności, dzięki którym budynek staje się domem, a osiedla wspólnotami.

Album jest również hołdem złożonym pięknu detali, które nadają projektom blask - szlachetnemu drewnu, ponadczasowemu kamieniowi, ostrożnie dobranym do wnętrz dziełom sztuki, ręcznie wykonanej ceramice.

  • Informacyjne, pełne ciekawostek i anegdot teksty traktują o ikonach designu, zmysłowym podejściu do architektury czy myślicielach urbanistyki i ich ideach.
To eleganckie, minimalistycznie złamane wydawnictwo samo w sobie jest małym cudem designu. Również za sprawą intymnych, kontemplacyjnych portretów wypowiadających się bohaterów oraz inspirujących fotografii architektury wybudowanej przez Invest Komfort.

Invest Komfort przeobraża TrójmiastoFirma ta, dzięki 48 wybudowanym inwestycjom, przeobraża krajobraz Trójmiasta takimi realizacjami, jak:


- Wyszukujemy najlepsze trójmiejskie lokalizacje, dające spokój i wyciszenie lub mające ogromny miastotwórczy potencjał, który uruchamiamy wraz z naszymi inwestycjami - wymienia Michał Ciomek. - Chętnie wpisujemy się w historyczne czy środowiskowe otoczenie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pomoże to przyszłym mieszkańcom naszych domów zapuścić korzenie w miejscu, które świadomie wybrali - dodaje wiceprezes zarządu Invest Komfort.

Jak zdobyć wyjątkowy album "Opowieść o domu"? Podziel się własną historiąPremiera albumu odbyła się w Galerii Zachęta, miejscu wyjątkowym i eleganckim, jak samo wydawnictwo, jak butikowe zespoły mieszkaniowe Invest Komfort. Fakt, że za projektem stoi firma deweloperska, wyróżnia Invest Komfort na tle konkurencji.

Premiera albumu odbyła się w Galerii Zachęta. Premiera albumu odbyła się w Galerii Zachęta.
Warto wspomnieć, że Invest Komfort nie pierwszy raz zaskakuje niespotykanymi działaniami. Projekt jest początkiem nieszablonowej komunikacji z gronem artystów, ekspertów, mieszkańców, podczas której deweloper poszukuje odpowiedzi na pytanie "Co czyni dom domem?".

- Ten album z pasją opowiada o tym, jak żyjemy, ale przede wszystkim powstał z pasji do rzeczy pięknych - mówi Norbert Miętki, kierownik marketingu Invest Komfort. - Budując apartamenty mamy poczucie, że my tylko tworzymy przestrzeń, a to klienci zamieniają ją w dom. Wierzę, że docenią w tej publikacji nie tylko zdjęcia trójmiejskich realizacji Invest Komfort, ale również pokaźne źródło inspiracji i wiedzy z zakresu architektury, designu i urbanistyki - dodaje.
Premiera albumu "Opowieść o Domu" stanowi inaugurację akcji marketingowej, która jest częścią strategii wizerunkowej marki Invest Komfort. Obrany kierunek działań ma za zadanie pozycjonować i umacniać dewelopera jako markę premium. Aby to osiągnąć, firma stawia na zacieśnienie relacji z klientami, a także położenie nacisku na butikowe doświadczenia płynące z jego oferty produktowej.

Album jest ekskluzywnym prezentem dla klientów i przyjaciół Invest Komfort, jednak każdy może podzielić się własną opowieścią o domu, biorąc udział w konkursie na stronie https://opowiescodomu.pl i wygrać limitowany album.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (17)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

OdeaPark - Dzień otwarty

dni otwarte
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
31500 zł/m2
Gdynia Orłowo
22700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
22400 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
21000 zł/m2
Gdańsk Długie Ogrody
18650 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
25600 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
20550 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17450 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17350 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15050 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane